تحریریه موسسه تخصصی زبان زنگنه

This is some blog description about this site
مدیر ارشد سایت شما هنوز بیوگرافی پیش فرض ندارید

منابع GRE: با Smart numbers در GRE آشنا شوید!

منابع GRE: با Smart numbers در GRE آشنا شوید!

با Smart numbers در GRE آشنا شوید!

بدون شک، من یک انسان تابستونی هستم. به‌محض اینکه هوا گرم بشه، من از پوسته‌ی همیشگی یاس و نااُمیدی خودم خارج و به انسانی تبدیل میشم که واقعاً می‌خوام بشم: خوشحال، پُرانرژی، آرام (تا حدی) و آماده‌ی سپری کردن زمان خود تو آفتاب، نزدیک اقیانوس و با دوستان. طنز ماجرا اینه که فصلی که تو اون من بیشترین انرژی رو دارم، فصلیه که کمترین اشتیاق رو برای انجام کارها دارم.

خُب همه که آدم تابستونی نیستن (من دوستانی دارم که در ماه جولای اختلال عاطفی فصلی‌شون به بالاترین حد ممکن میرسه). اما رشد شما چه تو گرم‌ترین ماه‌های سال باشه و چه نه، می‌تونین از فضای شاد فصل تابستون، روزای طولانی و فضای آرام این فصل بیشترین بهره‌برداری رو به نفع مطالعه‌ی GRE تون کنین. برای رسیدن به این هدف به نکات زیر توجه کنین.

1- از زمان سفرتون به بهترین شکل استفاده کنین.

عروسی، سفرهای کنار دریا، کمپ زدن، سفرهای خانوادگی: برای خیلی از ما، مشخصه‌ی اصلی تابستون سفراشه. فرقی هم نمیکنه، از قطار، اتوبوس یا هواپیما استفاده کنین، همیشه از زمان سفر برای مطالعه‌ی GRE استفاده کنین. شما می‌تونین از منابع آن‌لاین بسیار یا کتاب‌های الکترونیکی استفاده کنین، پس مجبور نیستین چیزی علاوه بر لپ‌تات با خودتون ببرین. شما شگفت‌زده میشین اگه بدونین چه‌مقدار می‌تونین با استفاده از زمان سفر پیشرفت کنین. وقتی تو مدرسه بودم و تقریباً تمام‌وقت کار می‌کردم، از تمام رفت و آمدام تو مترو برای خوندن استفاده می‌کردم و به این شکل، تونستم بخش بزرگی از کارهای مدرسه‌ام رو انجام بدم. این روشی نسبتاً ساده برای استفاده از ساعت‌های جدی برای مطالعه‌ی GREتونه. اگه قراره تو راه رانندگی کنین، کمی چالش‌برانگیزتره اما غیرممکن نیست. گوش کردن به کتاب‌های صوتی یا پادکست‌هایی که از واژگانی تو سطح GRE استفاده میکنن، روش مناسبی برای ایجاد مهارت‌های درک شفاهی و واژگانه.

2- یک برنامه‌ی مطالعاتی GRE منطقی ایجاد و به اون دو دستی بچسبین.

برای خیلی‌ها، برنامه‌ی کاری تو تابستون سبک‌تره. پس تابستون فصل خوبی برای آماده شدن برای یک امتحان استاندارده. اگه این در مورد شما صدق میکنه، الان خودتون رو به یک برنامه‌ی مطالعاتی تابستونی متعهد کنین.

مشخص کنین چند ساعت رو تو هفته می‌تونین به مطالعه‌ی واقع‌بینانه‌ی جی آر ای اختصاص بدین. یک برنامه‌ی واقع‌بینانه برنامه‌ایه که بدون اینکه بی‌جهت سخت باشه، می‌تونین به اون بچسبین. پس این ساعت‌ها رو به الگوی هفتگی عادی تبدیل کنین (من غالباً حداقل 5 ساعت تو هفته و حداکثر 10 تا 15 ساعت رو بسته به زمانی که دارین و سرعت کارتون توصیه می‌کنم.)

نذارین همه‌ی ساعت‌های مطالعاتی‌تون به آخر هفته‌ها کشیده بشه. نیم ساعت مطالعه در طول روزهای هفته می‌تونه شما رو از جلسه‌های ماراتون‌گونه‌ی آخر هفته‌ها نجات بده. به خودتون حداقل یک روز رو تو هفته استراحت کامل بدین. اگه فهمیدین منظم به برنامه‌تون نچسبیدین، مشخص کنین: یا برنامه‌تون واقع‌بینانه نبوده یا باید به برنامه‌تون متعهدتر باشین.

3- از ورزش‌های خارج از خونه برای کنترل استرس استفاده کنین.

آماده شدن برای امتحان جی آر ای هم خسته‌کننده‌اس و هم استرس‌زا. خیلی از داوطلبایی که باهاشون کار کردم، با مشکل اضطراب امتحان دست و پنجه نرم می‌کنن. به همین دلیل، برنامه‌های کاهش‌دهنده‌ی استرس به اندازه‌ی عادت‌های مطالعاتی GRE مهم هستند. تو آفتاب بودن، ورزش و بازی کردن، سپری کردن زمان نزدیک درخت‌ها و آب: این‌ها روش‌های خوبی برای برطرف کردن استرس است و تابستون زمان مناسبی برای لذت بردن از فعالیت‌های خارج از خونه است. پس اونقدر تو مطالعه‌ی GRE غرق نشین که فراموش کنین از خودتون مراقبت کنین و به یاد داشته باشین که صرف زمانی برای لذت بردن از فصل تابستون حافظه‌ی شما و عملکرد کلی آزمون‌تون رو بهبود می‌بخشه.

4- به ضرب‌الاجل انتهای تابستون توجه کنین.

خیلی از مراکز آزمون اواخر تابستون و اوایل پائیز شلوغن، پس از همین الان برای شرکت تو آزمون‌ها ثبت‌نام کنین. آخر آگوست یا اوایل سپتامبر رو انتخاب کنین تا ضرب‌الاجل سختی رو برای مطالعه‌تون گذاشته باشین (من خودم اگه ضرب‌الاجل نداشته باشم، هیچ‌وقت نمی‌تونم هیچ کاری رو انجام بدم). آخر تابستون به چند دلیل انتخاب خوبیه.

اولاً، اگه مطالعه‌ی GREتون رو تو ماه ژوئن شروع کنین، حدوداً دو و نیم تا سه ماه برای آماده شدن برای امتحان وقت دارین که اگه متعهد و منظم باشین، زمان خوبی برای خیلی از داوطلباس. ثانیاً شما همچنان زمان زیادی برای دادن دوباره‌ی امتحان قبل از ضرب‌الاجل مشخص دارین. در حالت ایده‌آل، شما فقط باید یکبار امتحان بدین. با این حال، روزای بد هم وجود داره و من دیدم که خیلی از داوطلبا دوبار امتحان میدن (و بیشترشون هم تو بار دوم عملکرد بهتری دارن). ثالثاً شما می‌تونین با زمان زیادی که در اختیار دارین و کار بر روی بخش‌های مهم دیگه سد امتحان رو از سر راه‌تون بردارین.

5- به یاد داشته باشین تغییر صحنه یک پادزهر بزرگ برای خستگیه.

مشخص شده مطالعه‌ی GRE تو مکان‌ها و زمان‌های مختلف به شما کمک می‌کنه بهتر مطالب رو تو ذهن‌تون نگه دارین. اگه اشتیاق‌تون برای مطالعه داره کمرنگ میشه، تغییر عادت‌ها و برنامه‌های روتین می‌تونه به دادن انرژی دوباره به شما کمک کنه. پس این تابستون به یه جای جدید برین و فرقی هم نمیکنه که این مکان نزدیکه یا دوره. تو این سفر چند تا منبع جی ار ای رو با خودتون به همراه داشته باشین. تو مطالعات‌تون موفق باشین، از آفتاب لذت ببرین و به یاد داشته باشین که هیچ فصلی مثل تابستون وجود نداره، چون زمستون تو راهه!

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
33 بازدید
0 نظر

منابع و مقالات IELTS: چگونه نمره آیلتس خود را افزایش دهیم...!!!

منابع و مقالات IELTS: چگونه نمره آیلتس خود را افزایش دهیم...!!!

چگونه نمره آیلتس خود را افزایش دهیم...!!!

 

قبل از پرداختن به بحث اصلی، ذکر چند نکته درباره‌ی آزمون آیلتس از اهمیت زیادی برخورداره. خیلی از شماها حتماً درباره‌ی امتحان آیلتس شنیدین اما ایده‌ی مشخصی درباره‌ی این امتحان تو ذهن ندارین. آیلتس مخفف این عبارته:

International English Language Testing System

آیلتس آزمون خوبی برای ارزیابی توانایی‌های داوطلبا تو زبان انگلیسیه. آیلتس برای صحبت‌کنندگان به زبان انگلیسی غیربومیه که می‌خوان به کشور دیگه‌ای مهاجرت کنن یا تو کشوری کار کنن که انگلیسی زبان اصلی ارتباطات مردم اونجاست. در حال حاضر، آیلتس به همراه آزمونای مشابه دیگه‌ای همچون تافل و TOEIC مهم‌ترین آزمونای سنجش زبان تو دنیان.

هدف هر چی باشه، به مدرک آیلتس تو چند تا کشور نیازه و داوطلب باید نمره‌ی Band مشخصی رو تو این امتحان بگیره تا توسط مسئولان آموزشی و مهاجرت تائید بشه. بدون یه نمره‌ی آیلتس استاندارد، سفارتخونه‌ها تمایل کمتری برای دادن ویزا به متقاضیان دارن. پس داشتن یه نمره‌ی Band آیلتس خوب مهمه. اگرچه هیچ استاندارد دقیقی برای گرفتن ویزا وجود نداره اما با نمره‌ی بالاتر تو آزمون آیلتس، احتمال گرفتن ویزا افزایش پیدا می‌کنه. نمره‌ی آیلتس بین 1 تا 9 محاسبه میشه. این نمره بر اساس عامل پذیرش آکادمیک یا اهداف دیگه متغیّره. هر ساله، داوطلبای آیلتس زیادی تو سراسر جهان متقاضی میشن اما همه نمی‌تونن به نمره‌ی دلخواه‌شون دست پیدا کنن.

برای گرفتن یه نمره‌ی Band خوب تو آزمون آیلتس یه سری نکات و ترفندهایی هست. از اونجایی‌که تعداد افرادی که تو آزمون آیلتس شرکت می‌کنن رو به افزایشه، آیلتس موقعیتش رو به‌عنوان محبوب‌ترین آزمون زبان انگلیسی تو جهان استحکام بخشیده. پس جدی گرفتن این آزمون و آماده شدن از قبل برای اون مهمه. این کار به داوطلب کمک میکنه تا آزمون رو بهتر بشناسه و نمره‌ی Band خوبی بگیره. این مقاله خواننده رو درباره‌ی بخش اسپیکینگ آیلتس مطلع میکنه. پس بریم برای شروع.

4 بخش تو آزمون آیلتس هست و اسپیکینگ یکی از اونا و در واقع، بخش مهم اونه و کمک زیادی به ارزیابی داوطلب میکنه.

اسپیکینگ (صحبت کردن) کلید برقراری ارتباطه. افراد از زبان برای بیان احساسات و افکارشون استفاده می‌کنن. استفاده‌ی درست از زبان برای موفق شدن تو زندگی عادی ضروریه. پس داوطلب باید اسپیکینگ رو جدی بگیره و به آمادگی لازم دست پیدا کنه.

کل آزمون آیلتس حدوداً 2 ساعت و 55 دقیقه طول میکشه. بسته به مرکز و مکان امتحان، آزمون اسپیکینگ ممکنه چند روز قبل یا بعد از آزمونای دیگه رخ بده. آزمون اسپیکینگ از بخش 1، بخش 2 و بخش 3 تشکیل شده. هر یک از این بخشا عملکرد خاص خودشون رو دارن و داوطلب باید به سوالای هر بخش به‌درستی جواب بده. 11 تا 14 دقیقه برای کامل کردن بخش اسپیکینگ فرصت دارین. ممتحن یک فرد باتجربه و آموزش‌دیده‌اس که مهارت اسپیکینگ شما رو ارزیابی می‌کنه و بر اساس اون بهتون نمره میده. کل جلسه‌ی امتحان‌تون ضبط میشه و ممتحن دیگه‌ای اون رو می‌شنوه و نمره‌ای بهش میده. قبل از دادن نمره‌ی نهایی، میانگین هر دو نمره‌ی Band محاسبه میشه.

اسپیکینگ- بخش 1: بحث عمومی/مقدمه.

بخش 1 آزمون اسپیکینگ حدوداً 5 دقیقه طول میکشه و شما باید 6-4 سوال رو تو این بخش انتظار داشته باشین. تو این بخش، از داوطلب چند سوال عمومی پرسیده میشه. اکثر سوالا درباره‌ی اطلاعات خود داوطلبه، همچون نام، Spell کردن نام، بررسی هویتی داوطلب، شغل/حرفه، خانواده، شهر و غیره. داوطلب باید به سوالا مودبانه و متناسب با موضوع جواب بده. اضافه‌گویی‌های غیرضروری تو این بخش پذیرفتنی نیست. با این حال، از دادن جوابای خیلی کوتاه همچون "بله" یا "خیر" به هر صورت اجتناب کنین. از جملات کاملی مثل این استفاده کنین:

"Yes, I have a hobby and it is stamp collecting. In fact, I am a passionate stamp collector and have more than five thousand stamps in my collection."

سوالات نمونه‌ای بخش 1 اسپیکینگ:

 1. My name is Christopher Alan. Could you tell me your name, please?
 2. Can I see your ID/passport?
 3. Where are you from? Is it a good place to live in?
 4. Tell me something about your family.
 5. What do you do in your spare time?

اسپیکینگ- بخش 2: Card Task/Cue Card داوطلب

بخش 2 اسپیکینگ واقع جالبه. به داوطلب یک یا دو دقیقه برای فکر کردن درباره‌ی عنوان و جواب به اون فرصت داده میشه. یه Card Task داوطلب به داوطلب داده میشه و از داوطلب خواسته میشه تا یک یا دو دقیقه فکر کنه یا درباره‌ی صحبت‌هاش یادداشت‌برداری کنه. سپری کردن بیش از دو دقیقه برای یادداشت‌برداری توصیه نمیشه.

داوطلب باید تو این بخش در صورت لزوم یادداشت‌برداری کنه. ممتحن یه صفحه کاغذ و یه خودکار/مداد به این منظور در اختیار داوطلب قرار میده. وقتی عنوان داده میشه، داوطلب از زمان خودش استفاده و شروع به جواب دادن میکنه. ممکنه 3-2 سوال نهایی تو انتهای این بخش داده بشه. صحبت کردن درباره‌‌ی عنوان رو تا زمانی‌که ممتحن بهتون نگفت، متوقف نکنین. با این حال، نباید خیلی زیاد درباره‌ی یه موضوع واحد صحبت کنین. 4 سوال دیگه توی Card Cue وجود داره و از شما انتظار میره به همه‌ی اونا پاسخ بدین.

سوالای نمونه‌ای Card Cue

Describe something you own which is very important to you.

You should say:

– what it is

– how long you have it

– how you use it

and explain why this is so important to you.

اسپیکینگ- بخش 3: بحث دو طرفه/بحث درباره‌ی جزئیات

بخش 3 آزمون اسپیکینگ به داوطلب حدود 4 تا 5 دقیقه زمان میده. این بخش یه کمی طولانی‌تر از بخش‌های قبلیه. تو این بخش برای دونستن توانایی‌های اسپیکینگ داوطلب، چند سوال پرسیده میشه و داوطلب باید به اونا به‌نرمی جواب بده. با این حال، این سوالا همیشه با عناوینی که تو بخش 2 داده میشه مرتبطه. شما باید انتظار داشته باشین که 6 تا 7 سوال تو این بخش پرسیده بشه.

سوالای نمونه‌ای بخش 3:

 1. Is it valuable in terms of money?
 2. Would it be easy to replace?

بخش 3- بحث دو طرفه:

Let’s consider first of all how people’s values have changed.

 1. What kind of things give status to people in your country?
 2. Have things changed since your parents’ time?
 3. Wha changes do you predict to take place in the next 20 years?

Finally, let’s talk about the role of advertising.

 1. Do you think advertising influences what people buy?
 2. Why it is important to ban some advertisements?
 3. What one product you were influenced to purchase because of an advertisement you saw on TV?

نکاتی برای ارتقای نمره‌ی Band اسپیکینگ‌تون:

نمره‌ی اسپیکینگ بر اساس مهارت اسپیکینگ داوطلب داده میشه و نکات زیر به داوطلب کمک میکنه برای کسب نمره‌ی بهتر برنامه‌ریزی کنن. لطفاً توجه داشته بشین که نکات زیر درباره‌ی همه‌ی بخشای آزمون اسپیکینگه و شما می‌تونین از اونا برای هر بخشی که می‌خواین، استفاده کنین.

خودتون رو نشون بدین:

صادقانه بگم که آدمای گوناگونی تو جهان وجود داره که همه یکسان نیستن. طبیعت متنوع دنیای ما نوعی از طبقه‌بندی رو میان افراد ایجاد کرده. برخی دوست دارن زیاد صحبت کنن، در حالیکه برخی دیگه سکوت رو ترجیح میدن. اما آیلتس یه آزمون رقابتیه. سکوت شما می‌تونه به بزرگ‌ترین دشمن‌تون برای گرفتن یه نمره‌ی Band خوب تبدیل بشه. اگه تو امتحان اسپیکینگ ساکت باشین، نمره‌ی ضعیفی می‌گیرین. مهم نیست تو زندگی شخصی‌تون پُرحرف هستین یا خجالتی. شما باید با احساس کامل خودتون رو در مقابل ممتحن نشون بدین.

مثلاً فرض کنین شخصی خجالتی می‌خواد تو بخش اسپیکینگ حضور پیدا کنه و او احساساتش رو به روش درستی بیان میکنه. چنین شخصی نمره‌ی خوبی تو اسپیکینگ میگیره. از طرف دیگه، وقتی یه فرد برون‌گرا با سوالا مشکل داره و نمی‌تونه به اونا درست جواب بده، مشخصه که ممتحن نمره‌ی ضعیفی به چنین شخصی میده.

طبیعتاً نباید چنین وضعی باشه. یه فرد درون‌گرا نمره‌ی بالاتری میگیره، اما یه فرد برون‌گرا نه. دلیلش فقط نشون دادن خودتونه. هر چی بیشتر بتونین خودتون رو تو امتحان نشون بدین، احتمال موفقیت‌تون بالاتر میره. پس نکته‌ی مهم این بخش نشون دادن تصویری واضح و دقیق از خودتونه تا ممتحن بتونه درباره‌ی ارزش‌های شما قضاوت کنه.

اسپیکینگ رو به امتحانی که ازش می‌ترسین، تبدیل نکنین:

داوطلبای آیلتس به دلایل گوناگون تو امتحان اسپیکینگ مضطرب میشن. دلایل زیادی می‌تونه برای این مشکل وجود داشته. داوطلب تو دوران دانشجویی از گرفتن نمرات پایین می‌ترسیده. وقتی نمره‌ی پایین می‌گرفته، احساس ناراحتی میکرده. و این ترس به امتحان اسپیکینگ هم کشیده شده. من خودم هم همین مشکل رو تو دوران مدرسه داشتم و افکار احمقانه‌ای مثل "چه‌جوری این بار از موانع امتحان بگذرم" هم ذهنم رو پُر کرده بود. من مشکل دیگه‌ای هم در ارتباط با امتحان داشتم. گاهاً هیچ پیشنهادی تو ذهن برای آماده شدن برای امتحان نداشتم. این موضوعات ترس از امتحان رو افزایش میده و برای همه هم اتفاق میفته.

خُب حالا به این موضوع خاص توجه کنین. اگه کسی آزمون آیلتس و مخصوصاً بخش اسپیکینگ رو رو به‌عنوان یه امتحان جدی می‌گیره، فکر کنم رشته‌ی افکارش رو باید بلافاصله تغییر داد. اگه آزمون اسپیکینگ رو به‌صورت یه مکالمه با ممتحن در نظر بگیرین، این بخش براتون آسون‌تر میشه. ذهن و افکارتون از نگرانی پاک و احتمال شکست کمتر میشه.

نشون بدین اعتماد به نفس دارین:

اعتماد به نفس داشتن یکی از شرط‌های کلیدی قبل از شرکت تو آزمون اسپیکینگه. خیلی از داوطلبا اعتماد به نفس‌شون رو تو این امتحان از دست میدن. اونا کم‌کم باور می‌کنن که آیلتس امتحان متفاوت از دوران تحصیل‌شونه و حسی از ترس توشون ایجاد میشه. اونا نمی‌تونن امتحان رو یه ملاقات رزوانه در نظر بگیرین و فشار زیادی رو احساس می‌کنن. بله، آیلتس امتحان کاملاً متفاوتیه و قراره توانایی‌های داوطلب رو ارزیابی کنه. اگه کسی نتونه به نمره‌ی مطلوب برسه، گزینه‌هایی برای دوباره شرکت کردن تو امتحان داره. علاوه بر این، داوطلب نباید زیاد نگران سوالا باشه. متاسفانه، بخش قابل‌توجهی از داوطلبا هیچ آشنایی با امتحان ندارن و در نتیجه، اعتماد به نفس‌شون رو از دست میدن. وقتی وارد اتاق آزمون اسپیکینگ میشن، نمی‌تونن به‌سرعت یا به‌وضوح به سوالا جواب بدن. دچار کمبود اعتماد به نفس میشن. من فهمیدم که حتی افراد سوالایی رو که جواباشون رو می‌دونن رو هم ممکنه اشتباه پاسخ بدن. با از دست دادن اعتماد به نفس‌شون، اونا نمی‌تونن به سوالا درست جواب بدن. اما اگه اعتماد به نفس‌شون کافی باشه، قطعاً به نمره‌ی Band بهتری میرسن.

پس برای گرفتن یه نمره‌ی خوب، اعتماد به نفس داشته باشین. حداقلش اینه که تظاهر به داشتن اعتماد به نفس کنین.

تجربه‌های مرتبط رو بیان کنین:

آیلتس آزمون ساده‌ای اگه تجربه‌اش رو داشته باشین. من درباره‌ی تجربه‌ی حضور تو امتحان آیلتس صحبت نمی‌کنم. منظورم پی بردن به تجربه‌ی سوالاس. غالباً ممتحن چند تا سوال معمولی از زندگی عادی می‌پرسه که ما باهاش آشنا هستیم. مثلاً ممتحن از شما درباره‌ی خودتون می‌پرسه. تو این حالت می‌تونین از چند روش استفاده کنین. می‌تونین اون مکالمه رو تو چند جمله تموم کنین یا می‌تونین چیزی متفاوت از دیگران رو توصیف کنین. اینا دارای امتیاز اضافی برای شماست.

علاوه بر این، Card Cue داوطلب می‌تونه چیزی معمولی داشته باشه- تو بیشتر موارد، سوالای روتین توش وجود داره و شما می‌تونین با تجارب مرتبط‌‌تون به اونا جواب بدین. به این مثال توجه کنین. Card Cue ازتون می‌خواد داستان جالبی رو بگین. بهتره حادثه‌ای رو توصیف کنین که تو زندگی خودتون رخ داده یا اون رو شنیدین. ایجاد یه طرح جدید ایده‌ی خوبیه و ممتحن ممکنه از اون استقبال کنه. اما می‌تونه زمان شما رو تو امتحان هدر بده. پس، عاقلانه اینه که تو پاسخ به سوالا تو اون تجربه درگیر بشین.

خوب لباس بپوشید.

خیلی جاها اثر اولیه‌ای که شما تو ذهن دیگران می‌ذارین، نقش مهمی تو زندگی بازی میکنه و اسپیکینگ یکی از اوناس. یه ضرب‌المثل میگه که انسان وقتی به‌خوبی لباس می‌پوشه، تو روحیه‌ی خوبی قرار داره. وقتی انسان خوب لباس می‌پوشه، ذهن تو حالت پایداره و باعث میشه شجاعت و اعتماد به نفس تو داوطلب ایجاد بشه. لباس تر و تمیز تاثیر مثبتی داخل ذهن ممتحن ایجاد و به داوطلب کمک میکنه خودش باشه. نیازی نیست داوطلب تظاهر کنه شخص دیگه‌ایه.

علاوه بر این، وقتی داوطلب لباس رسمی می‌پوشه، احساس میکنه می‌تونه بر موانع امتحان غلبه کنه. برای بالا بردن اعتماد به نفس‌تون، لباس کمک زیادی میکنه. استفاده از عطر ملایم تو این حالت موثره. اهمیت خوب لباس پوشیدن رو نمیشه اصلاً نادیده گرفت. علاوه بر این، ممتحن این موضوع رو به‌هنگام نمره دادن به داوطلب هم در نظر می‌گیره.

لباس نباید حس دافعه تو ممتحن ایجاد کنه. گاهاً افراد لباس‌های عجیبی می‌پوشن که تو این جور مکانا مشکل‌سازه. پس لباس باید موقر و متین باشه و باعث بشه ظاهر خوبی پیدا کنین.

تو کلمات و رفتارتون رسمی عمل کنین:

زبان رسمی داشتن بخش مهم دیگه‌ای از آزمون اسپیکینگه. بیشتر داوطلبا نمی‌دونن تو این موارد چی کار کنن. اونا روشای صحبت با ممتحن رو نمی‌دونن و از زبان محاوره/غیررسمی برای نشون دادن خودشون تو امتحان استفاده می‌کنن که کار مناسبی نیست. داوطلب باید بهترین توانایی‌هاش رو تو امتحان نشون بده و انتظار نمیره از چنین عبارت‌هایی استفاده کنه:

“Yeah, I’m gonna do that.”

به جای اون از این جمله استفاده کنین.

“Yes, I am going to do that”, or simply “I will do” is best suited here.

علاوه بر این، به‌هنگام اسپیکینگ برخی داوطلبا ممکنه دارای مشکلات رفتاری باشن. حرکت مداوم اندام‌ها یا تکیه دادن به میز تو چنین موقعیتی غیرمنتظره‌اس. حالت بدن باید موقرانه و با موقعیت امتحان سازگار باشه. داشتن یه حالت بدن درست تو امتحان اسپیکینگ مهمه. به هنگام صحبت با ممتحن، دستاتون رو بی‌هدف حرکت ندین. شما باید بتونین از انداماتون برای طبیعی نشون دادن خودتون استفاده کنین اما اگه بخواین ممتحن رو تحت تاثیر قرار بدین، باید کار متفاوتی انجام بدین.

نشون دادن یه رفتار ساده نقش مهمی تو اسپیکینگ بازی میکنه. روبروی ممتحن بی‌حرکت نشینین. این حالت نشون میده شما خجالتی هستین. اونچه بیش از هر چیزی به اون نیاز دارین، سازگار شدن با موقعیت و نشون دادن حالت طبیعی‌تونه. اگه ممتحن به شما لبخند زد، شما هم باید به او لبخند بزنین.

جواب‌تون رو کامل کنین:

جواب کامل دادن به ممتحن کمک میکنه شما رو ارزیابی کنه. تو ذهن بسپرین این یه امتحانه و به‌عنوان داوطلب این امتحان، شما اگه بتونین گرامر و واژگان‌تون رو تو زبان انگلیسی به ممتحن نشون بدین، نمره‌ی خوبی کسب می‌کنین. برای نشون دادن مهارت‌های انگلیسی‌تون، باید جواب‌هاتون رو کامل کنین. برخی از داوطلبا جواب‌شون رو کامل نمی‌کنن و در عوض، به سوال بعد میرن یا جوابای کوتاه میدن. این باعث میشه امتحان برای ممتحن خسته‌کننده بشه و باعث بشه داوطلب نتونه نمره‌ی Band مطلوبش رو بدست بیاره.

مثلاً وقتی ممتحن از شما می‌خواد درباره‌ی سرگرمی‌هاتون صحبت کنین و شما فقط عبارت "کتاب خوندن" رو می‌گین، این یه جواب کامل نیست. اگه با جزئیات درباره‌ی سرگرمی‌هاتون صحبت کنین، همچون اینکه چه نوع کتاب‌هایی رو ترجیح می‌دین، چند تا کتاب تا حالا خوندین و کدوم نویسنده مورد علاقه‌تونه و ...، این یه جواب کامل شمرده میشه. همزمان تو ذهن بسپرین که زمان شما محدوده و شما مجبور نیستین به همه‌ی سوالا جواب بدین. به شما 5 دقیقه‌ی اضافی داده نمیشه، پس نهایت تلاش‌تون رو انجام بدین.

جملات‌تون رو توضیح بدین:

در طول امتحان، می‌تونین از چند کلمه‌ی خارجی استفاده کنین. یک توضیح در مورد اون کلمه‌ی خارجی می‌تونه به درک بهتر کلمات توسط ممتحن کمک کنه. غالباً داوطلبای کشورای مختلف از زبان محلی‌شون برای برقراری ارتباط استفاده می‌کنن. اما شنونده ممکنه نتونه به معنی اون کلمات یا جملات پی ببره. تو چنین موقعیت‌هایی، بهتره توضیح بدین. تا جایی‌که می‌تونین صحبت کنین. اما در انتها، فراموش نکنین که کلمای خارجی رو تو جمله‌هاتون توضیح بدین.

اشتباهات‌تون رو تصحیح کنین:

همه اشتباه می‌کنن و داوطلبای آزمون اسپیکینگ آیلتس از این قاعده مستثنی نیستن. اگه بر روی جملات‌تون متمرکز باشین، ممکنه توش اشتباه پیدا کنین. تو این مورد، اصلاح اشتباه کاری عاقلانه‌اس.

اشتباه ممکنه تو تلفظ یا خیلی سریع صحبت کردن رخ بده. اما زمانی‌که اشتباه رو شناسایی کردین و اون رو اصلاح کردین، ممتحن این موضوع رو در نظر می‌گیره و متوجه آگاهی شما نسبت به زبان انگلیسی میشه. اما اگه از اشتباهات جلوگیری کنین و به‌عنوان بعدی برین، ممتحن متوجه اون میشه. فرار از اشتباه ضعف شما رو تو زبان نشون میده و ممکنه این‌بار به نمره‌ی خوبی نرسین. در این‌صورت، ممتحن برای دفعه‌ی بعد براتون آرزوی موفقیت می‌کنه.

سوال بپرسین:

اگه سوالی رو نفهمیدین، بهتره سوال بپرسین. اگه نیازه دوبار سوال بپرسین، من انجام این کار رو پیشنهاد میدم. در حقیقت، هیچ نکته‌ی منفی تو سوال پرسیدن وجود نداره. تازه ممتحن خوشحال هم میشه. در واقع، داوطلب کنجکاو می‌خواد با ممتحن تعامل ایجاد کنه و پرسیدن سوال به افزایش این تعامل کمک میکنه. زمانی‌که تعامل با ممتحن ایجاد شد، تمام نگرانی‌هاتون برطرف میشه.

آیلتس یه امتحان رقابتیه و افرادی که نمره‌ی خوبی توش کسب می‌کنن، همیشه ضرورتاً خوب آماده نشدن. اونا از نکات و ترفندهایی پیروی کردن تا به نتیجه‌ی دلخواه‌شون رسیدن. خیلی از داوطلبا اسپیکینگ رو سخت‌ترین بخش امتحان آیلتس می‌دونن و شکست‌شون رو تو امتحان آیلتس به گردن اسپیکینگ میندازن. رایتینگ سخته و اسپیکینگ از اون سخت‌تره. در نتیجه، انجام مداوم تمرین برای گرفتن نمره‌ی خوب تو بخش اسپیکینگ ضروریه. استفاده از گرامر و ساختار درست تو جمله و داشتن یه حالت مناسب بدن برای موفق شدن تو این آزمون کلیدیه. این نکات حاصل سال‌ها تجربه‌اس و اُمید میره که برای داوطلبا مفید باشه.

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
62 بازدید
0 نظر

دانشگاه پارما (University of Parma)

دانشگاه پارما (University of Parma)

دانشگاه پارما

دانشگاه پارما 962 سال پس از میلاد مسیح تاسیس شده است
این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اتحادیه اروپا می باشد.
دانشگاه پارما شامل 9 دپارتمان  تخصصی می باشد.
این دانشگاه بیش از 26000 دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی دارد.

رتبه دانشگاه پارما در سایت های معتبر جهانی

US News University Ranking:607

QS World University Rankings:+1000

ARWU Academic Ranking:401-500

Times Higher Education:501-600

هزینه زندگی
مسکن: 300-550 یورو در ماه

اینترنت: 20 یورو در ماه

حمل و نقل: 36 یورو در ماه (وسایل نقلیه عمومی)

غذا: 14 یورو (یک وعده ناهار یه همراه نوشیدنی در محدوده تجاری)

متوسط شهریه سالیانه:850-1000 یورو

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
395 بازدید
0 نظر

دانشگاه ویکتوریا (Victoria University)

دانشگاه ویکتوریا (Victoria University)

دانشگاه ویکتوریا دانشگاه ویکتوریا در شهر ملبورن واقع شده است. این دانشگاه یکی از پرسابقه ترین دانشگاه های استرالیا می باشد.
از زمان تاسیس این دانشگاه بیش از 100 سال می گذرد این دانشگاه بیش  از 21593 دانشجو در مقاطع مختلف دارد.
بودجه این دانشگاه نزدیک به 3.7 میلیارد دلار استرالیا می باشد.

رتبه دانشگاه ویکتوریا در سایت های معتبر بین المللی US News University Ranking : 640

QS World University Rankings : 651-700

-:ARWU Academic Ranking

Times Higher Education : 301-350

مسکن: 788 دلار استرالیا

قبض آب، برق و ...: 150 دلار استرالیا

غذا: 300 دلار استرالیا

حمل و نقل: 75 دلار استرالیا مجموع:1313 دلار استرالیا   

متوسط شهریه:30000  دلار استرالیا در سال

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
323 بازدید
0 نظر

دانشگاه هامبورگ (Humburg University)

دانشگاه هامبورگ (Humburg University)

دانشگاه هامبورگ
دانشگاه هامبورگ در 1 آپریل سال 1919 در شهر هامبورگ تاسیس شده است
این دانشگاه جز دانشگاه های تازه تاسیس آلمان به حساب می آید.
دانشگاه هامبورگ هر ساله بیش از 70 برنامه آموزشی در مقطع کارشناسی و 100 برنامه در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می دهد.
هم اکنون این دانشگاه نزدیک به 44 هزار دانشجو دارد که بیش از 15% از این افراد دانشجویان بین المللی می باشند
دانشگاه هامبورگ هر ساله بیش از 465 میلیون یورو بورسیه تحصیلی به دانشجویان خود ارائه می دهد.

رتبه بندی دانشگاه هامبورگ  در سایت های معتبر خارجی

US News University Ranking: 148

QS World University Rankings: 223

ARWU Academic Ranking: 151-200

Times Higher Education : 135

هزینه زندگی اجاره منزل:300  یورو در ماه غذا:350  یورو در ماه قبض (آب، برق، گاز ،اینترنت و...):65  یورو در ماه لباس:65 یورو در ماه بیمه:90  یورو در ماه مجموع:870  یورو در ماه

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
281 بازدید
0 نظر

دانشگاه برمن (Bremen University)

دانشگاه برمن (Bremen University)

دانشگاه برمن

دانشگاه برمن در سال 1971 با هدف تربیت نیروهای آموزشی تاسیس شده است
این دانشگاه جز دانشگاه های تازه تاسیس آلمان محسوب می شود.
دانشگاه برمن قریب به 19500 دانشجو دارد که 12% از این افراد دانشجویان بین المللی هستند.
از نکات قابل توجه این دانشگاه می توان به همکاری با بیش از 680 دانشگاه در سرتاسر دنیا اشاره کرد

رتبه دانشگاه برمن در سایت های معتبر جهانی

US News University Ranking: 513

QS World University Rankings: 511-550

ARWU Academic Ranking: 401-500

Timeshighereducation: 301-350

هزینه زندگی محل اقامت:300  یورودرماه

غذا: 200  یورو در ماه

رفت و آمد: 55 یورو در ماه

تلفن،اینترنت،آب،برق،..: 65 یورو درماه

لباس: 60 یورو درماه  

بیمه:90 یورو درماه مجموع:770 یورو در ماه

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
101 بازدید
0 نظر

دانشگاه فنی مهندسی مونیخ (TUM University)

دانشگاه فنی مهندسی مونیخ (TUM University)

دانشگاه فنی مهندسی مونیخ طیف گسترده ایی از تحقیق های بنیادی و کاربردی در زمینه رشته های فنی و مهندسی، علوم طبیعی، علوم اجتماعی، علوم پزشکی و اقتصاد در مقاطع مختلف ارايه می دهد. این برنامه ها شامل حدود 160 رشته تحصیلی در سال می باشند. این دانشگاه نزدیک به 98% از برنامه های مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را پوشش می دهد.

شایان ذکر است که دانشگاه فنی مهندسی مونیخ جهت دریافت (Double Degree) با  بیش از 20 دانشگاه به تفاهم رسیده است و فرصت تحصیل در دانشگاه های معتبر دیگر کشورها را برای دانشجویان خود فراهم می سازد و هم چنین با بیش از 170 دانشگاه معتبر بین المللی در سراسر جهان همکاری تنگانگ علمی و پژوهشی دارد. هم اکنون این دانشگاه شامل 14 دانشکده و 37000 دانشجو می باشد که 20% این دانشجویان، دانشجویان بین المللی می باشند و هم چنین 500 استاد (پروفسور) و 10000 کارمند دارد. از زمان تاسیس این دانشگاه در سال 1868 میلادی، این دانشگاه همواره به عنوان یک موسسه علمی معتبر در دنیا با کسب 17 جایزه نوبل و هم چنین جوایز معتبر بین المللی دیگر شناخته شده است

 

🔺(رتبه دانشگاه فنی مهندسی مونیخ در سایت های معتبر جهانی)🔺

US News University Ranking:80

QS World University Rankings:64

ARWU Academic Ranking:50

Times Higher Education:41

هزینه های زندگی محل اقامت:  550 یورو

غذا:  200 یورو

رفت و آمد: 100 یورو

تلفن،اینترنت،آب،برق،..: 45 یورو

لباس: 70 یورو

ورزش و سرگرمی: 75 یورو

مجموع:  1040 یورو متوسط هزینه دانشگاه:258 یورو در سال

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
66 بازدید
0 نظر

دانشگاه ترنت (Trent University)

دانشگاه ترنت (Trent University)

دانشگاه ترنت
دانشگاه ترنت در سال 1964 در ایالت انتاریو تاسیس شده است.
این دانشگاه دارای بیش از 10 دپارتمان تخصصی می باشد.
دانشگاه ترنت 8940 دانشجو دارد که 700 تن از این افراد دانشجویان بین المللی می باشند.
95% از دانشجویان این دانشگاه پس از اتمام تحصیل در کمتر از 6 ماه مشغول به کار شده اند.

رتبه دانشگاه ترنت در سایت های معتبر جهانی
US News University Ranking: 1070

QS World University Rankings: +1000

-:ARWU Academic Ranking

-:Timeshighereducation

هزینه های  زندگی

محل اقامت : 500 دلار کانادا در ماه

غذا: 540 دلار کانادا در ماه

رفت و آمد: 144 دلارکانادادر ماه

تلفن،اینترنت،آب،برق،...: 89 دلار کانادا در ماه

لباس: 100دلار کانادا در ماه

ورزش و سرگرمی: 84 دلار کانادا در ماه

مجموع: 1457 دلار کانادا در ماه

متوسط شهریه سالیانه:20000  دلار کانادا

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
126 بازدید
0 نظر

دانشگاه تگزاس آستین (Texas Austin University)

دانشگاه تگزاس آستین (Texas Austin University)

دانشگاه تگزاس آستین
دانشگاه تگزاس آستین در سال 1883 تاسیس گردید.
این دانشگاه دارای یکی از بهترین و بزرگترین مراکز تحقیقاتی در ایالت متحده آمریکا می باشد.
همچنین این دانشگاه از حیث تعداد دانشجو نیز یکی از دانشگاه های برتر دنیا می باشد این دانشگاه دارای 51000 دانشجو و 3000 مرکز آموزشی است.

رتبه دانشگاه تگزاس آستین در سایت های معتبرجهانی

US News University Ranking: 32

QS World University Rankings: 63

ARWU Academic Ranking: 151-200

Times Higher Education: 171

هزینه زندگی اجاره خانه:800 دلار آمریکا در ماه حمل و نقل:200 دلار در ماه بیمه:145 دلار آمریکا قبض آب، برق و ...: 120 دلار در ماه مجموع:1256 دلار درماه

متوسط شهریه:40000-38000 دلار آمریکا در سال

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
80 بازدید
0 نظر

دانشگاه دارمشتات (Darmstadt University)

دانشگاه دارمشتات (Darmstadt University)

دانشگاه فنی مهندسی دارمشتات این دانشگاه در سال 1877 تاسیس شده است. دانشگاه دارمشتات در جنوب غربی آلمان در ایالت (Hessen) واقع شده است. هم اکنون این دانشگاه از 13 دپارتمان تخصصی تشکیل شده است و نزدیک به 25840 دانشجو دارد که 18%  آنان دانشجویان بین المللی می باشند

رتبه بندی دانشگاه دارمشتات در سایت های معتبر خارجی

-:US News University Ranking

QS World University Rankings: 253

ARWU Academic Ranking: 401-500

Times Higher Education : 251-300

هزینه زندگی اجاره منزل:300 یورو در ماه غذا:350 یورو در ماه قبض (آب، برق، گاز ،اینترنت و...):65 یورو در ماه لباس:65 یورو در ماه بیمه:90 یورو در ماه مجموع:870 یورو در ماه

متوسط شهریه دانشگاه:536  یورو در سال

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
64 بازدید
0 نظر

  

Go to top
0
Shares