تماس سریع

کارت منسا چیست؟

موسسه تخصصی زبان زنگنه
تحصیل در ایتالیا
کارت منسا چیست؟ کارت منسا چیست؟

ایتالیا همواره یکی از کشور‌های محبوب دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در اروپا بوده است. دانشگاه‌های این کشور جزو دانشگاه‌های برتر اروپا و جهان به‌شمار می‌روند و هر‌ساله دانشجویان زیادی تلاش‌ می‌کنند تا به یکی از این دانشگاه‌های مطرح و طراز‌اول راه یابند. باوجوداین، سهم درآمد‌های ناشی از تحصیل دانشجویان بین‌المللی در ایتالیا به‌مراتب کمتر از دیگر کشور‌های مشهور دنیا، مانند آمریکا، کانادا، انگلیس، آلمان و فرانسه است. از‌این‌رو، دولت ایتالیا با هدف افزایش سهم بازار دانشجویان بین‌المللی و درآمدهای ناشی از آن و کمک به دانشجویان و تشویق آنان به ادامه‌تحصیل در این کشور، کمک‌هزینه‌هایی در نظر گرفته است که می‌تواند بخش زیادی از هزینه‌های تحصیل را پوشش دهد. با اینکه تحصیل در ایتالیا رایگان نیست و دانشجویان موظف‌اند به‌طور متوسط در هر سال تحصیلی حدود 2،000 یورو به دانشگاه‌های دولتی این کشور شهریه بپردازند، وجود این کمک‌های مالی دولت ایتالیا موجب شده است تا این کشور همچنان یکی از مقاصد تحصیلی پرطرفدار در میان دانشجویان بین‌المللی باشد.

یکی از دلایل مهمی که سبب می‌شود دانشجویان ایتالیا را برای تحصیل انتخاب کنند، امکان استفاده از  بورسیه استانی ایتالیا و تحصیل رایگان در این کشور است که امکاناتی نظیر استفاده از کارت منسا را به آنان می‌دهد. دانشجویان با استفاده از این بورسیه، نه‌تنها از پرداخت شهریۀ دانشگاه معاف می‌شوند؛ بلکه دولت ایتالیا ماهانه مبلغی نیز به آنان پرداخت می‌کند که بخشی از هزینه‌های زندگی‌شان را پوشش می‌دهد. ملاک اعطای این بورسیه نمره یا سوابق تحصیلی دانشجو نیست و درصورت نیاز مالی به او اعطا می‌شود. به‌عبارت‌دیگر، می‌توان گفت تمام ایرانیان درصورت ارائۀ مدارک درست، مشمول استفاده از این بورسیه خواهند شد.

در مطلب حاضر، کاملاً برایتان توضیح می‌دهیم که کارت منسا چیست‌؟ نکتۀ مهم اینکه حین آماده‌کردن مدارکتان برای درخواست بورسیۀ استانی، به تمکّن مالی خود توجه کنید که نباید از حد مشخصی کمتر یا بیشتر باشد. پس از موفقیت در کسب بورسیۀ استانی و ورود به ایتالیا، علاوه‌بر دریافت کمک‌هزینۀ ماهانه از مزایای دیگری بهره‌مند خواهید شد که یکی از آن‌ها، استفاده از غذاهای خوش‌مزۀ منسا با هزینۀ بسیار اندک است. درادامه پس از توضیح دربارۀ منسا، به این موضوع می‌پردازیم که کارت منسا چیست.


فهرست عناوین

منسا و کارت منسا

منسا همان کافه‌تریا یا سلف دانشجویی است و دانشجویان با داشتن کارت منسا می‌توانند در وعده‌های ناهار و شام از سینی‌های بزرگ غذایی با پرداخت هزینه‌ای ناچیز استفاده کنند. گفتنی است دانشجویان با در دست داشتن کارت منسا می‌توانند در رستوران‌های طرف قرارداد با منسا نیز غذا میل کنند.

بد نیست بدانید که ایتالیا علاوه‌بر فراهم‌کردن امکان تحصیل به زبان انگلیسی و برخورداری از دانشگاه‌های برتر مجهز به امکانات پیشرفته و امکان تحصیل رایگان، مردم بسیار خون‌گرمی دارد که زندگی را برای مهاجران تا حد زیادی راحت‌ می‌کنند. به‌طورکلی، مردم این کشور بسیار سرزنده هستند که با خارجی‌ها به‌گرمی برخورد می‌کنند و همین موضوع سبب می‌شود دانشجویان بین‌المللی راحت‌تر خود را با شرایط ایتالیا وفق دهند و بسیاری از آنان پس از فارغ‌التحصیلی در همان‌جا بمانند. خیابان‌های این کشور نیز بسیار پرانرژی است که البته درنتیجۀ عبورومرور افراد ایتالیایی چنین وضعیتی دارد. نکتۀ دیگر اینکه در ایتالیا، یافتن دوست آسان است و برای گسترش دایرۀ دوستان، پیشنهاد می‌کنیم بعد از ورود به این کشور، تا حدی زبان ایتالیایی را یاد بگیرید. گفتنی است بیشتر جوانان این کشور به زبان انگلیسی مسلط‌اند؛ ولی دانستن زبان بومی یک کشور مزیت مهمی محسوب می‌شود.

مطالب مرتبط

پنج دانشگاه برتر ایتالیا
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-13

پنج دانشگاه برتر ایتالیا

در مجموع 30 دانشگاه در ایتالیا در رده بندی دانشگاهای جهان قرار دارند که از این تعداد 12 دانشگاه آن در 500رتبه برتر جهان قرار دارند. ...

ده دلیل برای تحصیل در ایتالیا
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-13

ده دلیل برای تحصیل در ایتالیا

ایتالیا یک مقصد تحصیلی محبوب برای دانشجویان خارجی است، نه‌فقط بدلیل فضای چند فرهنگی موجود در آن، بلکه به این دلیل که این کشور دارای دانشگاه‌های دولتی و خصوصی فوق‌العاده‌ای است. ...

تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-18

تحصیل در مقطع کارشناسی در ایتالیا

ایتالیا، ترکیب کاملی از کیفیت بالای زندگی و هزینه‌های ارزان زندگی است.زندگی در ایتالیا، رویایی است که می‌تواند برای همه به تحقق بپیوندد ...