Protect yourself and others from COVID-19

مرگ بر اثر کرونا رکورد زد: فوت ۲۵۱ انسان در شبانه روز گذشته/ شناسایی ۳۸۲۲ بیمار جدید

21 مهر , 1399

مرگ بر اثر کرونا رکورد زد: فوت ۲۵۱ انسان در شبانه روز گذشته/ شناسایی ۳۸۲۲ بیمار جدید

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد: طی۲۴ ساعت گذشته، ۲۵۱ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند.

سیما سادات لاریسخنگوی وزارت بهداشت‌ اعلام کرد: از دیروز تا امروز ۲۰ مهر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳ هزار و ۸۲۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۷۲۴ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵۰۰ هزار و ۷۵ نفر رسید.

لاری گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۵۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۸ هزار و ۵۴۴ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت‌ گفت: خوشبختانه تاکنون ۴۰۶ هزار و ۳۸۹ نفر از بیماران، بهبودیافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده‌اند. ۴۴۸۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. تاکنون چهار میلیون و ۳۱۲ هزار و ۵۱۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند. استان‌های کردستان، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

پاییز مرگبار 99، نشانه های هولناک خود را آشکار کرده است. برای اولین بار در 8 ماه گذشته، آمار فوتی های کرونا در 24 ساعت به عدد غمبار 251 انسان رسید و این یعنی آغاز فصل فاجعه. ممکن است در هفته های آینده یکی از این عددها، خود ما باشیم. کرونا نه واکسن دارد و نه دارو. دولت ما نیز گویا بیش از آنچه تا کنون انجام داده، یا نمی تواند یا نمی خواهد. بنابراین، خودمانیم و خودمان. تنها خودمان می توانیم خودمان را از مرگ کرونایی دور کنیم ؛ آن هم نه مطلق که تا حد امکان.

اگر این چند کار را انجام ندهیم، کرونا و مرگ بر اثر آن بسیار به ما نزدیک خواهد بود:

زدن ماسک: به دیگران هم بفهمانید

ماسک بزنید، حتی یک لحظه هم درش نیاورید. به آن انسان های کم شعوری هم که خودشان را علامه دهر می دانند و می گویند ماسک فایده ندارد، بفهمانید که باید ماسک بزنند. آنها حق ندارند جان ما را با افکار ابلهانه شان به خطر بیندازند. از مغازه دارانی که ماسک نزده اند، خرید نکنید.

خانه مانی: منتظر قرنطینه دولت نمانید

تا جایی که ممکن است در خانه بمانید. هیچ جا مثل خانه امن نیست. برای مدتی دور تفریح و خرید و مهمانی و سفر را خط بکشید. منتظر نباشید دولت قرنطینه کند. خودتان را ( تا جاییکه واقعاً ممکن است) در خانه قرنطینه کنید. آن بیرون چیزی جز ویروس های پراکنده در هوای کووید19 انتظارتان را نمی کشد.

حفظ فاصله: تعارف نکنید

در هر صورت بکوشید فاصله دو متری را با دیگران حفظ کنید. اگر فردی در اطراف تان هست که ماسک نزده، از او کاملاً دور شوید؛ تعارف را کنار بگذارید که ممکن است به قیمت جان تان تمام شود.

دیوار دفاعی: قلع و قمع فوری اولین مهاجمان

اغلب ایرانی ها دچار تغذیه نامناسب هستند. بنابراین علاوه بر اصلاح روش تغذیه و افزودن میوه و سبزی به سبد غذایی تان، با مشورت یک پزشک، روزانه یک داروی تقویت کننده سیستم ایمنی، یک قرص 1000 میلیگرم ویتامین C و 1000 واحد ویتامین D بخورید. خوب بخوابید و تا می توانید از استرس دوری کنید تا سیستم دفاعی بدن تان فرصت ترمیم یابد. هر روز سیر، پیاز، دمنوش (آویشن، بابونه گاوی، پونه، سرخارگل، دارچین، زنجبیل) بخورید. اولین گروه از ویروس های کووید 19 که احیاناً وارد بدن مان می شوند باید فوراً قلع و قمع شوند تا فرصت تکثیر پیدا نکنند.

شست و شو: حمله به کووید با صابون و الکل

این یکی را اکثراً رعایت می کنند. شست و شو و ضد عفونی مکرر دست ها را ادامه دهید.

...
صفر تا صد تحصیل در ترکیه

برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه لازم است در آزمونی به نام یوس YÖS شرکت کنید. موسسه زنگنه کلاس های آمادگی این آزمون را برگزار می کند و با شرکت در این کلاس ها، می توانید در کلاس های رایگان تومر نیز شرکت کنید. مشاورین ما در تمامی مراحل آمادگی برای آزمون، ثبت نام، شرکت در آزمون در ترکیه،انتخاب رشته و دانشگاه همراه شما هستند.

اطلاعات بیشتر