مشاوره رایگان 02145328

دانشگاه Malmo سوئد

موسسه تخصصی زبان زنگنه
تحصیل در سوئد
دانشگاه Malmo سوئد دانشگاه Malmo سوئد

دانشگاه Malmo سوئد در سال 1998 میلادی در شهری با همین نام تاسیس شد، این دانشگاه به عنوان نهمین دانشگاه بزرگ در کشور سوئد محسوب می شود. این دانشگاه حدودا 240 رشته مشترک با سایر دانشگاه های دنیا داشته و تقریبا یک سوم دانشجویان آن دارای پیشینه بین المللی هستند. دانشگاه Malmo با قرار گرفتن در مرکزی ترین نقطه شهر مالمو این شهر را از حالت یک شهر صنعتی به یک شهر آموزشی و آکادمیک تبدیل کرده است. قسمت بزرگی از دانشگاه مالمو در قسمتی از شهر قرار گرفته است که تا سال 1980 میلادی مرکز کشتی سازی شهر مالمو محسوب می شده است. 

آشنایی با دانشگاه Malmo سوئد

دانشگاه مالمو (به سوئدی: Malmö universitet) با بیش از 24 هزار دانشجو و 1600 کارمند دانشگاهی و اداری نهمین انستیتو بزرگ یادگیری در سوئد محسوب می شود. در حالی که این موسسه در سال 1998 م. تاسیس شد اما وزیر آموزش عالی و تحقیقات سوئد جایگاه دانشگاه ها در 1 ژانویه سال 2018 میلادی به این دانشگاه اعطاء کرد. مالمو رویکرد مدرنی برای تدریس در پیش گرفته است، هدف اصلی این دانشگاه ایجاد محیط یادگیری چند رشته ای می باشد به این معنی که دانشجویان اغلب در بیش از یک دانشکده مشغول به تحصیل می شوند.

دانشکده های دانشگاه Malmo سوئد

دانشگاه مالمو دارای 5 دانشکده می باشد که همگی در حوزه تحقیقاتی چند رشته ای معتبر هستند، در ادامه به معرفی این دانشکده ها می پردازیم.

معرفی دانشکده اطلاعات مختصری در رابطه با دانشکده
دانشکده فناوری و جامعه در ساختمان نیاگارا این دانشکده در نزدیکی ایستگاه مرکزی مالمو قرار گرفته است و تقریبا 300 هزار دانشجو و 100 کارمند دارد. دوره ها و برنامه ها از مهندسی و علوم کامپیوتر تا توسعه محصول، طراحی و فناوری رسانه، تحقیقات بر علوم رایانه، علوم مواد، ریاضیات کاربردیو فناوری رسانه تمرکز دارند.
دانشکده فرهنگ و جامعه
این دانشکده در ساختمان نیاگارا واقع شده است، حدودا 4600 دانشجو در این دانشکده مشغول به تحصیل بوده و 300 کارمند مشغول به کار هستند. این دانشکده از 4 موسسه تشکیل شده است که عبارتند از: گروه مطالعات سیاسی جهانی، گروه مطالعات شهری، دانشکده هنر و ارتباطات، گروه زبان و زبانشناسی.
دانشکده آموزش و جامعه
این دانشکده حدودا 5 هزار دانشجو و 260 کارمند دارد و در کنار ایستگاه مرکزی مالمو در ساختمان Orkanen جای گرفته است. این دانشکده از بخش های مختلفی مثل کودکان/ جوانان و جامعه، فرهنگ/ زبان و رسانه، فرد و جامعه، توسعه و رهبری مدارس، علم/ محیط زیست و جامعه و آموزش معلمان از تدریس پیش دبستانی تا مقطع متوسطه تشکیل شده است.
دانشکده ادنتولوژی
این دانشکده در کنار ایستگاه قطار Triangeln در مالمو واقع شده است. برنامه های آموزشی در این دانشکده عبارتند از بهداشت دندانپزشکی و دندانپزشک یا تکنسین دندانپزشکی. کلینیک دندانپزشکی این دانشکده بزرگترین کلینیک در منطقه است که سالانه 10 هزار بیمار دارد.
دانشکده بهداشت و جامعه
این دانشکده دارای 4600 دانشجو و 260 کارمند می باشد که عمدتا به دلیل بیمارستان دانشگاهی در مالمو مستقر است. بخش های مختلف این دانشکده عبارتند از: علوم زیست پزشکی، علوم مراقبت، جرم شناسی، مطالعات بهداشتی و رفاه و گروه کار اجتماعی.


اخذ پذیرش از دانشگاه مالمو

در این دانشگاه امکان تحصیل به زبان انگلیسی برای دانشجویان وجود دارد، دوره های آموزشی مثل زیست پزشکی، علوم کامپیوتر، طراحی تعامل، مطالعات رسانه ای و علوم اجتماعی به زبان انگلیسی ارائه می شود. برای اخذ پذیرش باید اقدامات لازم را به صورت آنلاین در وب سایت Universityadmissionions.se انجام دهید. به دانشجویان بین المللی پیشنهاد می شود در اولین دوره پذیرش که از ماه اکتبر تا ماه ژانویه است اقدامات لازم را انجام دهند. مراحل اخذ پذیرش از دانشگاه Malmo سوئد:

  • برنامه خود را پیدا کنید و شرایط ورود به سیستم را بررسی کنید. برای اطلاع از برنامه های مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که به زبان انگلیسی ارائه می شود به کاتالوگ دوره های آنلاین مراجعه کنید. در کاتالوگ دوره می توانید بر اساس موضوع، سطح تحصیلات و مدت زمان برنامه ها را فیلتر کنید.
  • دانشجویان بین المللی باید هزینه درخواست که مبلغ آن 900SEK (کرون سوئد) می باشد را پرداخت کنند. مهلت پرداخت هزینه درخواست در تاریخ 3 فوریه می باشد.

برای پردازش درخواست دانشجو باید مستندات لازم را ارسال کند، که این مدارک عبارتند از:

  • سوابق تحصیلی و ریز نمرات اخذ شده (اگر این مدارک به زبان سوئدی یا زبان انگلیسی نیست باید مدارک ترجمه شده را نیز ارسال کنید).
  • ارائه نتایج رسمی از یک آزمون معتبر بین المللی مثل IELTS یا TOEFL.
  • برای سرعت بخشیدن به پردازش برنامه ارائه کپی از صفحه اول پاسپورت الزامی است.
  • ارائه فتوکپی از شناسنامه، دقت داشته باشید که تمامی این مدارک باید با نام مطابق با اسناد ارائه شود.

پس از گذشت مدت زمان مشخص نتایج درخواست به دانشجو ایمیل می شود. اگر با درخواست شما موافقت شد می توانید اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای تحصیلی سوئد انجام دهید. برای اطلاع از چگونگی دریافت ویزای تحصیلی این کشور به مطالعه مقاله ویزای تحصیلی کشور سوئد بپردازید.

هزینه تحصیل در دانشگاه Malmo سوئد

برای تحصیل در دانشگاه مالمو برخی از دانشجویان ملزم به پرداخت شهریه درخواست و شهریه دوره آموزشی هستند. شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و کشور سوئیس نیازی به پرداخت هزینه های درخواست و شهریه دانشگاه ندارند اما سایر دانشجویان باید هزینه های تعیین شده را پرداخت کنند. هزینه های تحصیل در مالمو با توجه به مقطع و رشته تحصیلی متفاوت می باشد، برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید مبلغی بین 235000SEK الی 425000SEK (کرون سوئد)، برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 1 ساله باید مبلغی بین 80000SEK الی 225000SEK (کرون سوئد) و برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 2 ساله باید مبلغی بین 160000SEK الی 450000SEK (کرون سوئد) پرداخت کنند.

مطالب مرتبط

محل اقامت در سوئد
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-12

محل اقامت در سوئد

به عنوان یک دانشجوی خارجی که در سوئد به دنبال خانه می گردد اولین جایی که تماس میگیرید باید دانشگاهتان باشد. اغلب دانشگاه ها سرویس های اقامتی برای دانشجویان خارجی ارائه میدهند، که شامل فراهم کردن محل سکونت قطعی یا توصیه هایی در مورد یافتن اتاقی برای خودتان ...

لیست کارهایی که باید قبل از آمدن به سوئد انجام دهید
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-12

لیست کارهایی که باید قبل از آمدن به سوئد انجام دهید

انتظار سرانجام به سررسید. اکنون شما رسماً دارای جایگاهی را در یک دانشگاه سوئد به دست آورده اید. زمان هیجان زده بودن است! در کمتر از چندماه به سوئد خواهیدآمد. در اینجا لیستی از لوازم مورد نیاز که باید آماده کنید را ارائه کرده ایم. ...

چگونه برای مقطع کارشناسی در سوئد درخواست دهیم
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-12

چگونه برای مقطع کارشناسی در سوئد درخواست دهیم

در این مقاله مراحل روند درخواست برای دوره ی لیسانس و ارشد را در دانشگاه های سوئد را برای شما آورده ایم. ...