تماس سریع

بورسیه تحصیلی اسپانیا

موسسه تخصصی زبان زنگنه
تحصیل در اسپانیا
بورسیه تحصیلی اسپانیا بورسیه تحصیلی اسپانیا

اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا در سال 2022 از جمله مواردی است که همواره مورد نظر تعداد بسیاری از دانشجویان در سال های متوالی می باشد. مهاجرت از طریق تحصیل یکی از محبوب ترین طرق اخذ اقامت این کشور اروپایی نیز محسوب می گردد که در این میان تحصیلات کم هزینه در دانشگاه های دولتی و بورس تحصیلی اسپانیا نیز باعث دو چندانی جذابیت تحصیل در این کشور شده است.

گزینه های کمک مالی در اسپانیا

وام: وام دانشجویی مبلغی است که از وام گیرنده گرفته می شود تا هزینه های شهریه و سایر هزینه های مربوط به تحصیل در کالج را تامین کند. وام ها باید پس از تحصیل در دانشکده با اضافه شدن هزینه بهره بازپرداخت شوند. مبلغ وام متفاوت است و بر اساس امتیاز اعتباری شما تعیین می شود.

بورسیه تحصیلی: بورسیه مبلغی است که در صورت نیاز یا شایستگی به فرد داده می شود و می تواند به وضعیت مالی فعلی شما یا رشته تحصیلی شما در دانشگاه مربوط باشد. مبلغ بورسیه متفاوت است و می تواند از منابع مختلف از جمله دولت باشد.

کمک هزینه ها: کمک های بلاعوض نیز برای کمک به تأمین هزینه تحصیلات دانشگاهی شما در دسترس است. کمک های مالی شکل دیگری از پول است که نیازی به بازپرداخت ندارد. معمولاً یک کمک هزینه مشخص به فرد بر اساس نیاز داده می شود.

 حتی با وجود همه این انواع کمک های مالی، این مبالغ ممکن است هنوز برای پوشش هزینه های کل تحصیلات شما کافی نباشد. بسیاری از دانشجویان نیز انتخاب می کنند که به صورت تمام وقت یا پاره وقت کار کنند تا به آن ها در پرداخت هزینه های دانشگاه کمک کند. به خاطر داشته باشید که اگر دانشجوی بین المللی هستید و در کالج اسپانیا تحصیل می کنید، باید بسته کمک مالی و اطلاعات وزارت امور خارجه و سفارت اسپانیا در کشور خود را تکمیل کنید. شما باید برای چندین گزینه مختلف جهت تامین مالی تحصیلات دانشگاهی خود نیز درخواست دهید. ممکن است از گزینه های موجود مقابلتان شگفت زده شوید و تنها زمانی که همه گزینه های خود را بسنجید، می توانید بودجه مورد نیاز خود را پیدا کنید. وزارت آموزش و فرهنگ سیستم بورس تحصیلی را در اسپانیا و انگلستان اداره می کند. دانشجویان آمریکای لاتین باید از طریق موسسه همکاری ایبریو آمریکا Cooperacion Iberoamericana درخواست کمک هزینه تحصیلی کنند.


تحصیل در اسپانیا

نکته ای که در ابتدای امر می بایست به آن اشاره شود این است که هزینه تحصیل دانش آموزان در هر کشور از جمله اسپانیا، بستگی مستقیمی به رشته ای که در آن مشغول به تحصیل هستند و دانشگاه ها دارد، اما کمینه و بیشینه آن در هر کشوری متفاوت است. در کشور اسپانیا هزینه هایی که دانشگاه از دانشجویان اخذ می گردد، از 4000€ الی 12000€ (یورو) در سال متفاوت است و اگر چه هزینه کم تری نسبت به بسیاری دیگر از نقاط دنیا می باشد، اما هم چنان برای بعضی افراد قابل پرداخت نیست و از این رو به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا می باشند.

کمک هزینه تحصیلی اسپانیا

ادامه تحصیل در دانشگاه های اسپانیا به طور تقریبی کار را نیز برای دانشجویان تضمین می کند. سطح کاری و میزان درآمد ارتباط مستقیمی به میزان توانایی افراد نیز دارد. تحصیل در دانشگاه های اسپانیا نیز این امکان را نیز برای اشخاص مهیا می کند. بنابراین تحصیل همواره یکی از بهترین راه برای مهاجرت به این کشور محسوب می گردد، اما مستلزم پرداخت هزینه ها نیز می باشد.

اسپانیا نیز همانند بریتانیا، ایالات متحده آمریکا و دیگر کشورها، کمک هزینه تحصیلی یا همان بورسیه را نیز به دانش جویان ارائه می دهد. اگر چه اخذ بورسیه از این کشور بسیار سخت تر از سایر کشورها می باشد اما هم چنان گزینه ای است که دانش جویان برتر و نخبه می توانند امید بدست آوردن آن را داشته باشند. کمک هزینه های تحصیلی در اسپانیا انواع مختلفی دارد و هر یک از آن ها نیز شرایط و ضوابط خاص خود را دارد. دانشجوی متقاضی، به منظور بهره مندی از این کمک هزینه ها در جهت تامین هزینه های دوران تحصیل خویش، باید پیش نیازهای آن را احراز نمایند.

شرایط  دریافت کمک هزینه های تحصیلی اسپانیا

مبلغی تحت عنوان وام دانشجویی در اسپانیا از سازمانی قرض گرفته می شود، این مبلغ هزینه های زندگی دانشجویی و شهریه دانشگاه شخص متقاضی را به طور کامل و یا درصدی از آن را پوشش می دهد. میزان وام دانشجویی پس از اتمام تحصیلات دانشجو می بایست به آن سازمان یا ارگانی که وام ارائه کرده است، پس داده شود. ناگفته نماند که به آن مبلغ درصد سود اندکی نیز تعلق می گیرد. میزان وام دانشجویی که به دانشجویان نیز تعلق می گیرد، بسته به رتبه کلاسی و سطح نمرات و در مجموع موفقیت تحصیلی دارد.

بورسیه تحصیلی اسپانیا به اشخاصی ارائه می گردد که امتیازات لازم را در خصوص اخذ این بورسیه به دست آورده باشند. اصطلاحا شخص متقاضی، می بایست متمایز و شایسته مختص به خود را نیز داشته باشد. میزان بورسیه و درصد این مبلغ بسته به رزومه اشخاص متقاضی نیز دارد. متقاضیان باید توجه داشته باشند که در صورتی که به عنوان یک دانشجو بین المللی درخواست اخذ بورسیه تحصیلی را دارند، می بایست زمانی که در کالج حضور می یابند، فرم های کمک هزینه های تحصیلی را نیز پر و اطلاعات مورد نظر وزارت امور خارجه اسپانیا در سفارت اسپانیا در کشور مبدا نیز پر کرده باشند.


بورسیه تحصیلی لیسانس در اسپانیا

اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع لیسانس بسیار اندک و به طور خاص به اشخاص متقاضی نیز ارائه می گردد. میزان افرادی که توانسته اند از این مزیت بهرمند شوند، محدود هستند. تحصیل در مقطع لیسانس در اسپانیا به میزان 3 الی 4 سال طول می انجامد. دانشجویان نیز می توانند به منظور پوشش هزینه های تحصیل و زندگی در اسپانیا به میزان 20 ساعت در هفته کار کنند. میزان درآمدهای کاری در این کشور برای هر شخص متقاضی به مقدار 8€ الی 10€ (یورو) است. ارائه مدرک زبان اسپانیای از جمله مواردی است که در باب اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا حائز اهمیت نیز می باشد.

بورسیه تحصیلی فوق لیسانس در اسپانیا

تحصیل فوق لیسانس در اسپانیا به میزان 1 الی 2 سال به طول می انجامد. اخذ بورسیه در مقطع فوق لیسانس نسبت به مقطع لیسانس بیشتر می باشد و از شرایط مطلوب تری نیز برخوردار است. اجازه کار نیمه وقت به میزان 20 ساعت در هفته از جمله مزیت های می باشد که در این مقطع به منظور پوشش هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور می توان از آن بهرمند شد. شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در اسپانیا در مقطع دکتری نیز مهیا تر می باشد.

کمک هزینه های دکتری در اسپانیا

تحصیل در این مقطع تقریبا رایگان می باشد و با هزینه های بالغ بر 200€ الی 700€ (یورو) صورت می گیرد. اشخاص متقاضی در این مقطع نیز می توانند از خدمات جانبی دانشگاه نیز بهرمند شوند. کشور اسپانیا در مقطع دکتری حمایت های مالی و بورسیه منحفر به فردی را نیز ارائه می دهد. اخذ بورسیه در این مقع برای دانشجویانی که مقاطع تحصیلی قبلی را در این کشور سپری کرده اند از شانس بالاتری نیز برخوردار است. اجازه کار در این مقطع به میزان 30 ساعت کار در هفته می باشد و میزان درآمدی بالغ بر 240€ الی 300€ (یورو) در برخواهد داشت. درصورت ارائه روزمه قوی و همکاری با استاد راهنما، میانگین حقوق شخص متقاضی به میزان 1200€ الی 1500€ (یورو) نیز می باشد.

اخذ بورسیه کامل اسپانیا نیز می تواند با ارائه روزمه ای قوی و همکاری در پروژه های عظیم این کشور، برای اشخاص متقاضی رقم خورد. اخذ بورسیه کامل در این مقطع نیز می تواند هزینه های تحصیل، زندگی و حتی تفریح دانشجویان را مهیا کند. در صورت ارائه طرح پژوهشی رسمی و دفاع از آن، شانس اخذ بورسیه نیز افزایش می یابد.

مدارک لازم جهت اخذ بورسیه تحصیلی دکتری در اسپانیا

مدارک لازم جهت اخذ بورسیه تحصیلی دکتری در اسپانیا نیز عبارتنداز:

 • ارائه مدارک تحصیلی پیشین
 • معدل بالای 17
 • ارائه مقالات معتبر بین الملی و ISI
 • ارائه تالیف کتب یا ترجمه
 • ارائه سوابق کاری مرتبط با رشته تحصیلی
 • ارائه مدارکی دال بر فعالیت علمی یا شرکت در مسابقات
 • ارائه مدرکی دال بر دانش زبان انگلیسیIELTS:6
 • ارائه توصیه نامه از استاد راهنما
 • انگیزه نامه
 • ارائه گواهی عدم سو پیشینه
 • ارائه گواهی دال بر سلامت پزشکی

انواع بورسیه تحصیلی در اسپانیا

بورس تحصیلی در اسپانیا برای دانشجویان بین المللی به دو صورت کامل یا جزئی نیز پرداخت می گردد. دولت کشور اسپانیا و دانشگاه های این کشور هر ساله بورس های زیادی را به دانشجویان بین المللی یا حتی دانشجویان بومی نیز ارائه می دهد. بیشترین میزان بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقاطع فوق لیسانس و دکتری نیز می باشند. در ادمه مقاله بر برخی از بورسیه های تحصیلی اسپانیا نیز پرداخته ایم که عبارتند از:

بورسیه تحصیلی دانشگاه ایالتی باسک اسپانیا

دولت شهر باسک کشور اسپانیا در تعهد برای حمایت و ترویج آموزش و پرورش، بورس های متعددی برای تحصیلات دانشگاهی و سایر مطالعات عالی در سال 2021-2022 ارائه می دهد. این کمک هزینه ها برای اشخاصی می باشد که دارای ملیت اسپانیایی هستند و در حال حاضر در دسترس نیز می باشند.


بورسیه کوتاه مدت مادرید در اسپانیا

این نوع بورسیه شامل 50 نوع بورس در دوره های کوتاه مدت نیز می باشد. می توان گفت به میزان 70% از هزینه های تحصیل در دوره های کوتاه مدت را نیز شامل می شود. تحصیل در دوره های کوتاه مدت در سال 2021-2022 در زمینه مهمانداری، مدیریت ورزش، مدیریت صنعتی، موسیقی و مدیریت روادید نیز در نظر گرفته شده است. این نوع بورس های تحصیلی برای تمامی ملیت ها نیز در دسترس می باشد و اشخاص متقاضی می بایست واجد شرایط مختص باشند.

بورسیه دانشگاه بارسلونا اسپانیا

بورس دکتری موسسه اقتصاد (IEB) در دانشگاه بارسلونا است که درخواست های مختلفی را برای کمک هزینه تحصیلی برای سپتامبر 2022 در مقطع دکتری نیز در نظر گرفته است. میزان بودجه در ابتدا برای سه سال ارائه می شود و پس از آن یک سال به طول می انجامد. دانشکده بازرگانی دانشگاه بارسلونا مفتخر است که برنامه تحصیلی خود را برای دانشجویان اتحادیه اروپا برای تحصیل در رشته MBA اجرایی اعلام نماید.

هدف اصلی این طرح بورس تحصیلی این است که دانشجویان را با یک تجربه ثابت شده در زمینه فعالیت حرفه ای، ابتکار عمل کارآفرین و چشم انداز نوآورانه پاداش دهند. دانشکده اقتصاد کالج بارسلونا تعدادی از برنامه های تحصیلی برای برنامه کارشناسی ارشد ارائه می دهد. انتخاب بر اساس شایستگی دانشگاهی افراد نیز خواهد بود. اولویت در پذیرش و کمک مالی به متقاضیان اولیه داده می شود.

تحصیلات مدارک تکمیلی در اسپانیا

مدرسه کسب و کار تولوز در حال اعطای یک بورس تحصیلی عالی و 4 مدرک تحصیلی عالی در اسپانیا است. متقاضیان هر ملیت واجد شرایط درخواست این کمک هزینه تحصیلی نیز می باشند.

بورس تحصیلی در دانشگاه چالز سوم در مادرید اسپانیا

این دانشگاه از برنامه های تحصلیی معتبر UC3M در سال 2021 دعوت به اخذ بورس تحصیلی در مقطع کارشناسی می نماید. اخذ بورس تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد حقوق بین الملل، قانون کلیسای و فلسفه حقوق، قانون کیفری، قانون رویه و قانون تاریخ، قانون امور عمومی، قانون خصوصی، حقوق خصوصی خصوصی و اجتماعی به دانشجویان ارائه می گردد.

کمک های مالی در اسپانیا

اخذ بورسیه تحصیلی در اسپانیا یکی از مهم ترین عواملی می باشد که در باب پوشش هزینه های تحصیل و زندگی و در برخی موارد هزینه های تفریح نیز حائز اهمیت می باشد. اخذ بورس تحصیلی اسپانیا از جمله روندی است که می بایست توسط شخص متقاضی صورت گیرد. کاوش در وب سایت های مختلف برای ارئه بورس تحصیلی و یک بررسی کامل از هر معیار واجد شرایط در برنامه های تحصیلی از جمله مواردی هستند که می بایست توسط شخص متقاضی نیز صورت گیرد.

آموزش رایگان در اسپانیا

حقیقت امر آن است که تحصیل رایگان در اسپانیا امکان پذیر نیست و دانشجویان خارجی باید شهریه دانشگاهی خود در این کشور را پرداخت کنند. هزینه های تحصیل در کشور اسپانیا بسیار مقرون به صرفه است و دانشجویان می توانند در بسیاری از موارد آن را تامین کنند. ضمن آن که اجازه انجام کار پاره وقت در اسپانیا، امکان تامین هزینه های مالی زندگی در این کشور را نیز فراهم می کنند. اگر در اندیشه تحصیل رایگان در اسپانیا هستید، حتما مسیر استفاده از بورسیه های تحصیلی این کشور را به خوبی مورد مطالعه قرار دهید.

اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا

پس از اخذ پذیرش از دانشگاه اسپانیا و درخواست بورسیه، گام بعدی اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا می باشد که روند آن به شرح ذیل است:

 • الزامات پاسپورت (ارائه اصل پاسپورت و داشتن اعتبار و نیز داشتن صفحات خالی پاسپورت)
 • گواهی نشان دهنده هماهنگی های انجام شده برای سفر (تاییدیه بلیت هواپیما)
 • الزامات پزشکی (بیمه درمانی معتبر که در پوشش دهی بین المللی نیز داشته باشد)
 • گواهی تمکن مالی (گواهی بانکی که نشان دهنده توانایی فرد برای پرداخت هزینه های خود در طول دوران اقامت در اسپانیا باشد)


مطالب مرتبط

برترین دانشگاه های اسپانیا 2022
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1400-06-27

برترین دانشگاه های اسپانیا 2022

در رتبه‌بندی بهترین دانشگاه‌های مجله‌ی تایمز، اسپانیا دارای 50 دانشگاه است که برخی از آن‌ها در مادرید، بارسلون و شهرهای کوچکتری همچون سویا و گرانادا حضور دارند. هر منطقه‌ای از اسپانیا دارای ویژگی‌های خاص خود است. در نتیجه، دانشجویان باید مکان تحصیل خود را ...

تفاوت های تحصیل در مقطع کارشناسی و ارشد
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1400-07-29

تفاوت های تحصیل در مقطع کارشناسی و ارشد

کارشناسی ارشد یک گام بالاتر از مدرک کارشناسی است که دانشجویان را ملزم می کند در حالی که بر تخصص خاصی تمرکز می کنند، در روش های تحقیقاتی پیشرفته تر و مطالعه مستقل شرکت کنند. این راهنما برخی از روش های کلیدی را که در آن تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد متفاو ...

زندگی در اسپانیا-راهنمای دانشجویان دکترا
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1400-07-29

زندگی در اسپانیا-راهنمای دانشجویان دکترا

دانشجویان مقطع دکتری که در اسپانیا زندگی می کنند می توانند تجربه اصلی سبک زندگی و جاذبه هایی را که بازدیدکنندگان زیادی را به این کشور می آورد، کسب کنند. اگر تحصیل در مقطع دکتری اسپانیا را انتخاب می کنید ، می توانید از شهرها ، شهرک ها و سواحل مدیترانه ای و ...