PTE برای مهاجرت به استرالیا بهتر از آیلتس است

PTE برای مهاجرت به استرالیا بهتر از آیلتس است

 

PTE برای مهاجرت به استرالیا بهتر از آیلتس است

دلایل مختلفی وجود داره که آزمون PTE  بهتر از IELTS  هست برای مهاجرت به استرالیا ولی مهمترین علتش سیستم نمره دهی اون هست خصوصا تو قسمت رایتینگ آزمون PTE به درد کسایی میخوره که مجبورن در هر چهار مهارت نمره 7 آیلتس رو داشته باشن.

در آزمون هایی مثل آیلتس و تافل معمولا مهارت writing  و speaking  توسط افرادی انجام میشه که به اونا ممتحن آزمون گفته می شه و این اشخاص معمولا در دادن نمره ممکنه که نظر شخصی خودشون رو وارد کرده و نمره رو یه مقدار بالا یا پایین بدن.  ولی تو PTE  نمره دهی توسط یک نرم افزار هوشمند انجام میشه که این نرم افزار با توجه به تعاریفی که براش انجام شده نمره می ده و بی جهت نمره بالا یا پایین نمیشه .

 با توجه به نمره های  زبان آموزایی که در سالهای اخیر در دو آزمون آیلتس و pte شرکت کردن این اختلاف تو سیستم نمره دهی کاملا مشخص شده که تو آزمون pte  نمره دهی خیلی بهتر از آزمون آیلتس هست و این اختلاف در زبان آموزایی دیده شده که تو آیلتس رایتینگ شون  رو 6.5  گرفتن ولی بلافاصله که در آزمون pte  شرکت کردن تونستن writing  رو براحتی 65  بگیرن که معادل 7 آیلتس میشه و حتی زبان آموزایی بودن که چندین بار رایتینگشون رو  6.5  گرفته بودن ولی در آزمون  pte  تونسته بودن نمره 79 که معادل 8  آیلتس هست رو کسب کنن.

این قضیه از این لحاظ قابل ملاحظه است که برای مهاجرت به استرالیا معمولا گرفتن نمره 7  در هر چهار مهارت ضروریه و زبان آموزان زیادی هستن که در آزمون آیلتس به دفعات شرکت میکنن و متاسفانه در هر بار با اینکه مهارت های دیگه شون بجز رایتینگ رو به راحتی 7  و یا حتی بیشتر میگیرن ولی تو گرفتن نمره 7  در writing  مشکل دارن.

ممکنه  زبان آموزا خودشون رو  تو نگرفتن نمره 7 در مهارت wriitng آیلتس مقصر بدونن ولی آزمون  pte  به دفعات نشون داده که همین افراد میتونن در آزمون PTE نمره 65 که معادل  7 است رو تو رایتینگ به راحتی کسب کنن.

پس مقصر نگرفتن نمره مورد نظر تو رایتینگ آیلتس چه کسی هست ؟

خیلی از مدرسین آیلتس با توجه به اطلاعاتی که تونستن از ممتحنین آیلتس ت تهران بدست بیاورن بر این باورن که تو آیلتس این حق به ممتحن داده شده تا بتونه در حد نیم نمره جای خطا داشته باشه به این معنا که اگه شما تو آزمون آیلتس در قسمت writing  واقعا در حد نمره 7 نوشته باشین ممتحن آیلتس با این که میدونه شما نمره 7 هستین می تونه به راحتی نمره شما را 6.5  بده و اگر شما اعتراض کنین نمره شما تغییری نمیکنه برای اینکه اگه شما در خواست اعتراض بدین و  رایتینگ  شما بررسی شه و معلوم بشه که شما واقعا نمره 7  بودین باز نمره شم 6.5 هست چون از اول این حق به ممتحن داده شده که نیم نمره حق خطا داشته باشه. 

این باعث میشه که خیلی از زبان آموزان به شدت ناامید بشن و به اشتباه ،خود یا مدرس خودشون رو مقصر بدونن در صورتیکه این ضعف در مدل ارزشیابی نا عادلانه ای هست که کمبریج برای مهارت رایتینگ در نظر گرفته.

البته این نکته رو نباید فراموش کرد که آزمون آیلتس برای موارد تحصیلی و گرفتن نمره های پایین ایده آل تر از PTE  هست (مخصوصا اینکه آزمون  pte  در ایران برگذار نمیشه) ولی برای گرفتن نمره بالای مهاجرت به استرالیا آزمونیه که تجربه نشان داده در نهایت باعث نا امیدی و سرخوردگی در زبان آموزان خواهد شد.

بنابراین علت برتری pte  نسبت به آیلتس در این است که سیستم نمره دهی pte جایی برای خطا به نرم افزار هوشمند خود نداده و آن نرم افزار با توجه به معیار هایی مثل گرامر و لغت و در چار چوب موضوع سوال نوشتن به زبان آموزان نمره می دهد, و زبان آموز می تونه مطمئن باشه که در قسمت رایتینگ  نمره ای که واقعا حقش هست رو گرفته و این سیستم نمره دهی در تجربه و کارنامه هایی که از شرکت کنندگان دیده شده نشون می ده که در نمره دهی هیچ گونه سخت گیری البته نسبت به ایلتس نداشته و افراد تونستن نمرات خیلی بالا و حتی معادل  8  آیلتس رو بگیرن.

پس اگه به دنبال مهاجرت به استرالیا هستین بهتره تو خوندن آیلتس و صرف زمان و هزینه بسیار تجدید نظر کرده  و از اول تمرکز خودتون رو روی آزمون pte  بذارید تا بتونید نتیجه دلخواه خودتون رو در کمترین زمان  بگیرین و بی جهت امتیاز های لازم برای مهاجرت به استرالیا از جمله  از دست دادن امتیاز سن و امتیاز رشته را تجربه نکنین.

رای دهی به این پست:
مقالات و منابع آیلتس:تکنیکهای ریدینگ IELTS
مقالات PTE: رایتینگ PTE - با اشتباهات آشنا شده و ا...

Related Posts

نظرات

 
بدون نظر
آیا قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد سایت شوید
مهمان
چهارشنبه, 29 خرداد 1398
Go to top
0
Shares