مقالات و منابع GRE :اهمیت دانستن لغت در آزمون GRE

مقالات و منابع GRE :اهمیت دانستن لغت در آزمون GRE

⚫️لغات جي آر اي را چطور ياد بگيرم؟
اين سئوالي استكه كه تقريبا در هر كلاس جديد بارها از من پرسيده ميشود و ميتوان به يقين بيان داشت كه يكي از مهمترين مسائل پيش روي متقاضيان آزمون GRE همين مبحث لغات است كه البته حق هم دارند! چندي پيش دوستي در گروهي مربوط به GRE واردم كرد ! چه اشتباهي بود اين ورود! تا قبل از ديدن اين حجم از اطلاعات نادرست كه دست به دست ميشود برايم سئوال بود كه چرا تقريبا اكثر افرادي كه براي جي آر اي به من مراجعه ميكنند سئوالات زير را ميپرسند:
❓ كتاب ٥٠٤ براي جي آر اي خوبه؟
❓ بارونز و گروبر و مگوش رو بخونم كافيه؟
❓ فلان جزوه كه چند برگي بيشتر نيست كافيه براي ازمون؟
❓ ١١٠٠ براي جي ار اي خوبه؟
❓رايتينگ آيلتس هفت شدم آيا نيازي به كلاس رايتينگ جي ار اي هم دارم؟
و بسياري سئوالات ديگر...
البته بعد از ورود به اين گروه متوجه شدم منبع اينهمه اطلاعات نادرست كجاست: راهنماهايي كه در گروه ها به اصطلاح به ديگران كمك ميكنند خودشان به شدت نيازمند كمك هستند! اين را شايد فرد جديدالورود متوجه نشود اما در مدت چند روزي كه در اين گروه بودم بسيار ديدم افرادي را كه به اشتباه ، ديگران را راهنمايي ميكردند و چقدر ناراحت كننده بود اشتياق فرد راهنمايي شده! و احساس پيروزيي كه با لايكهايش نمايش ميداد!
قصد پرگويي ندارم و خلاصه چند نكته عرض ميكنم:

⭕️به هر چه در گروهي شنيديد چشم بسته اعتماد نكنيد؛ زمان و آينده شما بسيار ارزشمند است ؛ كمي تحقيق لطفا!
⭕️ نام كتاب دانستن اصلا راز مگويي نيست؛ روش مطالعه، تكنيكهاي حل تمرين، استفاده از تجربيات، تستهاي مكرر، از دست ندادن انگيزه طي دوره و يافتن نقاط ضعف و بهبود آنهاست كه مهمتر از نام كتاب است
⭕️ريشه شناسي و آشنايي با پيشوندها، پسوندها و ريشه ها به همراه يادگيري لغات اشتباه شونده در آزمون و همچنين يادگيري هم معنيها و متضادها!بطور همزمان و همچنين تهيه فلش كارت، تكرار با بازه زماني زير: امروز، فردا، پس فردا، هفته بعد، دو هفته بعد و ماه بعد كه البته سه مورد اول بسيار حياتي است.
⭕️آزمون جي آر اي فقط لغت نيست و بارها به شاگردانم ثابت كرده ام كه حتي با دانستن معني لغات نميتوان تست را درست پاسخ داد. پس به فرايند تحليلي تستها نيز توجه كنيد و حتي الامكان از تستهاي واقعي استفاده كنيد نه از تستهاي تاليفي مثل بارونز، كپلن، منهتن ،گروبر و مگوش( در اين گروه منهتن از بقيه بهتر است اما فقط در نحوه آموزش لغات كه در تستها به كار گرفته شده و در زمينه تحليل ضعيف است)
⭕️هر كتاب و جزوه اي كه سخت تر بود الزاما شبيه آزمون GRE نيست و متاسفانه اخيرا جزوه لغات مگوش را ديدم كه بسياري از اين لغات مربوط به نسل قديم آزمون GRE بود و بي دليل زبان آموز را مايوس ميكرد. پس هر سختي الزاما مفيد نيست.
⭕️دسترسي به تستهاي واقعي سخت است اما با كمي تلاش ميتوان به اين تستها دست يافت. يادتان باشد مگوش، منهتن، بارونز و كلا انتشارات و موسسات آمريكايي نميتوانند از لحاظ قانوني از تستهاي واقعي در كتابهايشان استفاده كنند و همين امر باعث غير واقعي شدن سطح سختي كتابهايشان ميشود.
⭕️⭕️در انتها ياد آور ميشوم ريشه شناسي بيشتر به اين كمك ميكند كه وقتي لغت را ياد ميگيريد، آنرا ديرتر فراموش كنيد و راحت تر در ذهنتان ماندگار كنيد و اين تصور كه شما بتوانيد معني تمام لغاتي را كه نميدانيد حدس بزنيد اشتباه است!

                                         فیلمهای ریشه شناسی لغات GRE

رای دهی به این پست:
مقالات و منابع آیلتس : توصیف گراف Graph Descriptio...
مقالات و منابع تافل :نمونه اسپیکینگ تافل Task 2

Related Posts

نظرات

 
بدون نظر
آیا قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد سایت شوید
مهمان
شنبه, 30 تیر 1397
Go to top
0
Shares