USA-imigration

درباره کانادا

کانادا در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است. این کشور بعد از روسیه دومین کشور پهناور جهان است. که از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از شرق به اقیانوس اطلس، از غرب به اقیانوس آرام و از جنوب به کشور آمریکا منتهی می شود
مساحت این کشور در حدود 9.985 میلیون کیلومتر مربع می باشد.تراکم جمعیت در کانادا بسیار پایین است این کشور در حدود 36میلیون جمعیت دارد.
کانادا یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای دنیا می باشد به طوری که درهر سال نزدیک به 350000 مهاجر می پذیرد.
واحد پول این کشور دلار کانادا (CAD) می باشد.( 1USD=1.3CAD)
زبان فرانسه به همراه زبان انگلیسی، دو زبان رسمی در کشور کانادا محسوب می‌شوند
کانادا نزدیک به 171 میلیارد بشکه ذخایر نفتی دارد این کشور به لحاظ منابع طبیعی یکی از کشورهای ثروتمند به حساب می آید. این کشور از نظر تولیدات مواد غذایی، چوب،کاغذ و تولیدات فلزی نیز بسیار پیشرفته است.بیشتر این شرکت های تولیدی در استان های کبک و انتاریو هستند.

هزینه تحصیل در کانادا

در مقایسه با بسیاری از کشورها، هزینه تحصیل در کانادا بسیار مقرون به صرفه است. به احتمال قوی شما برای پوشش شهریه کامل دانشگاه و مخارج زندگی، به طور متوسط می بایست سالانه بین 20 تا 60 هزار دلار کانادا در نظر بگیرید. البته امکان تغییر در این بازه وجود دارد که به عوامل زیادی شامل نوع رشته، محل تحصیل، مقطع تحصیلی، وضعیت تاهل، سبک زندگی و سایر موارد بستگی دارد.
طبق امارها بیشترین هزینه تحصیل در کانادا مربوط به استان انتاریو می باشد.که هزینه تحصیل در این استان از 15000 دلار کانادا درسال شروع می شود.

هزینه زندگی در کانادا

دوره های تحصیلی در کانادا

مدرسه در کانادا
  • تمامی مدارس کانادا آموزش به دانش آموزان از سن 5 سال تا 17 یا 18 سال را پوشش می دهند. اما سیستم آموزشی کانادا و سطح بندی دانش آموزان در استان های مختلف متفاوت است و البته، سطوح ارائه شده به منطقه و مدرسه نیز بستگی دارد.
  • مدارس ابتدایی کانادا سطوح 1 (یا پیش دبستانی) تا 4، 5، 6 و یا گاهی سطح 7 را شامل می شود
  • مدارس راهنمایی کانادا سطوح 5، 6، 7 و 8 را شامل می شود
  • دبیرستان مقدماتی سطوح 7، 8 و گاهی 9 را شامل می شود و در واقع دانش آموزان را برای انتقال به دبیرستان آماده می کند
  • دبیرستان کانادا سطوح 8، 9 یا 10 تا 12 را شامل می شود (البته به جز تحصیل در استان کبک که دبیرستان در این استان سطوح 7 تا 11 را شامل می شود)
  • دانش آموزان خارجی برای تحصیل در مدارس دولتی کانادا باید سالیانه بین 10تا 25 هزار دلار پرداخت کنند. هزینه مدارس خصوصی از این میزان بیشتر است. اگر فرزندان کمتر از ۱۷ سال داشته باشند و بدون والدین برای تحصیل به کانادا اقدام کنند، جهت تحصیل در کانادا باید تحت مراقبت و نظارت فرد بالغی در کانادا باشند. این فرد نقش گاردین یا همان کاستودین دانش آموز در کانادا را خواهد داشت و به اصطلاح، با ویزای گاردین کانادا وارد این کشور می شود. والدین فرزند در کشور مبدا و هم چنین مسئول نگهداری از فرزند در کانادا باید فرم مخصوص را تکمیل کنند. در بیشتر موارد اگر محصل کمتر از ۱۰ سال سن داشته باشد، باید یکی از والدین او در هنگام تحصیل به همراه او باشند.
هزینه زندگی در کانادا
اقامت والدین در حین تحصیل فرزند در مدارس کانادا
دوره کالج
شرایط دریافت پذیرش دوره کالج
دوره کارشناسی(Bachelor’s)
شرایط دریافت پذیرش دوره کارشناسی
دوره کارشناسی ارشد ( Master’s)
پیش نیاز گرفتن پذیرش کارشناسی ارشد در کانادا
کار دانشجویی در محیط دانشگاه
کار دانشجویی خارج از محیط دانشگاه
کار به عنوان کار آموز
دوره های غیر مجاز برای کار
کار برای همسر دانشجو
دریافت SIN NUMBER کانادا
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Go to top