Image

هر آنچه برای موفقیت در GRE و کسب نمره بالای GRE 320 نیاز دارید فراهم کرده ایم

با توجه به پیشرفت تکنولوژی آموزشی و همچنین استفاده روز افزون افراد از گوشی های هوشمند و همچنین نیاز به وجود سیستمی که در بین مشغله روزانه بتوان از آن برای یادگیری بهینه استفاده کرد ما را بر آن داشت که از Learning Management System به همراه کلاسهای Online در ارائه دوره های GRE خود استفاده نماییم. در حال حاضر کلاسهای ما با اتکاء به تحلیل سئوالات Actual و آزمونهای آزمایشی تحلیلی منظم GRE که همه آنها از امکانات سیستم آموزش آنلاین نیز بهره مندند ارائه میگردد.

دوره های حضوری آمادگی GRE موسسه تخصصی زبان زنگنه در دو کلاس اصلی، دو کارگاه فشرده و یک کلاس مکمل تدریس می شود.

 • کلاس اصلی وربال و رایتینگ GRE Verbal & Writing
 • کلاس اصلی ریاضی GRE Quantitative
 • کارگاه تخصصی رایتینگ GRE Writing Workshop
 • کلاس مکمل لغت GRE Vocabulary
 • دوره گروهی
 • دوره خصوصی
 • ورکشاپ
 • همایش های رایگان
درباره دوره GRE Verbal & Writing GRE Verbal & Writing
• دوره وربال و رایتینگ GRE که در بر گیرنده ی تمام نکات دو بخش مذکور می باشد. طول دوره 27 ساعت بوده و مناسب افرادی است که نیازمند کسب دانش عمیق و زیربنایی جهت دستیابی به نمره ای قابل قبول در آزمون GRE میباشند. در این دوره تمرکز روی آموزش مفاهیم زیربنایی و سپس تست زنی و ارائه نکات مهم و تکنیکها می باشد.در این کلاس تمام مفاهیم رایتینگ و تفکر انتقادی GRE که زیربنای بخش Analytical Writing Assessment میباشد بطور کامل و منحصر بفرد آموزش داده میشود. در طول دوره سئوالات و آزمونهای آنلاین متعددی را زبان آموز از طریق سیستم پرتال آموزشی سایت دریافت و پاسخ خواهد داد.همچنین رایتینگهای زبان آموزان از طریق همین سیستم بصورت شبیه ساز محیط آزمون(تایپ کامپیوتری در فضایی فاقد Spell Checker) تصحیح و به پروفایل وی برگردانده میشود.

درباره دوره GRE Quantitative GRE Quantitative
• کلاس کوانت(ریاضی) GRE QUANTITATIVE که در برگیرنده ی تمام نکات بخش مذکور میباشد.این دوره 18 ساعت آموزشی تدریس میگردد به منظور آموزش، یادآوری و بیان نکات تستی مربوط به بخش Quantitative آزمون جی ار ای طراحی گردیده که در طول دوره امکان آشنایی با انواع سئوالات واقعی در سطوح سختی متنوع و راه کارهای میانبر پاسخ دهی مطرح میگردد.در این کلاس نیز با امکان دسترسی متقاضی به سیستم پرتال آموزشی سایت، تعداد متعددی آزمون و کوییز بصورت آنلاین از وی پرسیده خواهد شد و نمودار پیشرفت سطح پاسخ دهی به سئوالات به همراه آنالیز نقاط ضعف در پروفایل وی ارائه خواهد شد.

درباره دوره GRE Vocabulary GRE Vocabulary
کلاس مکمل ریشه شناسی لغت GRE VOCABULARY را شاید بتوان یکی از جذابترین دوره های آموزشی زبان انگلیسی دانست . دراین دوره شما با بخشهای ساختاری لغات انگلیسی که عمدتا" ریشه ، پسوند و پیشوند های یونانی ، آنگلوساکسون و لاتین می باشد آشنا شده و در حقیقت توان تجزیه لغات انگلیسی را به اجزای سازنده آنها پیدا می کنید.بدست آوردن این مهارت باعث یادگیری فوق العاده سریع لغات جی ار ای شده به نحوی که تقریبا" فراموشی لغت امری بعید به نظر خواهد رسید . برای نمونه می توان مثال ساده زیر را جهت روشن شدن مباحث دوره ریشه شناسی ارائه نمود. در زبان انگلیسی ریشه –Hum به خاک مرتبط بود ه و تقریبا" تمامی لغاتی که –Hum را در دل خود دارند ارتباطی با خاک دارند برای نمونه می توان از این لغات نام برد.موجود خاکی Human ، خاکی و افتاده Humble ، از خاک درآوردن (نبش قبر کردن ) Exhume ، گیاخاک Humus طی این دوره ریشه ها و وندها بطور مفصل مورد بحث قرارگرفته و در نهایت میتوانید بازه وسیعی از لغات آکادمیک و سخت را که فراگیری آنها بدون تسلط به ریشه ها تقریبا" غیر ممکن است به سهولت و آسانی فراگیرید.

نام دوره
تعداد جلسات
مجموع ساعات
روزهای برگزاری
ساعات برگزاری
Verbal & Writing
9
27
یکشنبه و سه شنبه
18:00 الی 21:00
Quantitative
6
18
پنجشنبه
13:30 الی 16:30
Vocab
20
30+10
دوشنبه
18:00 الی 21:00
درباره دوره های خصوصی آمادگی آزمون GRE دوره های خصوصی آمادگی آزمون GRE
مطمئنا شرکت در کلاسهای گروهی GRE مزایای خود را دارد، اما برای افرادی که به دنبال یادگیری عمیق مطالب بر اساس نقاط ضعف و قوت خودشان می باشند، و یا تجربه ناموفق در آزمون GREرا دارند، کلاسهای خصوصی آمادگی جی ار ای معنای دیگری دارد. ما در ZTC بهترین اساتید GRE خود را در دوره های خصوصی استفاده میکنیم چرا که متقاضیان این دوره ها اغلب در کوتاه ترین زمان ، به دنبال بهترین نتیجه میباشند. این مهم اتفاق نمیافتد مگر با داشتن استادی با تجربه و نقشه ی راهی دقیق که در جلسه مشاوره حضوری پس از شنیدن نیازهای دقیق شما ترسیم خواهیم نمود.

دوره های خصوصی GRE

 • حضوری یا آنلاین
 • بدون تغییر شهریه تا 3 نفر در هر کلاس
 • سیلابس اختصاصی خصوصی – زمان کمتر و جلسات بهینه تر نسبت به دوره های گروهی
 1. جهت ثبت نام در کلاسهای خصوصی GRE ابتدا در سایت عضوشوید.
 2. آزمون تعیین سطحآنلاین GRE را انجام دهید. *رایگان
 3. فرم درخواست مشاوره حضوری در بخش GRE را پر کرده و منتظر تماس کارشناسان آموزش ما باشید.
 4. اگر در تهران ساکن نیستید و تقاضای کلاس خصوصی آنلاین را دارید پس از انجام مراحل 1 و 2، حتما در هنگام پر نمودن فرم درخواست مشاوره حضوری (مرحله 3)، دوره های آنلاین را تیک زده و در بخش توضیحات "درخواست مشاوره آنلاین " را ذکر نمایید. بدیهی است اگر آزمون آنلاین شما انجام نشده باشد، عملا جلسه مشاوره بی فایده خواهد بود.
 5. اگر جهت شروع کلاسهای خصوصی GRE خود عجله دارید، می توانید با شماره های زیر جهت تسریع در امر وقت دهی برای جلسه مشاوره حضوری تماس حاصل فرمایید.
 • شعبه جردن: 02188203841
 • شعبه سعادت آباد: 02188566484
درباره کارگاه تخصصی رایتینگ GRE کارگاه تخصصی رایتینگ GRE
کارگاه تخصصی رایتینگ GRE WRITING WORKSHOP با هدف آشنایی با اصول نوشتار تحلیلی و اصول استدلال خطی در کوتاه ترین زمان ممکن طراحی گردیده است. این دوره بصورت کارگاه یک روزه در مدت زمان 4.5 ساعت برگزار می شود. این دوره مناسب تمامی متقاضیان آزمون جی آر ای بوده ومیتواند در کوتاه ترین مدت ممکن باعث افزایش نمره بخش رایتینگ آزمون جی آر ای شود.

کد دوره
نام دوره
تاریخ شروع
تاریخ پایان
روز و ساعت برگزاری
محل برگزاری
مبلغ(تومان)
وضعیت

کد دوره
نام دوره
تاریخ شروع
تاریخ پایان
روز و ساعت برگزاری
محل برگزاری
مبلغ(تومان)
وضعیت

زبان آموزان موفق موسسه تخصصی زبان زنگنه

آزمون جی آر ای (GRE ) جنرال نسل جدید GRE revised General Test چیست؟

آزمون جی آر ای جنرال (GRE ) آزمونی است که جهت ادامه ی تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر در دانشگاههای آمریکا و اکثر مراکز دانشگاهی کانادا و تا حدودی در اروپا مورد نیاز میباشد.

در سالهای پیش آزمون GRE  برای رشته های مهندسی و غیر مدیریتی، مورد پذیرش مراکز دانشگاهی بود اما پس از تغییرات بنیادی آزمون جی ار ای در سال 2011 اکثر دانشگاههای مدیریت آمریکا، کانادا و اروپا اقدام به معادلسازی این آزمون با آزمون جی مت GMAT نموده و در حقیقت هر یک از آزمونهای جی آر ای و یا جی مت جهت ورود به مراکز دانشگاهی مدیریت مورد پذیرش قرار گرفتند.

در آزمون GREبرای سوالات چند گزینه ای، اگر هر کدام از سوالات را درست جواب بدم، آیا قسمتی از نمره را میگیرم؟

در آزمون GREبرای سوالات چند گزینه ای، اگر هر کدام از سوالات را درست جواب بدم، آیا قسمتی از نمره را میگیرم؟ برای سوالات چند گزینه ای، باید تمامی انتخاب هایتان درست باشد تا بتوانید نمره ی سوال را بگیرید

آزمون GRE چند بخش دارد و تعداد سوالات ریاضی و وربال چند تاست؟

آزمون GRE چند بخش دارد و تعداد سوالات ریاضی و وربال چند تاست؟ آزمون GRE شامل شش بخش می باشد (یک بخش writing و دو بخش verbal و دو بخش quantitative می باشد و یک بخش که برای تحقیق ETS می باشد). تعداد سوالات هر بخش کوانت و وربال 20 سوال می باشد. تمام آزمون های GRE شامل شش بخش می باشند.

هر چند وقت یکبار می توانم آزمون GRE بدهم؟

شما می توانید در هر سال تا 5 نوبت هر 21 روز یکبار در آزمون شرکت کنید  که این حتی اگر شما نمره خود را در آزمون قبلی لغو کنیدهم امکان پذیر است.

آیا استفاده از ماشین حساب در آزمون GRE مجاز است؟

آیا استفاده از ماشین حساب  در آزمون GRE مجاز است؟ ازمون جنرال GRE شامل یک ماشین حساب روی صفحه کامپیوتر است  به منظور کاهش زمان در محاسبات و تمرکز و توجه بیشتر بر مهارت های استدلالی. این ماشین حساب دارای 4 عملکرد جمع و تفریق، ضرب و تقسیم و همچنین جذر میباشد.استفاده از ماشین حساب شخصی در آزمون ممنوع میباشد.

سوالات ریاضی آزمونGRE در چه سطحی است؟

سوالات ریاضی آزمونGRE در چه سطحی است؟ آزمون جنرال GRE از ریاضیات سطح دبیرستان برای بررسی قدرت استدلال ریاضی استفاده میکند.این آزمون توانایی شما را در مفاهیم جبر، هندسه و آنالیز داده ها می سنجد.

مدت زمان اعلام نتیجه GRE چقدر است؟

مدت زمان اعلام نتیجه  GRE چقدر است؟ مدت زمان اعلام نتیجه آزمون  10 الی 15 روز است.

هزینه ثبت نام آزمون GREچقدر است؟

هزینه ثبت نام آزمون GREچقدر است؟ جهت آگاهی از هزینه ثبت نام آزمون GRE کلیک کنید . (http://www.ets.org/gre/subject/about/fees ) هزینه ثبت نام $GRE GENERAL : ۱۸۰ هزینه ثبت نام GRE SUBJECT : ۱۵۰$

آیا ETS خدماتی را برای آشنایی داوطلبان با مراکز آموزش عالی و مدیریتی ارائه می دهد؟

آیا ETS خدماتی را برای آشنایی داوطلبان با مراکز آموزش عالی و مدیریتی ارائه می دهد؟ بله، شما میتوانید پروفایل مخصوص به خود را به صورت رایگان در پایگاه اطلاع رسانی GRE Search Service تشکیل دهید.کاریابان مراکز آموزش عالی و مدیریتی ، در سر تا سر جهان از این پایگاه اطلاع رسانی جهت پیدا کردن داوطلبان احتمالی مانند شما استفاده      می کنند. در صورتی که حائز شرایط پروفایل استخدامی آنها باشید، اطلاعاتی را درباره برنامه ها، پذیرش استخدام، بورس و کمک هزینه تحصیلی دریافت خواهید کرد.

چگونه درخواست نتیجه اضافه آزمون GREکنم؟

چگونه درخواست نتیجه اضافه آزمون GREکنم؟ سه روش ساده برای سفارش گزارش نمرات اضافه ( ASR )  وجود دارد: آنلاین، به وسیله ایمیل یا فاکس. برای اطلاعاب بیشتر در مورد هزینه و گزینه ها به     Ordering Additional Score Reports  مراجعه کنید.

مسایل مربوط به امنیت آزمون GRE

ETS تلاش می کند تا نمراتی را گزارش دهد که دقیقا عملکرد هر شرکت کننده را نشان می دهد. بر این اساس، استانداردها و روال های ETS برای آزمون ها دو هدف اصلی دارند: دادن فرصت های معادل به هر شرکت کننده برای نشان دادن توانایی های خود و جلوگیری از از دستیابی هر شرکت کننده به مزیتی ناعادلانه نسبت به دیگران. برای ترویج این اهداف، ETS حق لغو هر نمره آزمون یا عدم گزارش آن و یا هر اقدام دیگری را که مناسب می داند دارد، اقداماتی نظیر محرومیت شرکت کننده از آزمون های آینده و یا ارجاع موضوع به مقامات مجری قانون، در صورتی که ETS معتقد باشد بی نظمی ای در جلسه ی آزمون اتفاق افتاده است.همچنین، ETS حق لغو نمره یا عدم گزارش آن یا هر اقدام مناسب دیگری را در این شرایط دارد: اگر یک تفاوت ظاهری واضح در مدارک شناسایی شرکت کننده وجود داشته باشد؛ شرکت کننده درگیر سوء رفتار شده باشد، برای مثال اینکه شخص دیگری را به جای خود به جلسه ی آزمون فرستاده باشد، دسترسی نادرست به سوالات آزمون یا پاسخ آنها داشته باشد، سوالات آزمون یا پاسخ آن را به اشخاص ثالث افشا کرده باشد ، سرقت ادبی یا تقلب کرده باشد؛ یا نمره به هر دلیل دیگری نامعتبر باشد. ETS حق دارد که اطلاعاتی را که در مورد شرکت کننده و شرایط و ضوابط آزمون در اختیار وی قرار دارد با (الف) هر نهادی که ETS به عنوان یک کاربر مجاز از نمرات آزمون بشناسد، از جمله هر موسسه ای که ETS به درخواست شرکت کننده گزارش نمرات آزمون را با آن به اشتراک می گذارد، (ب) هر سازمان دولتی که مسئولیت اجرای قوانین جزائی و / یا مهاجرتی ایالات متحده را دارد. هنگامی که ETS نمره آزمون را که قبلا گزارش شده لغو می کند، به گیرندگان نمره اطلاع می دهد که نمره لغو شده است و همچنین ممکن است توضیح دهد که چرا نمره لغو شده است. ما یک کپی از نامه لغو که شما دریافت می کنید، به گیرندگان گزارش نمرات شما هم می فرستیم.

ناهنجاری در آزمون GRE

"ناهنجاری در آزمون" به مشکلات مربوط به برگزاری یک آزمون اشاره دارد. ناهنجاری در آزمون ممکن است از اقدامات شرکت کنندگان، کارکنان مرکز آزمون ETS یا از علل طبیعی یا انسانی نشأت بگیرد. هنگامی که در آزمون بی نظمی رخ می دهد، این ممکن است بر روی یک فرد یا گروهی از شرکت کنندگان تاثیر بگذارد. چنین مشکلی شامل این موارد می شود: خطاهای اداری (مانند زمان نامناسب، صندلی نامناسب، مواد ناقص [مانند فرم های آزمون نادرست]، و تجهیزات معیوب)؛ دسترسی غیرمجاز به محتوای آزمون و سایر اختلالات برگزاری آزمون(مانند بلایای طبیعی یا موارد اضطراری دیگر). اگر بی نظمی در آزمون رخ دهد، ETS ممکن است آزمون را تصحیح نکرده یا نمره آزمون را لغو کند. هنگامی که به صلاح دید ETS این امر انجام می شود، ETS به شرکت کنندگان تحت تاثیر این امر، این فرصت را می دهد تا بدون پرداخت هزینه، در اسرع وقت دوباره در آزمون شرکت کنند.

تبعات سوء ظن نسبت به شرکت کننده آزمون GRE

هنگامی که ETS یا مسئولان مرکز آزمون متوجه می شوند که در ارتباط با یک شرکت کننده سوءظن وجود دارد، ممکن است شرکت کننده را از مرکز آزمون اخراج کند یا ETS ممکن است آزمون را تصحیح نکند یا نمره آزمون را لغو کند. متخلفان در آزمون که نمرات آنها لغو می شود، هزینه های پرداختی بابت آزمون خود را از دست می دهند و مجبور خواهند شد دوباره تمام هزینه را پرداخت کرده و در نوبت بعدی در آزمون جی آر ای شرکت کنند. هیچ یک از سوابق لغو نمره یا دلیل لغو در گزارش های نمره بعدی شرکت کننده که به کالج ها، دانشگاه ها و / یا اسپانسرها ارسال می شود، ذکر نخواهد شد.

معیار نمرات نامعتبر در آزمون GRE چیست؟

ETS همچنین می تواند نمرات را، اگر در قضاوت آن شواهد قابل توجهی وجود داشته باشد که به دلایلی دیگر نامعتبر هستند، لغو کند. شواهد قابل توجه یعنی شواهدی که برای متقاعد کردن یک فرد معقول کافی است. استاندارد شواهد حائز اهمیت (به عنوان مثال، مستلزم اثبات) نسبت به شکایات معقول، واضح و متقاعد کننده، پایین تر است. شواهد نمره های نامعتبر ممکن است شامل دست خط متناقض، الگوهای پاسخ غیر معمول و عملکرد غیر منسجم در بخش های مختلف آزمون باشد. قبل از لغو نمرات مطابق با این پاراگراف، ETS این مسائل را با شرکت کننده در میان می گذارد، به شرکت کننده حق انتخاب یک راه از بین تعدادی گزینه را می دهد. گزینه ها ممکن است شامل این موارد باشد: لغو داوطلبانه نمره، شرکت مجدد رایگان در همان آزمون ، کوپن برای آزمون آینده یا داوری در مطابقت با توافقنامه استاندارد دادرسی ETS. علاوه بر این، یک کپی از بروشوری درباره ی نحوه ی نمره دهی که این جزئیات را بیشتر توضیح می دهد، برای شرکت کننده ارسال می شود.

مراکز مجاز آزمون GRE در تهران

 مرکز علامه سخن

آدرس: تهران خیابان ولیعصر، بالاتر از میدان ونک،خیابان نگار،پلاک 35
http://www.asmdi.ir/
تلفن تماس:02188794506

مرکز زبان نگار

  تهران-میدان انقلاب کارگر شمالی- نبش کوچه عبدی نژاد،پلاک24.زبان نگار

http://www.toeflnegar.com
تلفن: ۴۳۹۴۲

مرکز دانشگاه علوم پزشکی مجازی(GEMS)
تهران - خیابان آزادی -روبروی پارک اوستا 
http://vums.ac.ir
تلفن: 88504051-88504057

مرکز سازمان سنجش
تهران ، خيابان کریمخان زند، بین خیابان های استاد نجات الهی (ویلا) و سپهبد قرنی، پلاک 204
http://www.sanjesh.org
مرکز تلفن ساختمان تهران :3 الي 88923950

 

مرکز دانشگاه خاتم
آدرس: تهران - خیابان ملاصدرا- خ شیراز شمالی - خ حکیم اعظم - پلاک 30 - دانشگاه خاتم
http://khatam.ac.ir/
تلفن گویا : 89170

این لیست طبق اعلام سایت http://www.ets.org/ در تاریخ 96/9/12 بروز رسانی شده است.

تا چه مدت نمرات آزمون جی آر ای قابل گزارش است؟

برای آزمونهای انجام شده در تاریخ 1 جولای 2016 یا بعد از آن، نمرات به مدت پنج سال پس از تاریخ آزمون تان قابل گزارش هستند. به عنوان مثال نمرات برای آزمونی که در تاریخ 3 ژوئیه 2017 گرفته شده است، تا 2 ژوئیه 2022 قابل گزارش است.

برای آزمونهای انجام شده قبل از 1 ژوئیه 2016 نمرات می توانند پنج سال پس از سال آزمونی که شما در آن شرکت کردید (1 ژوئن تا 30 ژوئن)، قابل گزارش باشد. به عنوان مثال، نمرات برای آزمونی که در تاریخ 15 می 2015 انجام شده است، تا 30 ژوئن 2020 قابل گزارش است.

نمرات جی آر ای قبل از ژوئیه 2012 دیگر قابل گزارش نیستند. نمرات جی آر ای در ماه جولای 2012 تا 30 ژوئن 2018 قابل گزارش است.

درجلسه امتحان GRE میتوان موبایل و ماشین حساب آورد؟

ماشین حساب نیارید
برای قسمت کوانت فقط از ماشین حساب روی صفحه استفاده خواهید کرد.

موبایلتون روهم  نیارید

می تونید موبایلتون رو داخل کمد بذارید ولی من شخصا وقتی موبایلمو توی خونه یا ماشین می ذارم خیالم راحت تره. قوانین GRE برای استفاده از موبایل، حتی در تایم استراحت، خیلی سخت گیرانه ست. هیچ کس نمی خواد به خاطر یه اشتباه ساده یا یه سوء تفاهم، نمره ش کنسل بشه.

هدف از آزمون GRE چیست؟

هدف از آزمون GRE چيست؟ هدف آن سنجش توانایی ها و معلومات فارغ التحصیلان می باشد. این آزمون معمولا برای ورود به مقاطع تحصیلی بالاتر از کارشناسی مورد نیاز می باشد. دانشگاه های آمریکایی و کانادایی معمولا داشتن نمره بالا در این آزمون را یکی از شرایط ادامه تحصیل قرار می دهند زیرا آنها معتقدند که دانشجویان علاوه بر یاد گرفتن مطالب علمی و تخصصی بایستی قدرت استنتاج و درک متون عمومی دشوار را داشته باشند باشند.

طریقه ثبت نام در آزمون جی آر ای GRE

در ایران آزمون جی آر ای GRE به صورت کامپیوتری برگزار میشود و تعداد آزمونهای متعدد میباشد و محدودیت های نوع کاغذی که در گذشته مرسوم بود (برگزاری آزمون سه بار در ایران) را ندارد اما باید توجه داشت که هر متقاضی بیش از پنج بار در سال نمیتواند در آزمون کامپیوتری جی آر ای GRE شرکت نماید.در ضمن فاصله ی دو آزمون باید حداقل 21 روز باشد.با توجه داشت که مدت زمان 10-15 روز جهت اعلام نمره آزمون GRE به دانشگاه مورد نظر، زمان لازم است.

انواع آزمون GRE چیست؟

انواع آزمون GRE چیست؟ این آزمون در دو سطح General (عمومی) و Subject(تخصصی) برگزار می‌شود که دارای 3 قسمت درک زبانی (verbal)، کمی (quantative)و قسمت تحلیلی (analytic) است. در قسمت زبانی معمولاً متضاد و مترادف کلمات دشوار پرسیده می‌شود و در واقع فقط به میزان دایرة لغات دانشجو توجه می‌شود. لغات پرسیده شده واقعا دشوار و برای اکثر دانشجویان ناآشنا می‌باشد. در قسمت کمی سوالات ریاضی نسبتا ساده‌ای پرسیده می‌شود تا توانایی‌های ابتدایی داوطلب مورد سنجش قرار گیرد. قسمت تحلیلی هم در مورد تحلیل یک موضوع بحث برانگیز می‌باشد و به صورت نوشتاری است. یعنی از داوطلب خواسته می‌شود تا در مورد موضوع مشخصی متنی بنویسد و تحلیل‌های شخصی خود را بیان کند.

مدرک شناسایی معتبر جهت ارائه در روز آزمون چیست؟

مدرک شناسایی معتبر جهت ارائه در روز آزمون چیست؟ داوطلبان می بایست در روز آزمون اصل پاسپورت که تاریخ انقضای آن سپری نشده باشد یا اصل کارت ملی سالم و بدون خدشه همراه داشته باشند و از ورود داوطلبانی که مدرک شناسایی معتبر همراه نداشته باشند جلوگیری خواهد شد

نمره کامل آزمون GREدر هر بخش چگونه است؟

نمره کامل آزمون GREدر هر بخش چگونه است؟ نمرات حداقل و حداکثر بخش های مختلف آزمون GRE به این شرح می باشند: Writing: 0-6، Verbal: 130-170، Quantitative: 130-170

در آزمون GRE نمره منفی هم لحاظ می شود؟

در آزمون GRE نمره منفی هم لحاظ می شود؟ خیر در صورت انتخاب گزینه غلط در سوالات آزمون GRE نمره منفی لحاظ نمی شود.

اگر احتیاج به امکانات خاص(بیماران خاص) برای آزمون GRE داریم باید چی کار کنیم؟

اگر احتیاج به امکانات خاص(بیماران خاص) برای آزمون GRE داریم باید چی کار کنیم؟ بخش ETS مسئولیت خدمت رسانی به داوطلبان ناتوان را دارد. این بخش خدمات و امکانات مناسب را برای آزمون برای داوطلبانی که شرایط ETS را داشته باشند فراهم می سازد.شما نیاز دارید با بخش Disability Services موسسه ETS به آدرس ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید تماس بگیرید. پس از تایید Disability مورد نظر،Accommodation هایی برای شما ممکن است در نظر بگیرد.

در بخش نوشتن متن تحلیلی آزمون کامپیوتری GRE از چه نرم افزاری استفاده می شود؟

در بخش نوشتن متن تحلیلی آزمون کامپیوتری  GRE از چه نرم افزاری استفاده می شود؟ آزمون GRE از نرم افزاری که توسط ETS طراحی شده استفاده میکند.این نرم افزار به گونه ای طراحی شده که تمامی داوطلبین اعم از کسانی که به نرم افزارهای نوشتاری آشنایی دارند و کسانی که هیچگونه اطلاعی از این نرم افزارها ندارند در شرایط یکسان از آن استفاده کنند.این نرم افزار شامل عملیات زیر می باشد: درج متن،حدف متن،حذف و اضافه،لغو عملیات پیشین . در این نرم افزار ابزاری جهت تصحیح املا و گرامر وجود ندارد تا حقی از کسانی که آزمون کتبی GRE می دهند ضایع نشود (البته آزمون کتبی GRE در ایران برگزار نمی شود).

تفاوت بخش رایتینگ TOEFLبا بخش رایتینگ تحلیلی GRE چیست؟

تفاوت بخش نوشتاری TOEFLبا بخش نوشتار تحلیلی GRE چیست؟ بخش نوشتاری TOEFLو بخش نوشتار تحلیلی GRE جهت سنجش مهارت های متفاوتی طراحی شده است.دربخش نوشتاری TOEFL دو قسمت وجود دارد 1-Independent Task که در آن از داوطلب خواسته میشود یک ایده را بسط و گسترش دهد 2-بخش Integrated که ترکیبی از بخش شنیداری و درک مطلب است.این بخش برای سنجش سطوح بالای تجزیه و تحلیل و تفکر انتقادی نیست ولی در عوض جهت ارزیابی توانایی داوطلب در نوشتن و سایر اجزای نوشتن مانند دایره لغات،گرامر،دیکته و...طراحی شده است. بنابراین نمره این دو آزمون قابل مقایسه با هم نیست. اما ازآنجا که آزمون تافل بر اصول نوشتاری و درک مطلب تاکید دارد می تواند سنگ محکی باشد برای مرکز آزمون که متوجه شود نمره پایین داوطلب در قسمت نوشتاری GRE ناشی از ضعف او در بخش تحلیل منطقی است یا بدلیل عدم تسلط وی بر زبان انگلیسی است.

تغییر زمان یا مرکز آزمون GREچگونه امکان پذیر است؟

تغییر زمان یا مرکز آزمون GREچگونه امکان پذیر است؟ پس از "ثبت نام آزمون GRE" ممکن است نیاز به تغییر زمان و یا محل آزمون خود داشته باشید، امکان این تغییرات تا 4 روز قبل از آزمون وجود دارد. شما می‌توانید از طریق ورود به اکانت خود در وب سایت ETS تغییرات مورد نظر خود را انجام دهید. هزینه تغییر زمان یا مرکز (Reschedule) آزمون GRE برابر ۵٠ دلار می‌باشد و پرداخت آن به وسیله کارت‌های ارزی ویزاکارت/مسترکارت انجام می‌پذیرد. تغییر زمان یا مرکز آزمون تنها در صورتی امکان پذیر است که تاریخ یا مرکز جدید باز باشد و امکان ثبت نام نیز در آن‌ها وجود داشته باشد.

نحوه ارسال نمره تست GRE برای دانشگاه و مراکز آموزشی چگونه است؟

نحوه ارسال نمره تست GRE برای دانشگاه و مراکز آموزشی چگونه است؟ در هنگام ثبت نام آزمون GRE بدون پرداخت هزینه اضافه بر ثبت نام GRE می توانید اسامی چهار دانشگاه را جهت گزارش نمره تست GRE ذکر نمایید. همچنین متقاضیان می توانند درخواست نمایند که نمره تست GRE آنها در آن زمان برای هیچ دانشگاهی ارسال نگردد. در صورت نیاز متقاضی به ارسال نمره تست GRE به بیش از چهار دانشگاه (ASRs) می توانند درخواست خود را از طریق آنلاین،تلفن،ایمیل و یا فکس ارسال نمایند . برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به لینک زیر مراجعه نمایید. هزینه ارسال نمره تست GRE برای هر دانشگاه $۲۵ می باشد. علاوه بر ارسال نمره تست GRE برای مراکز آموزشی و دانشگاهی امکان ارسال برای کارفرما نیز امکان پذیر می باشد. اطلاعات بیشتر در این خصوص را در لینک زیر مشاهده نمایید. ( http://www.ets.org/gre/subject/scores/send/asr )

بخش نوشتن تحلیلی آزمون GRE چگونه نمره داده میشود؟

بخش نوشتن تحلیلی آزمون GRE چگونه نمره داده میشود؟ با استفاده از بارم بندی شش نمره ای ، به هر مقاله نمره ای توسط حد اقل یک ممتحن مجرب داده میشود. در روش نمره دهی کلی، ممتحنین آموزش دیده اند تا براساس کیفیت کلی Essay در پاسخ به سوال مشخص شده نمره ای اختصاص دهند. نمره Essay بوسیله برنامه ای به نام E-rater که نرم افزاری طراحی شده توسط ETS است و قادر به شناسایی ویژگی های Essay که مطابق با استاندارد نوشتن است ،مشخص میشود. اگر نمره داده شده توسط انسان و نمره داده شده توسط E-rater به هم نزدیک باشند، نمره نهایی میانگین این دو میشود. اگر نزدیک نباشند، نمره دیگری توسط ممتحن سوم داده میشود و نمره نهایی، میانگین بین این دو نمره میشود. نمره های نهایی دو Essay میانگین گرفته میشود و به سمت نزدیک ترین نمره، از صفر تا شش رند میشود و نهایتا یک نمره از صفر تا شش برای اندازه گیری نوشتار تحلیلی Analytical Writing Assessment گزارش میشود. تاکیداساسی در نمره دهی AWA بیشتر بر روی تفکر انتقادی Critical Thinking و مهارت های نوشتار تحلیلی است تا گرامر یا مکانیک نوشتار استاندارد انشا.

مکانیزم نمره دهی آزمون GRE چگونه است؟

مکانیزم نمره دهی آزمون GRE چگونه است؟ بخش های وربال Verbal(استدلال کلامی) و Quant (استدلال کمی) دارای تطابق بخش سطحی می باشند، به این معنا که دامنه سختی اولین قسمت ازاین بخشها، از آسان به سخت طراحی شده است، سطح دوم هریک از این ارزیابی ها بستگی به عملکرد شما در اولین قسمت دارد. برای مثال، اگر در قسمت اول ارزیابی بخش استدلال کمی بسیار خوب عمل کنید، قسمت دوم آن مشکل تر خواهد بود.امتیاز بندی بخش استدلال کمی با توجه به تعداد کل پاسخ های صحیح در هر دو قسمت و همچنین با توجه به سطح سختی آن قسمت صورت میگیرد.

برای چه مدت نمرات GRE اعتبار دارند؟

نمرات آزمون GRE تا 5 سال اعتبار دارد.

عدم تطابق در شناسایی شرکت کننده آزمون GRE

هنگامی که به قضاوت ETS یا قضاوت مدیران مرکز آزمون، عدم تطابقی در شناسایی شرکت کننده وجود داشته باشد، شرکت کننده ممکن است از مرکز آزمون اخراج شود. علاوه بر این، اگر اسناد یا عکس، در روز آزمون تایید نشوند و یا ETS شواهدی داشته باشد که شما برای آزمون حضور نداشته اید، ممکن است آزمون را تصحیح نکرده یا نمره آزمون را لغو کند. همچنین اگر پس از اینکه نمره ی شما انتشار یافت، عدم تطابقی در نمرات شما دیده شود، ETS می تواند نمره ی شما را لغوکرده، شما را از شرکت در آزمون های بعدی محروم کند و گیرندگان گزارش نمره ی شما را از لغو نمره ی شما آگاه کند.

گزارش نمره GRE به گیرنده های مشخص شده ارسال می شود

 • گزارش نمره سازمانی رسمی شما، که توسط گیرندگان تعیین شده توسط شما دریافت می شوند شامل نام، آدرس، آدرس ایمیل، شماره تلفن، مقاطع فوق لیسانس درخواستی، نمرات آزمون جی آر ای و رتبه ی percentile مربوطه می شود. این شامل هیچ اطلاعاتی در مورد گیرندگان دیگری که انتخاب کرده اید نمی شود.
 • عکس شما و پاسخ های رایتینگ تحلیلی ( analytical writing ) نیز با گیرندگان تعیین شده شما به اشتراک گذاشته می شود.
 • گزارش نمره سازمانی تنها شامل نمراتی است که شما برای ارسال آنها از گزینه ScoreSelect استفاده کرده اید.
 • اگر موسسه ای که برای ارسال گزارش نمرات خود تعیین کرده اید درخواست کند که اطلاعات پرونده های ETS به این موسسه ارسال شود، ETS اطلاعات لازم را برای آن دسته از موسسات، برای شناسایی یا جلوگیری از فعالیت های غیرقانونی و همچنین برای حفظ یکپارچگی آزمون جی آر ای ارسال می کند.

در آزمون GRE میتوان خوراکی همراه داشت؟

 • یه میان وعده و نوشیدنی و خوراکی هایی با کربوهیدرات ساده بیارید
  روز امتحان GRE وقت رژیم گرفتن نیست. مغز شما از گلیکوژن که نوعی قند هست، به عنوان سوخت استفاده می کنه. با اینکه موقع آزمون شما نشستید و تحرکی ندارید، ولی مغزتون داره به شدت ورزش می کنه. کم آب شدن بدن هم می تونه باعث بشه نتونید درست فکر کنید. کمی آب یا از نوشیدنی هایی که وقت ورزش استفاده می کنید و همین طور یه میان وعده ی پرکبوهیدرات، مثل میوه ی خشک یا چوب شور، با خودتون بیارید. اگه معمولا برای کار کردن به کافئین نیاز دارید با خودتون نوشابه یا قهوه بیارید. اگه نه، روز آزمون GRE وقت تست کردن نیست، خوراکی هایی بیارید که همیشه با بدنتون سازگاره.

در آزمون GRE از مداد نوکی میتوان استفاده کرد؟

 • مرکز آزمون GRE ممکنه بهتون مداد بده. ولی قانون رسمی ETS اینه که مداد وپاک کن نباید به بچه ها داده بشه. چندتا مداد (نه مدادنوکی) که تیز تراشیده شدن با خودتون بیارید که روز آزمون سردرگم نشید.
Go to top