تحریریه موسسه تخصصی زبان زنگنه

This is some blog description about this site

آموزش زبان بازرگانی:چگونه در مذاکرات، ارتباطی موثر برقرار کنیم؟

آموزش زبان بازرگانی:چگونه در مذاکرات، ارتباطی موثر برقرار کنیم؟

ارزیابی نکات ضروری برای بهبود مهارت‌های ارتباطی در مذاکرات

توانایی برقراری ارتباط مؤثر برای دستیابی به موفقیت در جنبه‌های گوناگون زندگی امری حائز اهمیت است. در حالی که مهارتهای ارتباطی به عنوان یکی از مهم‌ترین مهارت‌های زندگی فرض می‌شود که قابل یادگیری می باشد ، بسیاری از افراد معمولاً برای دستیابی به آن تلاش چندانی نمی‌کنند. توجه به نکات زیر به شما کمک خواهد نمود تا مهارت‌های ارتباطی مطلوب خود را افزایش دهید.

داشتن جرات برای بیان آنچه به آن فکر می‌کنید

اطمینان از آن که می‌توانید کمک‌های شایان توجهی به گفتگویی خاص بکنید باعث تفاوت می‌شود. از این رو، پیشاپیش از نظرات و احساسات خود مطلع شوید تا آن‌ها را بطور مؤثر به دیگران انتقال بدهید.

زمانی را برای تمرین صرف کنید

می‌توانید با پرداختن به تعاملاتی ساده، مهارت‌های ارتباطی خود را افزایش بدهید.  می‌تواند این تمرین در محیطی اجتماعی یا حرفه ای باشد. اگرچه برای مؤثر ساختن مهارت‌های پیشرفته ممکن است به صرف زمان نیاز باشد، صرفاً به خاطر داشته باشید که هرگاه از مهارت‌های ارتباطی خود استفاده می‌نمایید، در راه حرکت به سوی بهبود می‌باشید.

تماس چشمی eye contact برقرار کنید

ممکن است قبلاً این اصطلاح را شنیده باشید اما این کار در واقع می‌تواند تعامل را موفقیت آمیز تر کند. زمانی که شما در حال سخن گفتن یا گوش دادن می‌باشید، به چشمان فردی نگاه کنید که با او در حال صحبت کردن می‌باشید. با تماس چشمی، شما علاقه خود را انتقال می‌دهید و نیز شریک صحبت خود را تشویق می‌کنید تا در مقابل به سخن شما علاقمند شود.

یک شیوه مهم برای این کار نگاه کردن به چشمان فرد دیگر و سپس حرکت به سوی چشم دیگر می‌باشد. شما همچنین می‌توانید تصویر یک حرف (T) را در صورت فرد دیگر با سطح تقاطع به عنوان خط تلاقی در نظر بگیرید که ابروان آن فرد را قطع می‌کند و نیز خطی قائم که از وسط بینی وی پایین می‌آید. در هنگام گفتگو، چشمان خود را فقط در حال مشاهده ناحیه حرف(T) متمرکز نگهدارید.

از حرکات بدنی (gestures) استفاده نمایید

به هنگام مکالمه، تلاش کنید از کل بدن خود برای سخن گفتن استفاده نمایید و نه فقط لب‌ها و دهان خود. همچنین حرکات بدنی (ژست) را در دستان و صورت خود بگنجانید. بسته به گروهی که مخاطب قرار می‌گیرند، این حرکات بدنی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

کلمات، حرکات صورت، بدن (ژست) و لحن کلام خود را هماهنگ کنید

مهم است که  با هماهنگ سازی حرکات چهره، کلمات، ژست‌ها و لحن کلام، پیام‌های ترکیبی ارسال نکنید. به عنوان مثال، اگر شما در حال تنبیه فردی هستید، لبخند زدن همزمان پیامی ترکیبی برای آن فرد ارسال می‌کند و در نتیجه کار شما چندان مؤثر و کارآمد نخواهد شد.

از زبان حرکات بدن body language به نحو صحیح استفاده کنید

گذشته از کلماتی که استفاده می‌کنید، زبان حرکات بدنی نیز پیام مهمی را انتقال می‌دهد. تلاش کنید در وضعیت آغوش باز در حالی که بازوها در طرفین بدن شما آزاد هستند قرار بگیرید. در این صورت مخاطب اینگونه برداشت خواهد نمود که شما فردی دست یافتنی و گشاده رو هستید، و این کار حتی می‌تواند جریان مکالمات پیچیده را روان تر بکند.

رای دهی به این پست:
آموزش زبان انگلیسی:جملات شرطی مرکب ( گرامر پیشرفته...
مقالات GRE بخش ریاضی: مسائل کلامی (Word problems)

Related Posts

نظرات

 
بدون نظر
آیا قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد سایت شوید
مهمان
یکشنبه, 26 خرداد 1398
Go to top
0
Shares