مقالات PTE: رایتینگ PTE - با اشتباهات آشنا شده و از نکات گفته شده پیروی کنید

مقالات PTE: رایتینگ PTE - با اشتباهات آشنا شده و از نکات گفته شده پیروی کنید

 

 رایتینگ PTE : از این خطاها آگاه باشین و از نکات زیر پیروی کنین

این پُست به تمام دانشجویان PTE تقدیم میشه که تلاش می‌کنن بفهمن بخش رایتینگ آکادمیک PTE دقیقاً از اونا چی می‌خواد و همچنین به کسانی تقدیم میشه که از نکات ارائه شده در این متن یا الگوهای نمره‌دهی آگاهن اما می‌خوان نمره‌ای بالاتر از 70 یا بیشتر بگیرن. قبل از بیان نکات و استراتژی‌های رایتینگ، بذارین یه بررسی انجام بدیم. شما قبلاً برخی از این موضوعات یا بسیاری از نکات مربوط به آمادگی موثر برای PTE رو خوندین و با این حال، هنوز نااُمیدین. پس هنوز فضا برای یادگیری توصیه‌ها یا نکات بهتر بازه. نفسی بکشین، نکات زیر رو بخونین و هر بار که تمرین می‌کنین، اونا رو به کار ببرین.

نکات فوری برای بهبود نمره در نوشتن essay

1- نسبت به دستورالعمل‌های متن سوال همچون تعداد کلمه (300-200 کلمه) دقت کنین.

2- موضوع رو بخونید و از نوع essay آگاهی داشته باشین

3- مطمئن بشید که به زبان انگلیسی آکادمیک می‌نویسید

4- از points bullet استفاده نکنید

5- پاراگراف‌های صریح و فشرده بنویسید

6- از زبان دست و پا شکسته (نامفهوم) در هر صورت اجتناب کنید

7- از عبارت‌ها درست استفاده کنید

8- انواع گوناگون جمله همچون جملات ساده، مرکب و پیچیده رو تو نوشته‌تون نشون بدین

9- نسبت به گرامر، زمان‌ها، مفرد/جمع دقت کنید

10- مطمئن بشین spellings صحیح رو می‌نویسید

11- در شروع و بین جمله‌ها، به حروف بزرگ دقت کنید

12- نقطه‌گذاری صحیح به نمره اضافه میکنه

13- از ایده‌هاتون با مثال‌های مرتبط حمایت کنید

14- هیچگاه کلی ایده رو توی یک پاراگراف نیارین چون احتمال اینکه خیلی از اون‌ها بی‌ربط با ایده‌ی اصلی باشن، زیاده

15- با اختصاص 3-2 دقیقه، همیشه essay رو بعد از کامل شدن بازبینی کنید

16- تمام اشتباهات کوچک و بزرگی رو که در گذشته در spelling داشتین، بررسی کنید

نکات فوری برای بهبود نمره در خلاصه‌سازی متن نوشتاری

1- دستورالعمل‌های متن سوال رو به‌دقت بخونید و به تعداد کلمه‌ی خواسته‌شده- یعنی بین 75-5 کلمه- دقت کنین.

2- فقط در یک جمله بنویسید (فقط یک جمله!!)

3- نوشتن جملات پیچیده رو تمرین کنید. از جملات پیچیده هوشمندانه استفاده کنین

4- از connectors به‌جا و درست استفاده کنید چون گرامر خیلی اهمیت داره

5- ایده‌ی اصلی متن رو دربیارین

6- به تعداد کلمات دقت کنید

7- جمله‌تون رو برای خطاهای نقطه‌گذاری، گرامر و spellings دوباره بازبینی کنید

در کلاس‌های آموزشی PTE، ما PTE Writing Correction Service رو در اختیارتون قرار میدیم. این سرویس شامل ارزیابی بخش‌های نوشتن Essay و خلاصه‌سازی متن نوشتاری مطابق با راهنمای نمره‌دهی PTE هستش. پیشنهادها به همراه اصلاح متن داده میشن.

به هنگام ارزیابی essay و خلاصه‌ها، متوجه چند اشتباه شدیم که غالباً تمام دانشجویان مرتکب اون میشن و مشکلاتی رو نشون میده که اون‌ها با اون مواجهن. الان می‌خوایم برخی از مشکلات و تجارب حقیقی آزمون‌دهنده‌های PTE رو بررسی کنیم. در ادامه شایع‌ترین اشتباهات رو در نوشتن Essays PTE بهتون نشون میدیم.

1- نوشتن بیشتر یا کمتر از تعداد کلمه‌ی خواسته‌ شده

ما این مشکل رو در بسیاری از essays می‌بینیم. به هنگام نوشتن یک essay، بسیاری از آزمون‌دهنده‌ها به تعداد کلمه‌ی مشخص شده در متن سوال توجه نمی‌کنن. برخی essays بیش از 300 کلمه هستن و بعضی‌وقت‌ها حتی به مجموع 200 کلمه هم نمیرسن. از شما به‌روشنی خواسته شده بین 300-200 کلمه بنویسید. بنابراین، نباید بیش از 300 کلمه یا کمتر از 200 کلمه بنویسید. این کار بر نمره‌ی شما به‌شدت اثر میذاره.

2- عدم پیروی از یک فرمت مناسب برای رایتینگ با مقدمه‌ای بی‌ربط و نتیجه‌گیر‌ی بد

بسیاری از آزمون‌دهنده‌ها با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنن. ساختار اون essay بسیار مهم و حیاتیه تا شما بتونین ایده‌ها‌تون رو با انسجام ایجاد کنین. قبل از اون، شما باید بتونین یک مقدمه‌ی واضح و صریح درباره‌ی موضوع بحث بنویسین. نکته‌ی مهم بعدی نتیجه‌گیریه خوب با خلاصه کردن تمام ایده‌های اصلیه. ایده‌های سُست و بی‌ربط رو تو essayتون نیارین.

3- محتوی رایتینگ با موضوع رایتینگ اصلاً ارتباطی نداره

بیایید برای مثال این سوال رو در نظر بگیریم: "بسیاری از موسسات و دانشگاه‌ها آزمون‌های نوشتاری و نه آزمون‌های مبتنی بر کامپیوتر رو برای دانشجویان‌شان انجام میدن. نظر شما نسبت به این موضوع چیست؟" در اینجا، شما باید بفهمین که قراره نظرات‌تون رو درباره‌ی آزمون‌های نوشتاری که توسط برخی موسسات آموزشی به آزمون‌های کامپیوتری ترجیح داده میشه، بیان کنید. سوال به مطالعات کامپیوتری یا هر موضوع فنی مرتبط با کامپیوتر ارتباطی نداره. همیشه سوال رو کامل بخونید و موضوع رو بفهمید.

الان شایع‌ترین خطاها رو تو بخش خلاصه‌سازی متن نوشتاری بررسی می‌کنیم.

1- عدم درک درست ایده‌ی متن

10 دقیقه برای نوشتن خلاصه وقت هست و در شتاب برای نوشتن، بسیاری از آزمون‌دهنده‌ها متن رو به‌دقت نمی‌خونن و خلاصه‌ای رو می‌نویسن که با ایده‌ی اصلی متن هیچ ارتباطی نداره. شما باید متن رو بخونید و قبل از نوشتن پاسخ‌تون، اون رو کامل بفهمین.

2- عدم نوشتن خلاصه در یک جمله (یک اشتباه بزرگ)

این اشتباه ممکنه به قیمت از دست دادن تمام نمره‌ی بخش خلاصه‌سازی متن نوشتاری تموم بشه. در بسیاری از مواقع، بیشتر افراد ناخودآگاه نقطه‌ای می‌ذارن و بعد جمله‌ی دیگه‌ای رو می‌نویسن که با توجه به دستورالعمل داده شده در متن سوال قطعاً نادرسته. در انتهای جمله یک نقطه بذارین، از connectors صحیح و کاما (در صورت ضرورت) استفاده کنید و فقط یک جمله بنویسین.

3- استفاده‌ی نادرست از گرامر

خلاصه‌سازی متن نوشتاری، paraphrase کردن ایده‌ی اصلی متنه. چالش تو اینجا نوشتن ایده‌ی اصلی در جمله‌ای با 75-5 کلمه است. پس طبیعتاً گرامر نقش مهمی تو اینجا داره. ضروریه شما یک جمله‌‌ی پیچیده رو با استفاده از حروف ربط و قیدها بنویسین. از استفاده از کلماتی مشابه با متن خودداری کنید.

4- بررسی نکردن spelling و برداشتن مستقیم کلمات از متن

PTE یک آزمون کامپیوتر محوره و در شتاب نوشتن خلاصه در عرض 10 دقیقه، این امکان وجود داره که spellings رو غلط تایپ کنیم حتی اگر قبلاً تمرین کرده باشیم. برای مثال، spellings حروف "i" و "e" رو تو کلمه‌ای همچون "receive" یا "believe" یا تو کلماتی که به "-ance" یا "-ence" ختم میشن، مثله "acceptance" و "coincidence" و یا تو کلماتی که به "able-" یا "ible-" ختم میشن، مثله "knowledgeable" یا "responsible" دوباره بررسی کنید. ثانیاً، همون کلمات متن رو عیناً ننویسین و به جای اون از مترادف‌ها استفاده کنید.

اشتباهات شایع دیگه‌ای هم وجود داره. بسته به خود فرد، مشکلات یادگیری یک زبان ممکنه متفاوت باشه. نکته‌ی مهم دائماً تمرین کردن در جهت درسته. بهتر اونه که در راه پیشرفت‌ صبر داشته باشیم. برای رسیدن به این هدف، کلاس‌های آموزشی PTE ما با کارشناسان‌شون Service Correction Writing رو در اختیارتون قرار میدن. شما می‌تونین از ارزیابی‌های این سرویس استفاده کنین. پس می‌تونین با تکرار یاد بگیرین، از نمرات قوی‌تون استفاده کنین و علاوه بر این متوجه اشتباهات‌تون بشین و اونا رو اصلاح کنین. اگر به برخی از اشتباهاتی پی بردین که دائماً انجام می‌دین، اون رو به ما بگین و به ما در بهتر و لذت‌بخش کردن تمرین PTE کمک کنید.

رای دهی به این پست:
PTE برای مهاجرت به استرالیا بهتر از آیلتس است
جی آر ای - نکات فوری GRE :مشکلات Inference

Related Posts

نظرات

 
بدون نظر
آیا قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد سایت شوید
مهمان
چهارشنبه, 29 خرداد 1398
Go to top
0
Shares