به بخش مقالات آموزشی موسسه زنگنه خوش آمدید

This is some blog description about this site

مقالات و منابع تافل:چگونگی امتیاز دهی در بخش Writing TOEFL

مقالات و منابع تافل:چگونگی امتیاز دهی در بخش Writing TOEFL

امتیاز دهی در بخش رایتینگ toefl

بخش رایتینگ تافل توسط دو مصحح مجرب و زبده نمره دهی می شه و شما نمره ای بین 0 تا 5 برای هر سوال میگیرید (درمجموع 10 نمره که تبدیل به 30 خواهد شد) اگر نمرات دو مصحح بیش از حد اختلاف ذاشته باشند ، مصحح سوم وارد شده تا نمره ی شما را تعیین کند.

در تافل یک رایتینگ خوب شامل انسجام خوب، شفاف بودن روی نکات خواسته شده، مشمول ساختن نکات از منابع یکپارچه و استفاده صحیح از گرامر و لغت می باشد هرچند ایراداتی که بیان و مفهوم را دستخوش تغییر نکنند، در ارزیابی شما نقشی نخواهند داشت.

بازه نوشتن مقالات و موضوعات مرتبط
بعضی ها حس می کنند هرچقدر بیشتر بنویسند نتیجه ی بهتری حاصل می شود درصورتی که بیش از حد گنجانیدن مطلب و اطناب کلام دراغلب موارد به کاهش نمره منجر می شود پس سعی بر این است که برای یک Essay به طور میانگین بین 300 تا 400 لغت را بگنجانیم. در وهله ی بعدی باید دانست قسمت Essay Writing از شما می خواهد یک مقاله در خصوص نظر شخصی خود بنویسید که گاه گاه با انتخاب از بین دو موضوع مطرح میگردد. بهتر است برای جلوگیری از غافلگیر شدن موضوعات مختلفی را برای Brainstorming انجام دهید. همچنین سه قدم زیر به شما برای نوشتن بهترکمک می کنه:
1. جهت گیری در خصوص انتخاب ها و سپس تحلیل سوال (Question Analysis)
2. مرحله طوفان فکری برای مهیا سازی ایده های نیاز به منظور پشتیبانی از جهت گیری خود (Brainstorming Process)
3. مرحله نوشتن (Writing Process)

در مرحله اول، هدف فهم سوال می باشد تا متوجه شویم با چه نوعی از آن روبرو هستیم و طبیعتا به اقدام برای نوشتن همت گماریم. دراینجا به دو نوع از موارد رایج در تافل اشاره می کنیم:


1. Argumentative Essay
2. Non-argumentative Essay


درنوع اول شما با دو انتخاب موجه هستید که نمونه آن به قرار زیر است:

Some People believe that it is better off marrying under the age of 30;however, others claim it is more benficial to get married in the twenties. Which side do you prefer to stand for? Provide detail and examples for your opinion

این نوع مقاله از شما می خواهد بحثی در خصوص هردو انتخاب کرده و سپس نظر نهایی خود را بدهید پس توجه کنید شما باید هردو نظر را پشتیبانی کنید ولی در قسمت نتیجه گیری انتخاب خود را پررنگ نمایید
در نوع دوم شما با یک جمله سروکار دارید که از شما میخواهد نظر شخصی خود را مستقیما اعلام کرده و از آن دفاع کنید که این نوع سوال رایج ترین نوع در تافل می باشد:

Do you agree or disagree with following statement:
There are times when you should tell lies.
Include detail and examples for your choice.

این نوع سوال فقط نیازمند انتخاب و پشتیبانی شما از یک جهت می باشد و جهت مقابل مدنظر نیست.

بعد از مرحله دوم، و تحلیل نوع سوال، باید برای انتخاب خود به فکر ایده های مختلف باشید که با روش های مختلف می توان ایده ها را طبقه بندی نمود اما بهترین روش در اینجا استفاده از Bubble Diagram می باشد.

 

 

 

رای دهی به این پست:
مقالات GRE : GRE یا GMAT ؟
مقالات و منابع GRE : چگونه متون بلند GRE را بفهمیم

Related Posts

نظرات

 
بدون نظر
آیا قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد سایت شوید
مهمان
چهارشنبه, 05 تیر 1398
Go to top
0
Shares