مشاوره رایگان 02145328

سیستم بانکداری و مالی آمریکا-بخش اول

موسسه تخصصی زبان زنگنه
تحصیل در آمریکا
سیستم بانکداری و مالی آمریکا-بخش اول سیستم بانکداری و مالی آمریکا-بخش اول

همانطور که می دانید ، هزینه ی آموزش با کیفیت در امریکا می تواند بسیار گران باشد. اما با آماده سازی مناسب ، ممکن است هزینه های این فرصت خارق العاده را به حداقل برسانید. در این بخش ، مسائلی مربوط به پول را بررسی می کنیم که ممکن است به طور روزانه در طول اقامت خود در امریکا با آنها روبرو شوید.

احتمالاً این بدیهی ست ، اما مبلغ زیادی پول نقد با خود حمل نکنید. گزینه های بهتر شامل کارت های اعتباری ، کارت های بانکی ، چک و حتی تراول چک است. تراول چک ها یکی از امن ترین و آسان ترین راه های جا به جایی پول است زیرا می توان در صورت گم شدن یا سرقت، آنها را جایگزین کرد. اگر تصمیم دارید تراول چک را از کشور خود به امریکا منتقل کنید ، مطمئن باشید که آنها در بودجه امریکا مورد تایید هستند. بیشتر مشاغل - به جز رانندگان تاکسی و پرسنل حمل و نقل عمومی - چک مسافرتی آمریکایی معتبر در امریکا را در روزهای هفته (از دوشنبه تا جمعه) در ساعات کار نرمال که معمولاً بین 9 صبح و 5 بعد از ظهر است، قبول می کنند. خوب است که حدود 100 دلار پول نقد امریکا را همراه خود بیاورید ، از این طریق می توانید پس از ورود به امریکا ، هزینه های خود در بدور ورود را مدیریت کنید.

 • ارز امریکا
 • حساب های بانکی
 • کارت اعتباری و بانکی
 • ایجاد اعتبار 

ممکن است چند روز طول بکشد تا به ارز جدید عادت کنید. به عنوان مثال خواهید آموخت که 1 دلار قیمتی مناسب برای یک نوشابه ی قوطی ای ست که از یک دستگاه فروش اتوماتیک می‌خرید. دو دلار برای همان مورد گران است. پنج دلار برای پیتزا ارزان است ، در حالی که دوازده دلار گران است. اسکناس هایی که به رنگ سبز و سفید چاپ می شود ، اغلب در مقادیر 1 دلار، 5 دلار ، 10 دلار ، 20 دلار ، 50 دلار یا 100 دلار در گردش هستند. اصطلاح عامیانه برای کلمه ی دلار یک 'buck' است ، بنابراین 50 دلار ممکن است به صورت '50 bucks' گفته شود.

بیشتر بانک ها و برخی از فرودگاه ها و هتل های بزرگ، اسکناس خارجی را برای هزینه خدمات مبادله می کنند. با این حال تعداد بسیار کمی از آنها سکه خارجی را مبادله می کنند. به نوسانات شدید نرخ ارز بین ارز کشور خود و ارز امریکا توجه کنید. اگر ارزش ارز کشور شما در حال کاهش است ، ممکن است مایل باشید تمام معاملات (مانند وام دانشجویی) را با ارز آمریکایی انجام دهید.

 حساب های بانکی

طی چند روز اول ورود ، ممکن است بخواهید حساب بانکی ای را در محل زندگی یا در نزدیکی دانشگاه باز کنید. می توایند در اکثر موارد مستقیماً چک مسافرتی را بدون هزینه واریز کنید یا انتقال وجه از حساب بانکی در کشور خود را با هزینه حدود 35 دلار انجام دهید. به طور معمول ، پس از افتتاح حساب  می توانید تعداد نامحدودی واریز یا برداشت داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که همیشه برای تأمین همه چک های با مبلغ بالا ، بودجه کافی در حساب خود دارید. در صورت کشیدن چک بی محل ، بانک ممکن است هزینه های سنگینی را به شما تحمیل کند. همچنین توجه داشته باشید که معمولاً ممکن است چند روز طول بکشد تا بتوانید پولی را که واریز می کنید ، برداشت کنید ، این راهی برای محافظت بانک در مقابل کلاهبرداری های مالی ست. برای باز کردن یک حساب بانکی ، برخی اسناد برای ضمانت درخواست می شود. این اسناد ممکن است شامل موارد زیر باشد:

گذرنامه فعلی

مدرکی برای اثبات آدرس - یک نامه معمولاً کافی خواهد بود

 •     تاییدیه ثبت نام از طرف کالج‌تان
 •     یک شماره شناسایی شخصی
 •     شماره تأمین اجتماعی*
 •     شماره دانشجویی
 •     شماره گذرنامه
 •      شماره شناسنامه بین المللی با شناسه عکس
 •     شماره شناسایی فرد مالیات دهنده

* به عنوان یک شهروند غیر آمریکایی ، به طور خودکار شماره تأمین اجتماعی به شما داده نمی شود ، و به عنوان یک دانشجو ممکن است به آن احساس نیاز نکنید. با این وجود ، اگر به عنوان دانشجوی بین المللی در امریکا ثبت نام کرده اید ، داشتن شماره تأمین اجتماعی مفید است. برای درخواست، باید حداقل 10 روز در امریکا بوده  و مجاز به کار باشید. برای درخواست شماره تأمین اجتماعی می توانید به یک دفتر اداره تأمین اجتماعی در نزدیکی خود مراجعه کنید. اکثر بانک ها انواع مختلفی از حساب های جاری را ارائه می دهند. در صورتی که حداقل موجودی ثابتی را همیشه در حساب خود داشته باشید، یک بانک ممکن است به شما سود بدهد؛ دیگری ممکن است تعداد محدودی چک رایگان را در اختیارتان بگذارد . قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه کدام نوع حساب برای شما مناسب است ، در مورد همه گزینه ها اطلاعات به دست آورده و اطمینان حاصل کنید که در مورد همه ی هزینه ها تحقیق می کنید. چند مورد هزینه های بانکی وجود دارد که ممکن است هنگام داشتن حساب بانکی در امریکا به آنها بربخورید. قبل از باز کردن حساب ، در صورت بروز هر یک از موارد زیر با بانک خود مسأله را چک‌ کنید :


هزینه افتتاح حساب

برخی از بانک ها صرفاً به دلیل داشتن حساب در آنها ، هزینه ای را از شما دریافت می کنند. این هزینه معمولاً ماهانه دریافت می شود.

هزینه خودپرداز

این هزینه اضافی برای دریافت پول از دستگاه خودپرداز یک بانک دیگر است. این هزینه ها می توانند متفاوت باشند اما معمولاً در هر تراکنش از 1 تا 15 دلار هستند.

هزینه های انتقال وجه

بعضی اوقات انتقال وجه ضروری است. معمولاً انتقال وجه از یکی از حسابهای شما به حساب دیگری در همان بانک (به عنوان مثال: از حساب جاری به حساب پس اندازتان) رایگان است ، اما ممکن است هنگام انتقال به حسابی در بانک دیگر هزینه ای دریافت شود.

هزینه موجودی ناکافی

اگر چک بی محل بکشید یا با کارت بانکی خود، بدون داشتن اجازه ی اضافه برداشت، خرید  کنید و ‌موجودی حسابدان کافی نباشد، باید هزینه ای را به بانک بپردازید. همیشه قبل از برداشت پول برای یک تراکنش غیر ضروری ، موجودی حسابتان را بررسی کنید.

اضافه برداشت

اگر بیشتر از آنچه در حساب بانکی خود دارید، پول برداشت کنید ، هزینه اضافه برداشت را متحمل خواهید شد. از آنجا که بانک در صورت نبود بودجه، اجازه ی پرداخت آن را می دهد ، اگر این اتفاق بیفتد،‌ با پرداخت هزینه ای، برای اضافه برداشت تان جریمه خواهید شد.

صورتحساب چاپی

بانکداری آنلاین به یک هنجار تبدیل شده است. از آنجا که بسیاری از بانک ها در تلاشند تا به محیط زیست کمک کنند ، بسیاری از آنها حتی اقدام به دریافت هزینه اضافی برای ارائه ی صورتحساب چاپی می کنند. سعی کنید هنگام باز کردن حساب ، درباره بانکداری آنلاین بیشتر بدانید تا بتوانید امور مالی خود را بصورت آنلاین مدیریت کنید ، به محیط زیست کمک کنید و از پرداخت هزینه اضافی خودداری کنید. بانکداری آنلاین همچنین در ساعات غیر بانکی به شما امکان دسترسی به اطلاعات حسابتان را خواهد داد.

هزینه کارت گمشده

اطمینان حاصل کنید که از کارت خود به خوبی مراقبت می کنید، در غیر اینصورت باید مبلغی را برای جایگزینی کارت اصلی پرداخت کنید. یکی از استثنائاتی که در مور این هزینه وجود دارد ، این است که کارت شما به سرقت رفته باشد. داشتن کارت MAC (کارت دسترسی به پول) یا کارت دستگاه خودپرداز، در بین بسیاری از دانشجویان‌ محبوب است. این کارت به دارندگان حساب اجازه می دهد تا در هر زمان در  24 ساعت شبانه روز ، از طریق دستگاه های مستقر در محوطه دانشگاه و مراکز خرید ، واریز ، برداشت و سایر تراکنش ها را انجام دهند. 

اگر یک کارت خودپرداز از بانکی در کشور خود دارید ، بپرسید که آیا بانک آمریکایی آن را می‌پذیرد یا خیر. برخی از رمز ها یا شماره های شناسایی شخصی (PIN) از مرزهای ملی عبور می کنند و در کشورهای دیگر هم‌ قابل استفاده هستند ، در حالی که برخی دیگر اینگونه نیستند. برای احتیاط،‌بدانید اکثر دستگاههای خودپرداز میزان برداشت روزانه را به 300 دلار محدود می کنند. اگر اتفاقاً کارت ATM یا MAC خود را گم کرده اید ، بلافاصله آن را به دفتر بانک محل زندگی خود گزارش دهید.

نوشتن چک ساده است. مبلغ، دو بار نوشته می شود: یک بار با استفاده از اعداد (به عنوان مثال 67.32 دلار) و یک بار استفاده از کلمات (شصت و هفت دلار و 32/100). بعد از کلمات ، یک خط افقی را در فضای استفاده نشده بکشید تا از اضافه کردن شماره های اضافی ‌توسط دیگران جلوگیری شود. یک بار در ماه ، بانک سوابق کل تراکنش ها را برای صاحب حساب، پست یا ایمیل می کند. مهم است که اطمینان حاصل کنید که سوابق آنها با سوابق شما مطابقت دارد تا مطمئن شوید که هیچ خطایی توسط آنها یا شما صورت نگرفته است. اگر در مورد حساب خود سؤالی دارید ، با دفتر بانک محل زندگی خود تماس بگیرید.

به طور کلی ، فروشگاه های خرده فروشی چک را فقط در صورتی می‌پذیرند که مربوط به یک بانک در‌ همان ایالت باشد. آماده باشید تا نوعی از کارت شناسایی عکس دار، مانند گواهینامه رانندگی ، کارت دانشجویی یا گذرنامه را نشان دهید (اگرچه منطقی ست که نخواهید همیشه چنین سند مهمی را با خود حمل کنید)

انتقال بین بانکی

اگر در طول زمانی که یک دانشجوی بین المللی هستید بخواهید از کشور خود حمایت مالی دریافت کنید، باید با دنیای انتقال وجه بین بانکی آشنا شوید. نقل و انتقالات بین المللی پول از طریق بانک ها اغلب با هزینه ای سنگین انجام می شود ، به همین دلیل بسیاری از دانشجویان بین المللی تصمیم می گیرند از طریق یک شرکت انتقال وجه و از طریق شخص سومی این کار را انجام دهند.

اگر در طول حضور خود در امریکا به عنوان دانشجوی بین المللی قصد استفاده از نقل و انتقال وجه بین بانکی را دارید ، حتماً قبل از متعهد شدن به یکی از شرکتهای مختلف، در مورد آنها تحقیق کنید. در اینجا چند نکته وجود دارد که بر اساس آنها باید اطمینان حاصل کنید که بهترین شرکت را برای خود پیدا می کنید:

هزینه

 • پشتیبانی در دسترس
 • حداقل و حداکثر مقدار انتقال وجه بین بانکی
 • محدودیت نرخ ارز‌ کشور
 • رتبه بندی و صلاحیت های امنیتی
 • سرعت انتقال

همراه با تحقیق در مورد هر یک از موارد فوق ، با کالج یا دانشگاه خود نیز تماس بگیرید تا اگر آنها شرکت انتقال وجه بین بانکی ای دارند که شما برای انتقال مستقیم شهریه موظف به استفاده از آن باشید، از این امر مطلع شوید.


مطالب مرتبط

محل اقامت در آمریکا هنگام تحصیل
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-26

محل اقامت در آمریکا هنگام تحصیل

زمانی که تصمیم میگیرید در آمریکا مشغول به تحصیل شوید گزینه های مختلفی برای زندگی و محل اقامت برای شما وجود دارد که در این مقاله این موارد را بررسی می کنیم ...

فرآیند اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-26

فرآیند اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا

دانشجویان بین المللی معمولا مدت زمان زیادی که برای اخذ پذیرش از کالج و دانشگاه در آمریکا لازم است را جدی نمی گیرند. شما می توانید با دانستن این موضوع و برنامه ریزی دقیق مشکلی در زمان بندی و شروع تحصیلتان نداشته باشید. ...

مهاجرت تحصیلی به آمریکا همراه با خانواده
موسسه زنگنه
تاریخ انتشار : 1399-01-26

مهاجرت تحصیلی به آمریکا همراه با خانواده

شما می توانید به همراه خانواده ی خود برای تحصیل به آمریکا بیایید، اما باید مقررات ضوابط خاصی را در نظر بگیرید و فرم های مربوط را تکمیل کنید. ...