تحریریه موسسه تخصصی زبان زنگنه

This is some blog description about this site

مقالات و منابع GRE : چطوری باید برای GRE درس خوند: دو هفته اول (بخش ۱ از ۲)

مقالات و منابع GRE : چطوری باید برای GRE درس خوند: دو هفته اول (بخش ۱ از ۲)

 

چطوری باید برای GRE درس خوند: دو هفته اول (قسمت ۱ از ۲)

 

نمیدونی از کجا باید شروع کنی؟ در اینجا به شما نشون داده میشه که ۲ هفته اول رو چطوری باید درس بخونی.

روز اول: با ساختار GRE آشنا شو

اگه تازه داری شروع می کنی، یک روز رو اختصاص بده به اینکه مُدلای مختلف سوالا رو در GRE یاد بگیری. توضیحاتی در مورد انواع سوال در Official Guide to the GRE و همچنین در سایت رسمی GRE هست.

روز دوم: آزمون آزمایشی بده

اگه وقتت کمه، میتونی از روی دو بخش رایتینگ در اول آزمون بگذری. ولی حتماً تمام بخش‌های Quant و Verbal رو جواب بده. در این قسمت موضوع این نیست که یه نمره عالی بگیری. موضوع اینه که خودت امتحان رو تجربه کنی و یاد بگیری که چه شکلیه.

روز سوم: مدل درس خوندنت برای GRE رو انتخاب کن

در این مرحله میتونی در یک کلاس GRE ثبت نام کنی. داشتن ساختار، مزیتِ بزرگِ کلاسه. چون دیگه مجبور نیستی تصمیمای سخت بگیری، مثل اینکه چی بخونی و کِی بخونی. اگه میخوای کلاس بری دیگه لازم نیست قسمتای مربوط به برنامه ریزی که در این مقاله توضیح داده شده رو بخونی. ولی اگه میخوای خودت درس بخونی، لازمه که این منابع رو داشته باشی.

  • The 5lb. Book of GRE Practice Problem
  • The Manhattan Prep GRE Strategy Guides
  • PowerPrep (free official practice tests)

روز چهارم: برنامه ریزی هفتگی داشته باش

برای برنامه ریزی درسی یک هفته یک هفته برنامه ریزی کن و واقع گرایانه باش. وقت کافی به مرور کردن اختصاص بده. یک ساعت اختصاص بده به ۱۰ تا ۱۲ سوال. به این صورت که ۱۰ تا ۲۵ دقیقه سوالا رو جواب بده و یه استراحت سریع به خودت بده و بعد زمان باقی مونده از این یک ساعت رو اختصاص بده به مرور کردن.

چیزی که در هفته برای خودت برنامه ریزی می کنی بستگی داره به اولویت هات. در ادامه این مقاله با یه جلسه درسی نمونه آشنا خواهی شد که برای دو هفته ی اولِ درس خوندنه. میتونی هرکدوم که خواستی یا هَمشون رو استفاده کنی. این نمونه تعدادی از با ارزش ترین موضوعات GRE رو در سطح پایه پوشش می ده و شما رو برای دومین آزمون آزمایشی آماده می کنه.

جلسه نمونه اول: نیم بخشی های GRE

هر بخش وربال یا کوانت ‏در GRE از ۲۰ سوال تشکیل شده. برای بخش کوانت ۳۵ دقیقه و برای بخش وربال ۳۰ دقیقه وقت داری. هر بخش معمولاً تعداد مشخصی از هر نوع سوال داره. در یک بخش کوانت تقریباً ۷ سوال Quantitative Comparison، دَه سوال Discrete Quant و سه سوال Data Interpretation وجود دارد. در یک بخش وربال تقریبا ۶ سوال Text Completion، چهار سوال Sentence Equivalence و ده عدد سوال Reading Comprehension وجود دارد.

یک نیم بخش دقیقاً همون طوری که به نظر میاد، بخش شبیه سازی شده GRE است که نصف تعداد واقعی اونه. برای اینکه وقت بیشتری به شما برای مرور کردن داده بشه و نذاره خسته بشی. این چیزیه که یه نیم بخش ازش تشکیل شده:

  • Quant: (17.5 minutes)

3 Quantitative Comparison

5 Discrete Quant

2 Data Interpretation

  • Verbal (15 minutes)

3 Text Completion

4 Sentence Equivalence

5 Reading Comprehension

اول سوالا رو انتخاب کن. راحت ترین راه برای انتخاب سوالا استفاده از کتاب 5lb. Book of GRE Practice Problem هست. برای بخش وربال هم سوالا رو به صورت رندوم از کتاب انتخاب کن. شماره سوالا رو یادداشت کن و اونا رو پیش خودت نگه دار.

از اونجایی که بیشتر مطالب کوانت در کتاب 5lb بر اساس موضوع تقسیم بندی شدن، یکم رندوم انتخاب کردنِ سوالا سخت تره. میتونی از Quant Diagnostic در اول کتاب استفاده کنی که شامل سوالای مختلط کوانته. همچنین میتونی صفحات رندوم کتاب رو باز کنی و شماره های رندوم سوالا رو انتخاب کنی. یا میتونی از سوالای Official Guide to the GRE استفاده کنی.

وقتی که شماره سوالا رو نوشتی شروع کن به زمان گرفتن و جواب دادن به سوالا. نیم بخشی رو دقیقاً مثل GRE واقعی جواب بده: در طولِ اون استراحت نکن و حواست پرت نشه و اگه به سوالی برخوردی که نمیتونی حل کنی،سعی کن جوابو حدس بزنی و به سراغ سوال بعدی بری. برای بخش کوانت به خودت ۱۷ دقیقه و برای بخش وربال ۱۵ دقیقه وقت بده. یک دقیقه بیشتر هم وقت

بده برای اینکه در صفحات مختلف کتاب سوالات و پیدا کنی.

ادامه: مرور کردن نیم بخش

به دو دلیل نیم بخش ابزار خوبیه برای درس خوندن. اول اینکه به شما کمک می کنه به نقاط ضعفی که ازشون خبر نداشتی پی ببری. دوم اینکه به شما کمک می کنه تا برای بعضی از سخت ترین جنبه های GRE آماده بشی: مدیریت زمان، شناختن سریع مدل سوال، و حدس های هوشمندانه زدن. هر دفعه که نیم بخشی رو انجام میدی با در نظر داشتن این دو نکته مرورش کن. در یک سطح بالا: آیا تصمیمات استراتژیک هوشمندانه گرفتی؟ درسطح هر کدام از سوالا: از هر سوالی که جواب دادی چه چیزی میتونی یاد بگیری؟ اگر به نقطه ضعف جدیدی پی بردی، یک یا دو جلسه درسی به برنامه درسیت اضافه کن که به این نقطه ضعف رسیدگی کنی.

بعد از این چی؟

در مقاله بعدی تعداد بیشتری از نمونه جلساتِ درسی برای دو تا سه هفته ی اولِ آمادگی برای GRE ارائه خواهد شد. سپس به سراغ این میریم که چه اتفاقی در حین دومین آزمون آزمایشی و بعدش پیش میاد. فعلاً اگه شما تازه میخوای شروع کنی به درس خوندن، زمانی رو اختصاص بده به اینکه مطالبی که میخوای بخونی رو ساختار بندی کنی. بعداً وقتی ببینی که پایه ریزی قوی و عادتهای خوبی برای درس خوندن داری، احساس خوبی خواهی داشت.

چطوری باید برای GRE درس خوند: دو هفته اول (قسمت ۱ از ۲)

روز اول: با ساختار GRE آشنا شو روز دوم: آزمون آزمایشی بده

روز سوم: مدل درس خوندنت برای GRE رو انتخاب کن

روز چهارم: برنامه ریزی هفتگی داشته باش

  • جلسه نمونه اول: نیم بخشی های GRE

ادامه: مرور کردن نیم بخش

 

 

رای دهی به این پست:
مقالات و منابع GRE : چطوری از پس سوالاتی که نمیدون...
مقالات و منابع GRE :چطوری باید برای GRE درس خوند: ...

Related Posts

نظرات

 
بدون نظر
آیا قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد سایت شوید
مهمان
چهارشنبه, 05 تیر 1398
Go to top
0
Shares