شرایط صدور ویزا کار کانادا در ماه های اخیر

23 تير , 1399

شرایط صدور ویزا کار کانادا در ماه های اخیر

به نظر میرسد کرونا، تعداد کسانی را که مجوز کار دارند تحت تاثیر قرار داده است.

در آغاز سال 2020 در ماه ژانویه، تعداد کسانی که در کانادا اجازه کار دریافت کردند 32،995 نفر بود؛ اما با شیوع ویروس کرونا این تعداد در ماه مارچ به 19،650 نفر رسید که در مقایسه با مارچ 2019 حدود 28 درصد کاهش داشت.

در آپریل این تعداد به 29،900 افزایش پیدا کرد که بازهم 22 درصد کمتر از سال 2019 است. در ماه می 25،125 جواز کسب صادر شد که در کل نسبت به سال گذشته 45 درصد و در مقایسه با ماه قبل 30 درصد کاهش داشت. این ریزش در ماه می معمولا به دلیل کمبود مجوز برنامه کارگر کشاورز فصلی (SAWP) می باشد.

این اطلاعات شامل اجازه کار جدیدی است که از طریق برنامه ی کارگر خارجی موقت (TFWP) یا برنامه International Mobility Program، برای افراد واجد شرایط کار در کانادا صادر شده است.

TFWP معمولا کمتر از IMP کارگر خارجی به کانادا می پذیرد؛ این سازمان تشکیل شده است، تا زمانی که کارگران کانادایی نتوانستند ظرفیت های شغلی را پر کنند، نیروهای متخصص خارجی استخدام شوند. اغلب کشاورزان فصلی را به کانادا پذیرش می کند اما گاهی شغل های دیگر را نیز پوشش می دهد.

IMP بیشتر به تامین نیازهای اقتصادی و اجتماعی گسترده ی کانادا توجه میکند. اغلب مجوزهای کار توسط این سازمان صادر می شود که شامل استعدادهای جهانی (GTS) و مجوز کار پس از تحصیل (PGWP) می باشد.

GTS برای مشاغل فنی است که کارگران در شرکت های تعیین شده کار می کنند و یا به عنوان کارگر ماهر استخدام می شوند. از فواید GTS این است که یک پروسه ی استاندارد دو هفته ای دارد. شرکت ها می توانند استعدادهای خارجی را در خارج از کشور استخدام کنند و در همان ماه برای آن ها اجازه ی کار صادر شود.

دانشجویان بین المللی می توانند با استفاده از PGWP سه سال سابقه ی در کانادا کسب کنند؛ که این امتیاز بالایی است برای کسانی که می خواهند از طریق اکسپرس اینتری درخواست اقامت دائم دهند. 

در ترم پاییزی که پیش رو داریم، دانشجویان بین المللی که به صورت آنلاین تحصیل می کنند، هنوز واجد شرایط PGWP خواهند بود. طبق قانون، دانشجویانی که کلاس هایشان آنلاین برگزار می شود واجد شرایط PGWP نیستند اما دولت کانادا به دلیل تعطیلی بی سابقه ی دانشگاه ها شرایط جدیدی وضع کرده است.


...
صفر تا صد تحصیل در ترکیه

برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه لازم است در آزمونی به نام یوس YÖS شرکت کنید. موسسه زنگنه کلاس های آمادگی این آزمون را برگزار می کند و با شرکت در این کلاس ها، می توانید در کلاس های رایگان تومر نیز شرکت کنید. مشاورین ما در تمامی مراحل آمادگی برای آزمون، ثبت نام، شرکت در آزمون در ترکیه،انتخاب رشته و دانشگاه همراه شما هستند.

اطلاعات بیشتر