به بخش مقالات آموزشی موسسه زنگنه خوش آمدید

This is some blog description about this site

منابع و مقالات آیلتس: Paraphrasing (به بیان دیگر گفتن) یکی از مهارت های ضروری آیتلس

منابع و مقالات آیلتس: Paraphrasing (به بیان دیگر گفتن) یکی از مهارت های ضروری آیتلس

Paraphrasing (به بیان دیگر گفتن) یکی از مهارت های ضروری آیتلس می باشد. این پست به شما نشان می دهد که چگونه به طور مؤثر paraphrase کنید.

 

Paraphrasing به معنی باز نویسی یک عبارت یا جمله است به گونه ای که همان معنی را بدهد. یکی از مهم ترین مهارت هایی که باید قبل از آزمون آیلتس فراگرفته شود، Paraphrasing است که مهم ترین المان برای writing و speaking می باشد و هم چنین در آزمون reading  و listening هم به شما کمک می کند. به عبارت دیگر اگر شما Paraphrasing را بلد باشید، به احتمال زیاد به نمره ای که لازم دارید خواهید رسید. پروسه های ذهنی نیز مستلزم Paraphrasing است که به شما قدرت درک کامل سوال را می دهد، و این یکی از دلایلی است که من به دانش آموزان می گویم که قبل از جواب دادن در قسمت writing ابتدا سوال را paraphrase کنند.

بیایید نگاهی به یک مثال بیاندازیم.

Example: Paraphrasing is one of the most important skills to learn before doing your IELTS test.

Paraphrased: Prior to taking the IELTS test, mastering paraphrasing is one of the most crucial things to do.

همانطور که می بینید، جمله دوم(جمله paraphrase شده) از مترادف هایی برای عوض کردن لغات استفاده کرده است، به عنوان مثال از crucial به جای important و از prior به جای before استفاده کرده است و هم چنین با گذاشتن mastering   paraphrasing به جای Paraphrasing is one of the most important skills گرامر جمله را تغییر داده است. شما هم چنین می توانید چینش کلمات را عوض کنید.

در ادامه به سه روش اصلی که برای Paraphrasing در آزمون آیلتس باید مورد استفاده قرار دهید خواهیم پرداخت. در حالت عالی سعی کنید از هر سه روش استفاده کنید اما گاهی استفاده از دو روش هم اشکالی ندارد.

حالا بیاید هر روش رو دقیق بررسی کنیم و هم چنین نگاهی به مجهول بیاندازیم.

روش اول: استفاده از مترادف ها

مترادف ها کلمات متفاوتی هستند که معنای یکسانی دارند. به عنوان مثال : humans مترادف people و attractive مترادف beautiful می باشد.در واقع در این روش کلمات هم معنی را جایگزین یکدیگر می کنیم تا جمله ای جدید بسازیم.

به عنوان مثال:

My car needs petrol.

My vehicle requires fuel.

همانطور که می بینید، من سه تا از کلمات را با مترادف هایشان جایگزین کردم تا جمله ای جدید اما با همان معنای جمله اول بسازم. همانطور که می بینید من تمام کلمات را جایگزین نکردم، اما شما باید سعی کنید که اکثر آنها را عوض کنید.

این رایج ترین روشی است که دانش آموزان از آن استفاده می کنند و می تواند مؤثر واقع شود به شرط آنکه مراقب باشید. بزرگترین اشتباهی که دانش آموزان انجام می دهند این است که درحال Paraphrasing کلمه ای را انتخاب می کنند که معنایی مشابه دارد، اما دقیقا معنای یکسان و درستی ندارد.کلماتی با معنای مشابه به اندازه کافی خوب نیستند و نمره شما را پایین می کشد.

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
950 بازدید
0 نظر

منابع و مقالات آیلتس: نوشتن Introduction بهتر در رایتینگ Task 2 آیلتس

منابع و مقالات آیلتس: نوشتن Introduction بهتر در رایتینگ Task 2 آیلتس

این پست کمک میکنه تا introduction بهتری در Task 2 ایلتس بنویسید. و جملات خاصی رو نشون میده که به بیشتر دانش اموزانم پیشنهاد میکنم تا در writing task 2 introduction بنویسند.
introduction اولین بخش مقاله است که مصحح میخونه و اولین تاثیر خوبیه که میگیره و انتظار داره اتفاق خوبی در ادامه مقاله بیفته.
مثل بقیه روابط اولین برخورد ها هستن که بیشترین تاثیر رو دارن.
معمولا به دانش اموزانم میگم که یک introduction بد در ایلتس writing part 2 مثل اینه که به امتحان speaking برید و با مصحح ازمون بی ادب باشید. مهم نیست چقدر امتحانو خوب دادید. مصحح خوشحال نخواهد بود و مصحح های ناراحت نمره کمی بهتون میدن. علا رغم این هشدار خیلی از دانش اموزان خوب introduction ایی با مشکلات مشترکی ارایه میدن.
Common Problems
1. Talking too generally about the topic
بیشتر این مقالات با کلمات Nowadays یا in modern life شروع میشوند و با اطلاعات کلی درباره تاپیک ادامه داده میشوند.به نظر من ‌این بدترین شروعیه که میتونید داشته باشید.یادتون باشه قراره به سوال پاسخ بدید نه اینکه راجبه تاپیک بنویسید.
2. Not including a thesis statement
این جمله مهم ترین جمله در مقاله است. نداشتن یک thesis statement باعث میشه از چندین راه مختلف نمره از دست بدید. در ادامه راجبع به این موضوع بیشتر بهتون میگم.
3. Not outlining what you are going to do
اگر مقالتون شامل یک جمله outlining نباشه مقالتون چه چیزی برای گفتن داره؟ مصحح دقیقا نمیدونه قراره چه چیزی در ادامه بنوبیسید. این باعث میشه نمرتون کاهش پیدا کنه. در ادامه بهتون نشون میدم که چطوری outline sentence بنویسید
4. Trying to write a hook or be entertaining
بخاطر داشته باشید این یک امتحان ایلتس نه مقاله ی دانشگاهی. جالب بودن مقاله امتیاز مثبتی نداره. در اصل مقاله خسته کننده ممکنه بیشتر کمکتون کنه. این کار باعث میشه از پیچیده و غیرعادی نوشتن مقاله جلوگیری بشه.
5. Using an informal style
مخاطبانتون رو میشناسید. ازتون توقع میره که مقالات رو تو سبکی آکادمیک بنویسید.

Good and Bad Examples
Question: There is a good deal of evidence that increasing car use is contributing to global warming and having other undesirable effects on people’s health and well-being. To what extent do you agree or disagree with this statement? Good Introduction
Rising global temperatures and human health and fitness issues are often viewed as being caused by the expanding use of automobiles. This essay agrees that increasing use of motor vehicles is contributing to rising global temperatures and certain health issues. Firstly, this essay will discuss the production of greenhouse gases by vehicles and secondly, it will discuss other toxic chemicals released by internal combustion engines. Bad Introduction
Nowadays, cars are a very popular way of getting around. Day by day many more people drive cars around but others feel that they cause global warming. Global warming is one of the most serious issues in modern life. They also affect people’s health and well-being which is also a serious issue.

همون طوری که میبینید bad example راجبه تاپیک خیلی کلی حرف میزنه. کلمات و عبارات رو از متن سوال کپی کرده و شامل thesis statement و outline statement نمیشه.
اگه introduction شما چیزی شبیه به این باشه اصلا نگران نباشید. بیشتر دانش اموزانم مثله این مثال مینویسند. وقتی اولین بار کلاس رو شروع کردن و ساختاری که در ادامه میگم رو رعایت کردند خیلی بهشون کمک کرد تا مشکلاتشون رو برطرف کنند و introduction خیلی تاثیر گذاری بنویسند
Structure of a good introduction
اگه ازین ساختار ساختار استفاده کنید نه تنها بیشترین نمره رو میگیرید بلکه زمان بیشتری در امتحان ذخیره میکنید. اگه تمرین کنید نوشتن introduction ساده خواهد بود و فقط چند دقیقه وقتتون رو میگیره که باعث میشه زمان زیادی براتون باقی بمونه تا روی main body paragraph ها تمرکز کنید جایی که میتونید نمره های زیادی رو ازش بگیرید.
مقاله Writing task 2 opinion ایلتس باید سه جمله داشته باشه که این سه جمله باید این چنین باشه
1. Paraphrase question
2. Thesis statement
3.Outline statement

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
2284 بازدید
1 نظر

منابع و مقالات آیلتس: چگونه در Writing Task Two ایده پردازی کنیم؟

منابع و مقالات آیلتس: چگونه در Writing Task Two ایده پردازی کنیم؟

این متن به شما کمک میکنه تا در Task 2 Questions ایده های بهتری داشته باشید.

یکی از بزرگی ترین ترس هایی که دانش اموزان دارند. شروع کردن writing و پیدا کردن ایده است. تولید ایده Writing task 2 در ایلتس چیزیه که دانش اموزان نگرانش هستند. در صورتی که لازم نیست اینطوری باشه.
دلیل این ترس طبیعی است ولی راه حل ساده ای داره.
مشکلات جهان اولی
بیشتر دانش اموزانی که بهشون درس میدیم از کشور های در حال توسعه هستند و معمولا از اینکه writing part 2 questions ایلتس به طور جانبدارانه برای کشور های غربی طراحی میشود و بیشتر مشکلات جهان اولی است شکایت میکنند . برای مثال:

In some countries, young people are encouraged to work or travel for a year between finishing high school and starting university studies. Discuss the advantages and disadvantages for young people who decide to do this.

چه چیزه مزخرفیه. وقفه توی سال؟ اینو خیلی از دانش اموزانم تو کلاس با فریاد میگن. با اونها ابراز همدردی میکنم. بیشتر دانش اموزان ویتنامی که در حال حاضر بهشون تدریس میکنم هیچ تجربه ای از یک سال تعطیلی قبل از ورود به دانشگاه ندارند. بنظر میرسه این ایده خیلی غربی باشه و این سوال کمی آزار دهنده است که باعث میشه غیر قابل فهم باشه.
خوشبختانه سوالات این چنینی نادر هستند و بیشتر موضوعات اشنا هستند که بیشتر مردم نظری راجع به ان ها دارند. مانند سلامتی. تحصیل و محیط‌زیست. به یاد داشته باشید که این تست زبانه نه یک تست دانش عمومی.
ایده ام باید سرگرم کننده باشه؟
همچنین خیلی از دانش اموزان نگرانند که ایده هاشون به اندازه کافی جالب نباشه یا خسته کننده باشه. مصحح دنبال این نیست که شما سرگرمش کنید. انها در شما دنبال نشان دادن توانایی نوشتن یک مقاله در زبان انگلیسی بر اساس شواهد و مثال های مناسب میگردند. نکته بیشتری راجع به جذابیت ایده وجود نداره.ایده باید مناسب با سوالی که پرسیده میشود باشد. به متنی که در ارتباط با انالیز سوال نوشته ام و بعدا در سایت قرار میدیم حتما نگاه بندازید
شما میتونید خسته کننده ترین ایده هارو در دنیا داشته باشید ولی همچنان نمره ی 9 را تاز مانی که ایده هاتون مناسب و مرتبط باشه بگیرید.
این ممکنه برای بعضی افراد که قبلا به دانشگاه رفتن و یادگرفتن که ایده ها باید هم مرتبط و هم جذاب باشد غیر منطقی بنظر برسد. writing در دانشگاه رو فراموش کنید. این امتحان ایلتس است نه مقاله دانشگاه. برای مصحح ایلتس چیزی که میخواد رو بنویسید نه چیزی بیشتر.
راه حل ها
در ادامه چندین راه حل که برای زبان اموزانم در گذشته بسیار مفید بوده را ذکر کردم. انها ازین قبیل اند.

1. Common Topic Familiarisation
2. Brainstorming (least effective)
3. Mind Mapping
4. 5Questions Method
5. Personal Opinion Method (most effective)

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
1038 بازدید
0 نظر

چگونه برای رایتینگ تسک 2 آیلتس برنامه ریزی کنیم؟

چگونه برای رایتینگ تسک 2 آیلتس برنامه ریزی کنیم؟

چگونه برای رایتینگ تسک 2 آیلتس برنامه ریزی کنیم؟

 

این پست به شما نشان می دهد که چطور با داشتن برنامه ای عالی، بتوانید هر بار رایتینگ بی نقص بنویسید.

فواید برنامه ریزی:
به طور معمول 12 زبان آموز در کلاس های آیلتس من در موسسه زبان زنگنه شرکت می کنند. در هر کلاس جدید، یک زمان حداقل 30
دقیقه ای زمان میبرد که راجب برنامه ریزی و اینکه چقدر میتونه به نوشتن کمک کنه، صحبت کنم. من معمولا به زبان آموزان 20 دقیقه فرصت میدم برای رایتینگ Task 2 که باید در خانه انجام دهند.
این همیشه جالب توجه بود چرا که معمولا تنها 2 الی 3 نفر از دانش آموزان واقعا روش من رو دنبال می کنند و از زمان داده شده برای برنامه ریزی استفاده می کنند. باقی زبان آموزان مستقیما شروع به نوشتن می کنند.

نتیجه؟

 زبان آموزانی که برای برنامه ریزی وقت گذاشتند، همیشه (در واقع هر بار) رایتینگ بهتری نوشته اند.
نوشتن یک رایتینگ آیلتس بدون داشتن برنامه ریزی درست مانند سرهم کردن مبلمان IKEA بدون داشتن دستورالعمل می باشد. شما تا نصفه کار پیش می روید، گیج و مایوس شده و کل رایتینگ از دستتون در میره، و سرانجام به چیزی شبیه این می رسید:
یک برنامه ریزی خوب درست شبیه نقشه ای است که شما را در طول رایتینگ پیش می برد و به شما اطمینان می دهد که شما را دقیقا به چیزی برساند که مصحح آزمون از شما انتظار دارد. هر جمله باید هدفی مشخص داشته باشد، اگر شما صرفا جهت نوشتن چیزی را نوشته باشید، بنابراین رایتینگ خیلی خوبی از آب در نمی آید. در اکثر موارد کم گویی پرمغز بهتر از زیاده گویی بی ارزش است. و شما با یک برنامه ریزی خوب اطمینان حاصل می کنید که هرجمله دارای یک هدف است.
اما استاد، وقت نمیشه!
این اولین بهونه برای برنامه ریزی نکردن است.
اما چه می شود اگر به شما بگویم که هرچقدر زمان بیشتری صرف برنامه ریزی کردن کنید، نوشتن رایتینگ زمان کمتری از شما خواهد گرفت؟
بیایید دو مثال را بررسی کنیم:
زبان آموز A که علاقه ای به برنامه ریزی ندارد. و دانش آموز B که برای برنامه ریزی 10 دقیقه زمان میگذارد.
زبان آموز A اینکار را انجام می دهد: نوشتن – فکرکردن – فکرکردن – نوشتن – پاک کردن – فکر کردن – نوشتن – نوشتن – پاک کردن – فکرکردن – نوشتن
زبان آموز B این کار را انجام می دهد: فکرکردن – نوشتن
تقریبا برای اکثر آدم ها از جمله مصحح ها و مدرسان آیلتس غیرممکن است که فقط بنشینند و بدون فکر کردن در ابتدا ، رایتینگ خوب بنویسند.
اگر برنامه ریزی نکنید مجبور می شوید که به طور همزمان هم فکرکنید و هم بنویسید و انجام این دو کار بعلاوه نوشتن به زبانی خارجی و فکرکردن به گرامر و واژگان و مهارت های نگارش به طور همزمان منجر به رایتینگی بسیار درهم خواهد شد.
بارها دیده ام زبان آموزانی را که برنامه ریزی نداشتند ، مجبور به دوباره نویسی رایتینگ آیلتس خود شده اند و یا کل رایتینگ خود را پاک کرده و از ابتدا شروع کرده اند.
چگونه با استفاده از برنامه ریزی می توان در زمان صرفه جویی کرد؟
اگر شما 40 دقیقه زمان برای نوشتن رایتینگ Task 2 داشته باشید حتی اگر 10 دقیقه برای برنامه ریزی و 5 دقیقه برای چک کردن کل رایتینگ در پایان کار صرف کنید، هنوز 25 دقیقه برای نوشتن رایتینگ خود وقت دارید.
به طور میانگین رایتینگ 250 لغتی تقریبا معادل 12 خط می باشد. بنابراین شما برای نوشتن یک جمله 2 دقیقه زمان دارید، که فکر می کنم هرکس قادر به انجام اینکار باشد.
زمانی که شما برنامه ی خوبی داشته باشید، دقیقا از اینکه آن جمله چطور از آب در می آید و چگونه با باقی رایتینگ آیلتس مرتبط است، ازقبل باخبرید. شما مجبور نیستید که راجب ساختار وایده ها فکرکنید، تنها به صحیح بودن ساختار گرامری جملات Writing و گویا بودن نظرتان در مورد سوال فکر خواهید کرد.
شما مجبور نیستید که دقیقا 10 دقیقه برای برنامه ریزی و 5 دقیقه برای چک کردن پایانی زمان صرف کنید، می توانید 7 الی 8 دقیقه برنامه ریزی کنید و 2 الی 3 دقیقه برای چک کردن بگذارید.
با تمرین متوجه می شوید که کدام روش برای شما مناسب تر است. چگونه برنامه ریزی کنیم برنامه ریزی 4 مرحله دارد:
1.تحلیل سوال
2.تولید ایده
3.ساختار
4.واژگان

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
4509 بازدید
0 نظر

منابع و مقالات IELTS: چگونه نمره آیلتس خود را افزایش دهیم...!!!

منابع و مقالات IELTS: چگونه نمره آیلتس خود را افزایش دهیم...!!!

چگونه نمره آیلتس خود را افزایش دهیم...!!!

 

قبل از پرداختن به بحث اصلی، ذکر چند نکته درباره‌ی آزمون آیلتس از اهمیت زیادی برخورداره. خیلی از شماها حتماً درباره‌ی امتحان آیلتس شنیدین اما ایده‌ی مشخصی درباره‌ی این امتحان تو ذهن ندارین. آیلتس مخفف این عبارته:

International English Language Testing System

آیلتس آزمون خوبی برای ارزیابی توانایی‌های داوطلبا تو زبان انگلیسیه. آیلتس برای صحبت‌کنندگان به زبان انگلیسی غیربومیه که می‌خوان به کشور دیگه‌ای مهاجرت کنن یا تو کشوری کار کنن که انگلیسی زبان اصلی ارتباطات مردم اونجاست. در حال حاضر، آیلتس به همراه آزمونای مشابه دیگه‌ای همچون تافل و TOEIC مهم‌ترین آزمونای سنجش زبان تو دنیان.

هدف هر چی باشه، به مدرک آیلتس تو چند تا کشور نیازه و داوطلب باید نمره‌ی Band مشخصی رو تو این امتحان بگیره تا توسط مسئولان آموزشی و مهاجرت تائید بشه. بدون یه نمره‌ی آیلتس استاندارد، سفارتخونه‌ها تمایل کمتری برای دادن ویزا به متقاضیان دارن. پس داشتن یه نمره‌ی Band آیلتس خوب مهمه. اگرچه هیچ استاندارد دقیقی برای گرفتن ویزا وجود نداره اما با نمره‌ی بالاتر تو آزمون آیلتس، احتمال گرفتن ویزا افزایش پیدا می‌کنه. نمره‌ی آیلتس بین 1 تا 9 محاسبه میشه. این نمره بر اساس عامل پذیرش آکادمیک یا اهداف دیگه متغیّره. هر ساله، داوطلبای آیلتس زیادی تو سراسر جهان متقاضی میشن اما همه نمی‌تونن به نمره‌ی دلخواه‌شون دست پیدا کنن.

برای گرفتن یه نمره‌ی Band خوب تو آزمون آیلتس یه سری نکات و ترفندهایی هست. از اونجایی‌که تعداد افرادی که تو آزمون آیلتس شرکت می‌کنن رو به افزایشه، آیلتس موقعیتش رو به‌عنوان محبوب‌ترین آزمون زبان انگلیسی تو جهان استحکام بخشیده. پس جدی گرفتن این آزمون و آماده شدن از قبل برای اون مهمه. این کار به داوطلب کمک میکنه تا آزمون رو بهتر بشناسه و نمره‌ی Band خوبی بگیره. این مقاله خواننده رو درباره‌ی بخش اسپیکینگ آیلتس مطلع میکنه. پس بریم برای شروع.

4 بخش تو آزمون آیلتس هست و اسپیکینگ یکی از اونا و در واقع، بخش مهم اونه و کمک زیادی به ارزیابی داوطلب میکنه.

اسپیکینگ (صحبت کردن) کلید برقراری ارتباطه. افراد از زبان برای بیان احساسات و افکارشون استفاده می‌کنن. استفاده‌ی درست از زبان برای موفق شدن تو زندگی عادی ضروریه. پس داوطلب باید اسپیکینگ رو جدی بگیره و به آمادگی لازم دست پیدا کنه.

کل آزمون آیلتس حدوداً 2 ساعت و 55 دقیقه طول میکشه. بسته به مرکز و مکان امتحان، آزمون اسپیکینگ ممکنه چند روز قبل یا بعد از آزمونای دیگه رخ بده. آزمون اسپیکینگ از بخش 1، بخش 2 و بخش 3 تشکیل شده. هر یک از این بخشا عملکرد خاص خودشون رو دارن و داوطلب باید به سوالای هر بخش به‌درستی جواب بده. 11 تا 14 دقیقه برای کامل کردن بخش اسپیکینگ فرصت دارین. ممتحن یک فرد باتجربه و آموزش‌دیده‌اس که مهارت اسپیکینگ شما رو ارزیابی می‌کنه و بر اساس اون بهتون نمره میده. کل جلسه‌ی امتحان‌تون ضبط میشه و ممتحن دیگه‌ای اون رو می‌شنوه و نمره‌ای بهش میده. قبل از دادن نمره‌ی نهایی، میانگین هر دو نمره‌ی Band محاسبه میشه.

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
1550 بازدید
0 نظر

  

Go to top
0
Shares