به بخش مقالات آموزشی موسسه زنگنه خوش آمدید

This is some blog description about this site

آموزش زبان انگلیسی : گرامرتون رو بررسی کنید!

آموزش زبان انگلیسی : گرامرتون رو بررسی کنید!

 

گرامرتون رو بررسی کنید

 

ازهر٨ كلمه اي كه زير آن خط كشيده شده است، ٥ كلمه داراي غلط "حرف تعريف" (article) ميباشند. ميتوانيد دليل درستي يا نادرستي هركدام را توضيح دهيد؟

In the architecture, as in any art, it is never enough to solve a problem. Building forms have the profound effect on the quality of life; the painting and the sculpture reflect, comment on, and affect future of the arts and of humanity.

اين جدول به شما اصول استفاده از حرف تعريف را در انگليسي به شما معرفي ميكند.

کلاس فشرده آیلتس زنگنه

 

 

سه قانون پيش رو كه در ادامه فصل تكرار ميشوند، در اينجا  دسته بندي شده اند به خاطر اينكه  مهم ترين قوانين هستند كه شما را در اشتباه نكردن در زمينه حروف تعريف كمك ميكنند.

قانون اول: از a/an يا the ( يا غيره مثل my و this) براي اسامي مفرد قابل شمارش اسفاده كنيد.

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
3160 بازدید
0 نظر

آموزش زبان انگلیسی : (Extensive Reading) خواندن گسترده

آموزش زبان انگلیسی : (Extensive Reading) خواندن گسترده

(Extensive Reading) خواندن گسترده

کلاس مکالمه محض

به طور کلی، افراد علاقه ای به خواندن در زبان انگلیسی ندارند. این به این دلیل است که همیشه خواندن اغلب با سوالاتی همراه است که خواننده را ملزم می کند تا آن را دقیق مطالعه کرده و متن را تجزیه و تحلیل کند. مدل دیگری از خواندن وجود دارد که "خواندن گسترده" نامیده می شود که افراد به شکل گسترده ای به خواندن متون مختلف می پردازند برای درک کلی از آنها و صرفا برای لذت بردن و افزایش دانش عمومی خود مانند، خواندن رمان، روزنامه و مجلات و کتب در حوزه های مختلف، چیزی شبیه به خواندن در زبان مادری.  

در واقع برخی معتقدند آموزش مهارت های خواندن کمکی به پیشرفت مهارت خواندن نمی کند و افراد از طریق خواندن خوانندگان خوبی می شوند، به عبارتی با تمرکز بر روی معنا و درک آن و نه تجزیه و تحلیل جملات متن.

ویژگی ها:

 1. همیشه و اغلب اتفاق بیفتد (جزيی از عادات روزمره باشد)
 2. طیف گسترده ای از موضوعات را شامل شود
 3. انتخاب توسط خود فرد و با توجه به سلیقه و علایق فردی صورت گیرد (اگر از متنی لذت نبرد میتواند تغییرش دهد.)
 4. هدف خواندن می بایست فقط لذت مطالعه، درک کلی و افزایش دانش عمومی فرد باشد
 5. هیچ تست، تمرین، و یا سوالی وجود نداشته باشد (حتی دیکشنری)
 6. متون می بایست مطابق با سطح دانش زبانی افراد باشد، نه سخت تر و نه آسان تر
 7. خواندن به شکل فردی و صامت است
 8. معمولا سرعت خواندن بالاتر است
رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
2138 بازدید
0 نظر

آموزش زبان انگلیسی:نقطه گذاری - نشانه ها و نمادها

آموزش زبان انگلیسی:نقطه گذاری - نشانه ها و نمادها

نقطه گذاری - نشانه ها و نمادها

علامت گذاری سیستمی است که به خواننده نشان میدهد که یک جمله چگونه ساخته شده و چگونه باید آن را خواند. همچنین کمک می کند تا معنای جملات با شفافیت بشتری انتقال داده شود.

هر جمله باید حداقل با یک حرف بزرگ در ابتدا شروع شود و با یک نقطه، علامت سوال و یا علامت تعجب در انتها کامل شود. این سیستم پایه نشان می دهد که جمله کامل است. در ادامه به معرفی انواع این علائم و کاربرد آنها پرداخته خواهد شد.

کلاس تافل زنگنه

 

 1. ویرگول در موارد زیر استفاده می شود:
 • مکث قبل از اضافه کردن عبارت جدید
 • برای اضافه کردن عبارتی که فاعل جدیدی ندارد (در عبارات وصفی نامعین)
 • جدا کردن اقلام در یک لیست
 • کاربرد بیش از یک صفت
  • Da Vinci, who is the famous Italian artist, died in 1519.
   1. The shopping trolley was loaded high with bottles of beer, fruit, vegetables, toilet rolls, cereals and cartons of milk.
   2. The boy was happy, eager and full of anticipation at the start of his summer holiday.

   .توصیه می گردد بعد از اتمام نوشتن، متن را با صدای بلند بخوانید تا متوجه شوید کجا بطور طبیعی مکث میکنید. این روش به شما نشان میدهد کجا به ویرگول نیاز دارید

2- نقطه همیشه در پایان جملات خبری استفاده می شود. بعد از کلمات اختصاری (Tel.) نیز از نقطه استفاده می شود. همچنین از سه نقطه (...) بمنظور نشان دادن بخشی از جمله که حذف شده نیز استفاده می گردد.

3- علامت تعجب برای نشان دادن احساسات در جمله استفاده می شود مانند ترس، عصبانیت و یا عشق. همچنین برای تاکید بر احساسات در یک کلمه خاص نیز بکار برده میشود (help!).

4- علامت سوال در پایان جملات سوالی کاربرد دارد.

نقطه ویرگول در واقع سختترین علامت در سیستم نقطه گذاری محسوب میشود. اگر در جایی مطمئن نیستید ابدا از آن استفاده نکنید و آن را به یک جمله جدید که با نقطه از جمله قبلی جدا می شود استفاده کنید. نقطه ویرگول در وارد زیر کاربرد دارد:

 • پیوند دو جمله مستقل تا ایده های نزدیک به هم را بهم متصل کند.
 • فهرست لیست هایی که در آن آیتم ها حاوی کاما هستند، برای جلوگیری از سردرگمی بین آیتم های لیست
 • برای ارتباط جمله وارهای طولانی و یا با ویرگول بمنظورجلوگیری از سردرگمی
 • ارتباط جمله وارهایی که با قیود و حروف ربط بهم متصل شده اند
 1. Some people write with a word processor; others write with a pen or pencil.
 2. There are basically two ways to write: with a pen or pencil, which is inexpensive and easily accessible; or by computer and printer, which is more expensive but quick and neat.
 3. Some people write with a word processor, typewriter, or a computer; but others, for different reasons, choose to write with a pen or pencil.
 4. But however they choose to write, people are allowed to make their own decisions; as a result, many people swear by their writing methods.

 

 

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
3309 بازدید
0 نظر

آموزش زبان انگلیسی:مهارت خواندن SKIMMING

آموزش زبان انگلیسی:مهارت خواندن SKIMMING

 

مهارت خواندن Skimming

یکی از ابزارهایی است که می توان از آن استفاده کرد بمنظور خواندن بیشتر و سریعتر در مدت زمان کوتاه تر. Skimming به دنبال یافتن ایده های عمومی و کلی یک متن است و به بهترین شکل با موارد غیر داستانی (یا واقعی) کار می کند. با این روش، درک کلی شما کاهش می یابد، زیرا شما همه چیز را نمی خوانید. شما فقط بخش هایی را میخوانید که برای هدف شما اهمیت دارد. این روش به شما امکان می دهد تا جزئیات بیشتری را علاوه بر پیام اصلی و کلی متن بخوانید.

چگونه skim کنیم؟

بسیاری از مردم فکر می کنند که در این روش چشم ها بی هدف متن را دنبال کرده و در هرجایی قرار می گیرند. در حالیکه، می بایست ساختاری وجود داشته باشد که بواسطه آن همه چیز را نخوانید و فقط بخش های مورد نیاز را مطالعه کنید. به عبارتی، چیزی که خوانده می شود مهم تر از چیزی است که خوانده نمی شود. پس چه موادی را باید خواند و چه بخش هایی را باید کنار گذاشت؟

فرض کنیم شما در حال خواندن یک فصل طولانی از یک کتاب و یا یک وب سایت برای تحقیق خود هستید. با خواندن چند پاراگراف اول بصورت جزئی، شما بخوبی آنچه را که قرار است در مورد آن بحث شود را درخواهید یافت. بمحض اینکه شما درمیابید که متن به کجا پیش می رود، می توانید فقط به خواندن جمله اول هر پاراگراف بپردازید. این جملات، جملات موضوعی نام دارند که ایده اصلی و پیام کلی یک پاراگراف را ارائه می دهند. اگرایده اصلی در جمله موضوعی یافت نشد، ممکن است نیاز باشد بیشتر بخوانید.


بعد از خواندن هر جمله موضوعی، شما می بایست به بقیه پاراگراف نگاه اجمالی انداخته تا اطلاعات مهمی مانند نام، تاریخ، و یا حوادث را بیابید. این روش را برای تمامی پاراگراف ها به همین ترتیب انجام دهید تا به آخرمتن برسید. از آنجا که چند پاراگراف آخر ممکن است یک نتیجه گیری و یا خلاصه ی متن را داشته باشند، شما نیاز خواهید داشت تا با جزئیات بیشتری متن را بخوانید. به یاد داشته باشید که درک کلی شما کمتر از این خواهد بود که شما در جزئیات بخوانید. بخاطر داشته باشید که در این روش درک کلی شما از متن قطعا کمتر از زمانی خواهد بود که در آن شما متن را با جزئیات می خوانید، اما در صورتی که احساس کردید پیام اصلی و کلی متن را درک می کنید، این روش بدرستی انجام شده است.

چه مواقعی از این روش استفاده کنیم؟

به یاد داشته باشید، چون درک شما از متن کمتر از مواقعی است که شما متنی را با جزئیات می خوانید، پس نمی توان همیشه از این روش در خواندن استفاده کرد. فرض کنید شما در یک کلاس مهارت ارائه شرکت کرده اید و باید طی چند روز آتی در مورد اولین رایانه هایی که ساخته شده اند، یک گزارش شفاهی ارائه دهید. شما شش کتاب و چهار مقاله روزنامه در مورد این موضوع را پیدا می کنید. از آنجا که شما باید در مدت زمان کوتاهی آماده باشید، شما قادر به خواندن هر کلمه نخواهید بود، بلکه شما نیاز به مقدار زیادی از اطلاعات جامع خواهید داشت که در این مدت زمان محدود می بایست گردآوری کنید.

Skimming به شما این امکان را می دهد تا سریعتر اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنید و مطمئن شوید که از وقت خود بهینه استفاده کرده اید. همچنین اطلاعات مورد نیاز بیشتری را برای تحقیق شما فراهم خواهد کرد.

برای اینکه مطمین شوید این روش، روش مناسبی برای خواندن یک متن است، قبل از خواندن سؤالات زیر را از خودتان بپرسید. اگر پاسخ به هر یک از این سوالات "بله" است، پس skimming روش مفیدی است که به آن در اینجا و برای خواندن این متن نیاز دارید.

 • آیا این یک متن غیرداستانیست؟
 • آیا مقادیر زیادی از اطلاعات است که باید در مدت زمان کوتاهی خوانده شود؟
 • آیا اطلاعات قبلی در مورد این موضوع و این متن دارید؟
 • آیا می توان بخش ایی از متن را کنار گذاشت و نخواند؟

اگر دانش قبلی و کافی را در مورد هر بخش از متن دارید یا معتقدید که به اطلاعات آن بخش نیاز ندارید، آن را نخوانید! بله درست است آن را نخوانید! شاید باور آن سخت باشد، ولی نخواندن بخش هایی از متن گاهی اوقات می تواند بهترین استفاده ممکن از زمان باشد. فقط به این دلیل که کسی چیزی را نوشته، به این معنی نیست که شما باید آن را بخوانید. اگر شما با دقت انتخاب کنید که چه چیزی را بخوانید و چه چیزی را نخوانید، شما خواهید دید که چطوربه طرز شگفت انگیزی قادر خواهید بود تا حجم زیادی ازاطلاعات را در مدت زمان کوتاه بخوانید.

در نتیجه برای skim کردن مراحل زیر را باید دنبال کرد:

 1. در ابتدا هدف خواندن خود را مشخص کرده و اینکه به دنبال چه چیزی در متن هستید.
 2. قبل از skimming، به متن نگاه کنید تا با ساختار و بخش های مختلف آن آشنا شوید، بطور مثال فهرست عناوین، سرتیترها ...
 3. سپس یک یا دو پاراگراف اول (مقدمه ) را به دقت بخوانید و سعی کنید جهت و مسیر توضیحات و استدلال هایی که قرار است در متن بیاید را پیش بینی کنید.
 4. یک یا دو جمله اول هر پاراگراف و همچنین جمله یا جملات پایانی را بخوانید.
 5. به لغات و عبارات ناآشنا توجه نکنید.
 6. هرگاه به بخش مورد نظر خود رسیدید، مکث کرده و آن قسمت را با جزییات بیشتری بخوانید.
 7. پاراگراف پایانی را به دقت بخوانید تا هدف کلی نویسنده را دریابید.

تمرین:

متن زیر را در پانزده ثانیه skim کرده و به سوال بعد از آن پاسخ دهید. پاسخ صحیح نشان دهنده اینست که ایده اصلی متن را بدرستی دریافته اید.  پاسخ صحیح در انتهای صفحه آمده است.

Most readers are unaware of their eye movements while they read, assuming, if they think about it at all, that their eyes are moving steadily along each line before moving to the next. If this were the case, reading at one line per second (which most people would guess to be a reasonable speed) you would cover 600; 700 words per minute. At this pace you would find you could easily cope with the volume of reading materials you are likely to encounter in your course. Eye movements when reading are far more complex, however. The eye makes a series of extremely rapid jumps along a line, with a significant pause, 0.25 to 1.5 seconds, between each jump. Furthermore, many readers do not move straight along a line, even in this jerky fashion. Instead, as Figure 4.1 shows, they indulge in frequent backward eye jumps, fixating for a second or even a third time on a previous word, and at intervals their eye may wander off the page altogether. With erratic eye movements like this and forward jumps from one word to the adjacent word, many readers achieve reading speeds of only 100 words per minute.

What is the paragraph about?

 1. How the eye works as we read
 2. How to increase our reading speed
 3. What slows down our reading speed

پاسخ صحیح گزینه اول است.

 

 

 

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
3480 بازدید
0 نظر

آموزش زبان انگلیسی : لغات بزرگ،گرامرهای کوچک

آموزش زبان انگلیسی : لغات بزرگ،گرامرهای کوچک

 

لغات بزرگ، گرامرهای کوچک

 

گرامر

برخی از لغات قدرت بسیار زیادی در تولید عبارات پرکاربرد در زبان انگلیسی دارند مثلا فعل take.به مثالهای زیر توجه کنید:

• He took my hand.

• She took a holiday.

• She took up ballroom dancing.

فعل take کلمه خیلی بزرگی است که علاوه بر42 معنی آن (بهمراه تعدد معنایی هر یک از آنها بطور جداگانه) در دیکشنری و 14 فعل دو وجهی، با اسامی بسیاری نیز عبارات مختلفی می سازد (take exception, take fright). همچنین، با کلمات دیگری نیز تولید اسامی مرکب میکنند (leave-taking, takeaway …).

در بعضی موارد نیز ترکیبات و اصطلاحاتی را با کلمات دیگر می سازند که در اینجا دیگر این کلمه عاری از هرگونه معناست و یک ترکیب کاملا ساختاری و گرامری است (معنای اصلی توسط اسم رسانده می شود)، چیزی همانند یک فعل کمکی. مانند، take a photo, take nap, take a shower. بنابراین فعل take جایی مابین لغت و گرامر قرار دارد.

take a + noun بطور مثال یکی از همین ساختارهاست که در آن "take" بیشتر نقش یک گرامر کوچک را ایفا میکند تا لغت (take a break, take a seat …). همچنین، عباراتی چون (I take your point…) آنقدر ثابت و مصطلح هستند که بیشتر شبیه کلمات بزرگ هستند تا ترکیبات گرامری.این نوع کاربرد، یعنی کلمات بزرگ، گرامرهای کوچک، تقریبا در تمامی کلمات پرکاربرد زبان انگلیسی مشهود است مانند have, give, make.

کلمه take هشتمین کلمه پرکاربرد درزبان انگلیسی است و این بخاطر تعداد زیاد معانی آن در دیکشنری نیست. بلکه بدلیل اهمیت معنای مرکزی آن است که مورد نیاز کاربرانزبان انگلیسی است. بطور مثال "گرفتن چیزی از کسی/جایی و دادن آن به کسی یا جای دیگری" (take … to …)، بسیار در زندگی روزمره افراد اتفاق میفتد.در واقع لغات پرکاربرد در هر زبان، پرکاربردترین معنی آن کلمه را می رساند. بنابراین برای زبان آموزان لغاتی از این دست از اهمیت بسیاری برخوردارند.

اکنون با توضیح یکی از کاربردهای فعل take شما را بیشتر با این مورد آشنا می کنیم. این فعل همیشه با یک مفعول همراه است (take the bus, take your time). و همچنین اغلب بعد از آن قید مکان بکار میرود (take the suit to (the cleaner's و یا یک مفعول شخص (take grandma her dinner)، که چیزی را می بایست به او بدهید که این در واقع همان ساختار دو مفعولی برخی از افعال است (مفعول مستقیم و غیرمستقیم) که یکی از پرکاربردترین ساختارها در انگلیسی است و افعال دیگری نظیر(ask, tell, give, buy, lend, pay, sell, show, teach, send, (throw را نیز شامل می شود.

بنابراین با یادگیری یک کلمه و ساختار مرتبط با آن در جمله، امکان ساختن ترکیبات و عبارات بیشماری در دسترس زبان آموزان قرار می گیرد.در واقع زبان آموزان با یادگیری کلمات معمول یک زبان بطور کامل قادر خواهند بود به خوبی به بخش عظیمی از آن زبان اشراف داشته باشند، چراکه این گروه از کلمات قسمت های اصلی یک زبان را تشکیل می دهند. در واقع، مانند کودکی که با یادگیری تنها 200 کلمه پرکاربرد می تواند زبانی را صحبت کند، شما نیز می توانید با یادگیری 200 کلمه پرکاربرد در انگلیسی بهمراه ساختار گرامری منطبق با آن، تمامی ساختارهای اصلی گرامری آن را بیاموزید.بویژه برای آن دسته از افرادی که در یادگیری قوانین گرامری با مشکل مواجه هستند، یادگیری این عبارات و بخشهای زبان کمک زیادی به آنها خواهد کرد. چراکه این گروه (200 کلمه پرکاربرد) تقریبا 50 درصد متون را تشکیل میدهند، یعنی نیمی از لغات. فقط فکر کنید چقدرعبارت پرکاربرد را میتوان با کلماتی نظیر have, be, do و یا قیودی مانند ever, more, still و یا حروف ربط if, while, since ساخت. پس وقت آن رسیده که در روش یادگیری گرامر و دستور زبان تجدید نظر کنیم و این کلمات بزرگ را با قوانین گرامری کوچک جایگزین کنیم.

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
1978 بازدید
0 نظر

  

Go to top
0
Shares