تحریریه موسسه تخصصی زبان زنگنه

This is some blog description about this site

رایتنیگ تافل: آیا من می تونم از هر دو دیدگاه در رایتینگ تافل بحث هایی رو مطرح کنم؟

رایتنیگ تافل: آیا من می تونم از هر دو دیدگاه در رایتینگ تافل بحث هایی رو مطرح کنم؟

TOEFL Independent Writing

در تافل دو رایتینگ وجود داره. در اولین رایتینگ باید یه Lecture و Passage رو خلاصه کنید. در اون رایتینگ، نظر شما مطرح نیست. ولی در رایتینگ دوم باید یه جهت گیری داشته باشید. یک نظر A هست و یک نظر B و یا شاید فقط جواب yes یا No که شما فقط با یکیش موافق باشید. همیشه کمی موافقت با هر دو گزینه خیلی وسوسه برانگیزه. با این همه، کار دنیا پیچیده ست ، موارد خیلی کمی هست که به راحتی می شه فقط با یه جنبه ش موافق بود و هیچ گونه موافقتی با جنبه ی مقابلش نداشت. در دنیای واقعی باید مزایای هر دو طرف رو در نظر بگیریم و تصمیممون و بگیریم. ولی تافل دنیای واقعی نیست.

جواب کوتاه اینه: نه، نباید از هر دو جهت بحث کنید.

واضح بودن: Clarity

واضح بون، در تافل اصل طلاییست. خب به هر حال تافل آزمونیه که نحوه ی برقراری ارتباط ( communication ) رو می سنجه. باید فکرتون کاملا واضح باشه، به طوری که مصحح بدونه که دقیقا چی فکر می کنید. اگه نتونید به درستی نظرتون رو منتقل کنید اون وقت به نظر می رسه که به انگلیسی خوب تسلط ندارید. و وقتی هم که افکارتون رو پیچیده می کنید، در واقع برقراری ارتباط رو هم سخت می کنید. و از اونجا که تافل قرار نیست نحوه ی تفکر شما رو بسنجه ( بر خلافِ، مثلا، آزمون جی آر ای که برای سنجش تفکره) هیچ دلیل نداره که افکارتون رو پیچیده تر کنید. این فقط واضح بودن ِ رایتینگ تون رو به خطر می اندازه.

اگه ساده ترین راه ممکن برای رسوندن منظورتون، یعنی «ساختار رایتینگ» رو بررسی کنیم، میتونیم توضیح بدیم که واضح بودن رایتینگ یعنی چی.

ساختار استاندارد تسک ۲ رایتینگ

ساده ترین رایتینگ بخش Independent writing تافل، باید اینطوری باشه:

  • Intro ، که شامل ایده ی اصلی می شه
  • اولین body paragraph که شامل یه دلیل و جزئیات می شه
  • دومین body paragraph که شامل یه دلیل دیگه و جزئیات می شه
  • Conclusion

در این ساختار یه رابطه ی روشن بین همه ی ایده های اصلی هست. ولی برای مقایسه، وقتی بچه ها از هر دو دیدگاه بحث می کنن، نتیجه ش  معمولاً این می شه:

  • Intro که شامل ایده ی اصلی می شه
  • اولین body paragraph که شامل یه دلیل و جزئیات می شه
  • دومین body paragraph که شامل دومین دلیل که ایده ی اصلی ِاول رو نقض می کنه میشه
  • Conclusion

در این ساختار، مصحح، منظور شما رواز دو پاراگراف اول متوجه می شه، ولی پاراگراف بعدی body باعث سردرگم شدنش می شه. دومین پاراگراف body به منظور اصلی شما ربط پیدا نمی کنه، مگر اینکه با دقت خیلی زیادی جملاتتون رو به کار ببرید.

در اون لحظه، ممکنه مصحح با خودش بگه: «چطور شد؟ ایده ی اصلی ش چی بود؟»

ساختار استاندارد تسک ۲ رایتینگ

ممکنه فکر کنید که شما از پیشرفته تر از این حرفا هستید. و ممکنه فکر کنید که چنین بحث دوجانبه ای رو می تونید خیلی خوب از آب دربیارید. و ممکنه هم که حق با شما باشه، چون اصولا انجام این کار امکانپذیره. ولی این رو در نظر بگیرید: این قطعاً کمکی بهتون  نمیکنه، ولی احتمالاً بهتون آسیب بزنه. همون قدر که نوشتن اون طور رایتینگی امکانپذیره، این هم امکانپذیره که رایتینگی بنویسیم که فقط یه جنبه ی بحث رو مطرح می کنه و نمی ذاره خطری مثل سردرگم کردن خواننده با عدم شیفت کردن مناسب از یه ایده به یه ایده ی دیگه، تهدیدش کنه.

اگه تصمیم دارید برخلاف این نصیحت عمل کنید و هر دو طرف بحث رو در رایتینگ تون مطرح کنید، اطمینان حاصل کنید که این کار رو با کلمات محدودی انجام می دید، در حد یکی دو جمله. و حتی باید در همون پاراگراف با ایده ی اصلی ای که در ابتدا مطرح کرده بودید و منظور اصلی تونه، یه ارتباط برقرار کنید. درباره ی هر دو جنبه ی بحث، به طور مساوی صحبت نکنید،چون اگه این کار رو بکنید در واقع به سوال جواب ندادید؛ تافل ازتون می خواد که یه طرف رو انتخاب کنید وشما هم باید همون کار رو بکنید.

رای دهی به این پست:
اموزش زبان انگلیسی:کاربرد USED TO در گرامر
آموزش زبان انگلیسی:بزرگترین اشتباهی که می شود هنگا...

Related Posts

نظرات

 
بدون نظر
آیا قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد سایت شوید
مهمان
چهارشنبه, 29 خرداد 1398
Go to top
0
Shares