مراقبت از بیمار کرونایی در خانه

22 تير , 1399

مراقبت از بیمار کرونایی در خانه

با افزایش ​شمار مبتلایان کرونا، بسیاری از خانواده ها تجربه ی نگهداری از بیمار کرونایی در منزل را داشته اند. بسیاری از افراد شکل خفیفی از این بیماری را تجربه می کنند و در بیمارستان بستری نمی شوند. پس لازم است تا خانواده ها نکات بهداشتی مهمی را رعایت کنند که یکی از متخصصین بیماری های عفونی این موارد را واضح سازی کرده است.

مهم ترین اصل در نگهداری از بیماری کرونایی، جدا کردن اتاق با پنجره ی رو به بیرون، وسایل، سرویس بهداشتی و حمام فرد از بقیه ی اعضای خانواده است. اگر امکان جداسازی سرویس های بهداشتی وجود ندارد باید پس از هربار استفاده ی بیمار، سریعا با مواد ضدعفونی وایتکس یک به 9 (یک لیوان وایتکس 9 لیوان آب) ضدعفونی شود. 

در اتاق بیمار حتما باید بسته باشد و نباید هیچ گونه ترددی در منزل داشته باشد. هنگام بیرون آمدن از اتاق حتما باید از ماسک و دستکش استفاده کند و پس از آن دور بیندازد. لباس های بیمار باید سریعا، جداگانه و با آب گرم 70 درجه شسته شود اگر لباس ها همان موقع شسته نشد باید در یک کیسه ی نایلونی با در بسته تا موقع شست و شو نگهداری گردد. 

فردی که از بیمار نگهداری میکند باید یک جوان زیر 40 سال، بدون بیماری زمینه ای و با سیستم ایمنی قوی باشد. او برای رفتن به اتاق بیمار باید از دستکش و ماسک استفاده کند و پس از آن وسایل محافظتی را دور بیندازند. در صورتی که بیمار توانایی راه رفتن دارد بهتر است غذا و وسایل را پشت در بگذارید تا خود بردارد.

به دلیل اینکه همه ی افراد نمیتوانند تست کرونا دهند بهتر است در صورت بروز هرگونه علائم در اتاقتان خود را قرنطینه کنید و تمامی نکات بهداشتی را رعایت کنید.


...
صفر تا صد تحصیل در ترکیه

برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه لازم است در آزمونی به نام یوس YÖS شرکت کنید. موسسه زنگنه کلاس های آمادگی این آزمون را برگزار می کند و با شرکت در این کلاس ها، می توانید در کلاس های رایگان تومر نیز شرکت کنید. مشاورین ما در تمامی مراحل آمادگی برای آزمون، ثبت نام، شرکت در آزمون در ترکیه،انتخاب رشته و دانشگاه همراه شما هستند.

اطلاعات بیشتر