به بخش مقالات آموزشی موسسه زنگنه خوش آمدید

This is some blog description about this site

مقالات و منابع IELTS :سه نکته مهم در آزمون Reading آیلتس

مقالات و منابع IELTS :سه نکته مهم در آزمون Reading آیلتس

 

سه نکته مهم در آزمون Reading آیلتس

۱. ابتدا متن و سوالات آیلتس را skim کنید.

Skim کردن روش بسیار خوبی ست و با استفاده از آن در همان ابتدا متوجه میشوید موضوع متن چیست و در چه زمینه ای نوشته شده است. گاها دیده میشود داوطلب آیلتس اغلب سوالات آیلتس را پاسخ داده است در حالیکه هنوز نمیداند متن راجع به چه چیزی میباشد. این عدم ارتباط با متن در برخی سوالات مفهومی به شدت آسیب میزند. پس skim کنید یعنی ابتدا به عنوان متن، هر یک از زیر عنوان ها توجه کنید. حداقل پاراگراف اول را سریع بخوانید و . این پاراگراف مقدمه اطلاعات زیادی به شما میدهد و شما خواهید توانست ارتباط مناسبی با متن پیدا کنید. در مرحله بعد به سوالات ایلتس یک نگاه کلی بندازید زیرا نوع سوال تعیین کننده روش و استراتژی میباشد که داوطلب برای کامل کردن سوال به کار برده میشود.

۲. استراتژی مناسب خود را پیدا کنید.

راهکارها و تکنیک های زیادی برای پاسخگویی به سوالات reading آیلتس وجود دارد و اغلب داوطلبان از این گله میکنند که هر معلمی یک روش متفاوت با دیگران را توصیه میکند. نتیجه این که داوطلب دچار سر در گمی میشود. آنچه یک داوطلب با هوش انجام میدهد امتحان کردن همه این روشها و یافتن راهکار های مناسب با خود اوست. لازم ذکر است که مقالات ورساله های دکترای بیشماری دررشته آموزش زبان راجع به learning styles و یا learning strategies در سراسر جهان به رشته ی تحریر در آمده است و این نشانگر تفاوت های معنا دار یادگیران زبان در سبک و روش های یادگیری میباشد. پس دقت کنید که کدام روش برای شما بهتر پاسخ میدهد. مثلا برای انتخاب بهترین عنوان برای هر پاراگراف برخی کل متن را ابتدا میخوانند و بعد از آن شروع به انتخاب عناوین میکنند. برخی دیگر تمرکز کافی برای ثبت این همه اطلاعات در حافظه کوتاه مدت خود ندارند و اطلاعات خیلی سریع برای آنها کهنه میشوند بدین معنا که فراموش میکنند پاراگراف اول و دوم راجع به چه بودند. پس باید هر پاراگراف را بخوانند و دست به انتخاب بهترین عنوان بزنند.

۳. دستورالعمل ها را با دقت بخوانید.

مهمترین نکته در بخش reading آیلتس سریع و بادقت خواندن سوالات است. دستوالعمل ها برای هر سوالی متفاوت هست. به دقت سوالات و دستورالعمل ها را بخوانید تا به خاطر اشتباه ساده نمره از دست ندهید. مثلا با اینکه برخی داوطلبان چند بار در امتحان های آزمایشی آیلتس شرکت کرده اند هنوز دقت نمی کنند که یک نوع سوال هست که قبل از متن دیده میشود ولی استرس بیش از حد و رو به جلو رفتن با بیدقتی باعث میشود سوالات انتخاب بهترین عنوان برای پاراگراف را از دست بدهند یا مثلا به تعداد کلماتی که باید برای سوالات completion انتخاب کنند دقت نمیکنند و این اشتباه یعنی از دست دادن نمره سوالی که جوابش را هم داوطلب میداند.

رای دهی به این پست:
مقالات ریاضی GRE : بخشپذیری (Divisibility)
مقالات ومنابع IELTS : زمان،دشمنی در آزمون Reading ...

Related Posts

نظرات

 
بدون نظر
آیا قبلا ثبت نام کرده اید؟ وارد سایت شوید
مهمان
یکشنبه, 26 خرداد 1398
Go to top
0
Shares