به بخش مقالات آموزشی موسسه زنگنه خوش آمدید

This is some blog description about this site
مدیر ارشد پشتیبانی شما هنوز بیوگرافی پیش فرض ندارید

آموزش زبان انگلیسی:هفت نکته برای زبان آموزان مبتدی مکالمه زبان انگلیسی

آموزش زبان انگلیسی:هفت نکته برای زبان آموزان مبتدی مکالمه زبان انگلیسی

هفت نکته برای زبان آموزان مبتدی:

اگر هنوز در ابتدای راه هستید و مایلید انگلیسی را راحت تر آموخته و استفاده کنید، ENGLISH را بخاطر بسپارید که ازحرف اول 7 واژه بسیار مهم درست شده است. 

Screenshot 46

تکرار و تمرین:مانند هر کار دیگری یادگیری زبان نیز نیازمند تمرین است. پانزده دقیقه روزانه را به زبان اختصاص دهید و کار مورد علاقه خود را انجام دهید. مثلا موسیقی گوش داده، کتاب بخوانید و در اینترنت بگردید.

عبارات بیاموزید: درست است که یادگیری لغات به تنهای آسان تر است ولی به همان انداره نیز بی فایده می باشد. having یادگیری عبارات کمک میکند تا انگلیسی روان تر، صحیح تر و طبیعی تری داشته باشید. بطور مثال .making breakfast متفاوت می باشد از breakfast

مصمم باشید: جا نزنید، سعی و تلاش کنید. یک ضرب المثل انگلیسی هست که میگوید "اگر بار اول موفق نشدید، بارها بارها و بارها تلاش کنید". برای حفظ انگیزه خود به هدفی که دارید بیاندیشید.

نکته: خطاها و اشکالات خود را یادداشت کرده و مرور کنید تا مجددا آنها را مرتکب نشوید. از اشتباهات خود نترسید؛ انها انعکاسی از توانایی های ذهنی شما هستند.

برچسب بزنید: روش های ساده ابداع کنید. مثلا به تمام وسایل خانه خود برچسب بزنید تا همیشه معادل انگلیسی آنها را ببینید. حتی می توانید از رنگ های متفاوت برای وسایل مختلف استفاده کنید. مثلا سبز برای لوازم الکتریکی.

بقیه را درگیر کنید: راهی بهتر از این وجود ندارد که از نظر روحی و روانی حمایت خانواده و دوستان را همراه خود داشته باشید. با این کار آنها را تحت تاثیر قرار دهید. مثلا با اعضای خانواده سلفی بگیرید و آنها را به انگلیسی معرفی کنید. با گذر زمان شاهد پیشرفت خود خواهید بود.

هدف معین کنید: هر بار بخشی از زبان را مشخص کنید و روی آن بخش متمرکز باشید. بطور مثال عبارات مربوط به "خرید کردن". در دفتر روزانه خود این اهداف را ثبت کنید و در آخر هر هفته چک کنید که آیا به اهداف خود رسیده اید یا نه.

خوش بگذرانید: سختی اینکار اگر با احساسات مثبت همراه شود بدون شک کمتر خواهد شد. اگر مرتکب اشتباهی شدید به آن بخندید و به راه خود ادامه دهید.

#مکالمه محض#مکالمه به شیوه زبان مادری#مکالمه زبان انگیسی#مکالمه زبان#مکالمه محض#مکالمه#کلاس زبان#کلاس مکالمه زبان#کلاس مکالمه#کلاس زبان#مکالمه محض#مکالمه کاربردی

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
1174 بازدید
0 نظر
ویژه

مقالات آیلتس : ضمایر و نقش آنها در رایتینگ آیلتس

مقالات آیلتس : ضمایر و نقش آنها در رایتینگ آیلتس

 

 ضمایرو نقش آنها دررایتینگ آیلتس

در بسیاری از کلاس­های آیلتس، اساتید با اینکه به معیارهای نمره دهی آیلتس میپردازند و از پیوستگی و انسجام نام میبرند، تعداد کمی به جنبه­ های مختلف ایجاد پیوستگی بین جملات اشاره میکنند. در این مقاله نشان خواهم داد چطور می­ توان از ضمایر در انگلیسی برای ایجاد پیوستگی بین جملات در تسک 1 و 2 رایتینگ آیلتس استفاده کرد. قبل از هرچیز لطفا از این لینک و این لینک  معیارهای نمره دهی رایتینگ IELTS را دانلود کنید و به بند 5 و 6 در قسمت پیوستگی و انسجام نگاه کنید.

در هر دو تسک رایتینگ آیلتس استفاده از ضمایر به صورت دقیق و شفاف حایز اهمیت است. در توصیف باندها میبینید که چطور تکرار مطالب به علت عدم آشنایی با ضمایر جهت ایجاد پیوستگی باعث افت نمره به 5 در این بخش خواهد شد، در صورت استفاده غیر شفاف و یا نامناسب از ضمایر نمره در حد 6 خواهد بود و استفاده­ ی بیش از حد و یا ناکافی از آنها باعث خواهد شد نمره ای بالاتر از 7 در این بخش نگیرید. استفاده از ضمایر علاوه براینکه به شما کمک خواهد کرد از تکرار پرهیز کنید، خواننده را قادر خواهد ساخت به آسانی ایده­ های شما را در رایتینگ IELTS دنبال کند.

معمولا در آیلتس زبان آموزان در استفاده از ضمایربه مشکلاتی بر می خورند، به مثال های زیر نگاه کنید و اشتباه ها را شناسایی کنید:

1-Separate Ali and Mohsen and then give him a detention for fighting

2-A student scores 4 marks for every correct answer and they lose 1 mark for every wrong answer.

3-Everyone will now pause to offer their thanks to the man who has written this article!

4-Every person in this class is bothered by their classmates.

5-Each of the girls brought their books.

6-Each candidate must bring their own passport.

7-When you are installing all critical updates for your computer, one should not press any keys.

8-Some people believe that you could enjoy your life if only you were rich.گ

9-Either Mahbod or Saba should be fired from their jobs.

10-Neither the engineering student nor the biology majors could remember his schedule.

11-Neither Payam nor Pouneh lost their way.

12-She is one of those who want her money back.

13-She is the only one of those who want their money back.

14-The band always ends their concert with a lively tuba solo.

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
5163 بازدید
0 نظر

مقالات و منابع آیلتس : ارتقاء نمرات اسپیکینگ و لیسنینگ در آیلتس و تافل با SHADOWING

مقالات و منابع آیلتس : ارتقاء نمرات اسپیکینگ و لیسنینگ در آیلتس و تافل با SHADOWING

 

 

 ارتقاء نمرات اسپیکینگ و لیسنینگ در آیلتس و تافل با SHADOWING

حتما شنیدید که اگر میخواید نمره ی اسپیکینگ بالایی بگیرید درآیلتس و تافل باید طبیعی حرف بزنید؛ حتما شنیدید که انتخاب لغت هاتون باید دقیق باشه و از کالوکیشن های متنوع در جای درست استفاده بکنید؛حتما شنیدید که ساختارها گرامری در اسپیکینگ آیلتس اگر به جا استفاده نشن نمره ی بالایی نخواهید گرفت. حتما شنیدید که باید لغات رو درست تلفظ کنید و اینتونیشن و ریتم رو بشناسید: حتما توی تمرین هاتون به این مشکل خوردید که اگر بخواید از لغات و گرامر سطح بالا استفاده کنید مکث هایی طولانی زیادی پیدا خواهید کرد. بدون شک میتونم بگم اگر یک تکنیک بتونه به طور موثر به شما در رسیدن به نمره های بالا در اسپیکینگ و لیسنینگ ایلتس کمک کنه، اون شدوینگه. شاید اسم این تکنیک رو جسته گریخته شنیده باشید، اما ندونید دقیقا چطور باید ازش استفاده کنید. در این مقاله میخوام یه کم دقیق تر به این تکنیک بپردازم و نشون بدم با چه تغییراتی میتونید ازش برای افزایش نمره در آیلتس یا تافل بهره ببرید.

آنچه که برای این تمرین بهش نیاز دارید تنها یک فایل صوتی معتبر انگلیسی و متن مربوط به اون هست. تکنیک شدوینگ در اواخر 1950 تحت عنوان Speech Shadowing برای برطرف کردن لکنت زبان پیشنهاد شد ولی خیلی زود به حیطه ی آموزش زبان های خارجی راه پیدا کرد. اغلب اسم این تکنیک همراه دکترالکساندر آرگیلیس مطرح میشه که خودش مسلط به بیش از 30 زبان زنده ی دنیاست!
من تغییرات مختصری در مراحل انجام شدوینگ دادم و سعی کردم اون رو به سمت آیلتس و تافل هدایت کنم ؛ تلاش بر این بوده که محتوای این تکنیک کاملا حفظ بشه و مطمئنم در مدت زمان کوتاهی اگر هر روز تمرین بشه نتایج دور از انتظاری رو به ارمغان خواهد آورد.


1. یک فایل صوتی معتبر مثل یک لکچر از قسمت چهارم لیسنینگ آیلتس یا یک مکالمه از قسمت سوم یا بخشی از یک برنامه رایدیویی و یا تلویزیونی و یا سخنرانی یک فرد انگلیسی زبان به همراه متن و هدفون تهیه کنید.
2. به قسمتی ازین فایل صوتی (مثلا 2 دقیقه) به دقت گوش کنید و سپس متن را بخوانید و اگر کلمه-ای برایتان ناآشناست و باعث میشه مطلب رو نفهمید و یا دونستنش بهتون احساس بهتری میده رو در دیکشنری چک کنید.
3. دوباره از اول به فایل گوش بدید و پس از هر چانک متوقفش کنید و تلاش کنید دقیقا به همون شکل تکرار کنید.
4. در این مرحله متن رو کنار بذارید و به فایل صوتی گوش بدید و اون رو ترنسکرایب کنید (گوش بدید، متوقف کنید و هرچه میشنوید رو بنویسید)، متن خودتون رو با متن اصلی مقایسه و اون قسمت هایی که متفاوت هستن رو تصحیح و در قسمتهای بعدی دقیق تر تمرین کنید.
5. این بار به فایل صوتی گوش بدید و همزمان باهاش از روی متن خودتون بخونید. (همزمان با فایل صوتی، یعنی با فاصله ی زمانی بسیار بسیار کوتاه در حد 150 تا 250 میلی ثانیه)
6. این بار متن رو کنار بذارید و همزمان با فایل صوتی مطالب رو تکرار کنید (دقیقا به همون شکلی که میشنوید).
7. هرچیزی که یادتون مونده ازین قسمتی که گوش کردید رو دقیقا همونجوری که شنیدید از حفظ تکرار کنید. (ممکنه اول نتونید همه ی اون برای مثال دو دقیقه رو از حفظ بگید ولی به زودی این قابلیت رو پیدا خواهید کرد)
8. از جای خودتون بلند شید و همزمان با گوش کردن و شدو کردن راه برید. این کار باعث میشه که ذهن این جملات رو مثل زبان مادری و به شکل خودکار "Automated" در شرایط نا متعارف پردازش کنه.
میتونید یک نمونه از این تمرین رو اینجا ببینید.
این تمرین در آیلتس و تافل به شما کمک شایانی خواهد کرد. بعضی از ویژگیهای تلفظی مثل استرس لغات در جمله و یا چانکینگ یا قانون مشخصی ندارن و یا فراگیریشون بسیار سخت و زمان بر هست؛ این تمرین یک میانبر برای گرفتن نمرات بالا در این بخش هاست.

در آخرامیدوارم نتیجه خوبی درIELTS بگیرید.

 

 

 

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
5058 بازدید
2 نظر

آموزش زبان بازرگانی:لغات و اصطلاحات رایج در بخش منابع انسانی (Human Resources)

آموزش زبان بازرگانی:لغات و اصطلاحات رایج در بخش منابع انسانی (Human Resources)

لغات و اصطلاحات رایج در بخش منابع انسانی (Human Resources)

دانستن لغات و عبارات رایج در بخش منابع انسانی می تواند به افرادی که در صدد استخدام نیزوهای کار متخصص از کشورهای خارجی کمک زیادی نموده و همچنین افرادی که تمایل دارند در شرکت های بین المللی مشغول به کار شوند دانستن این اصطلاحات و عبارات کمک خواهد کرد تا قرار دادهای استخدام خود و شرایط کاری را در شرکتی که قصد دارند در آن کار کنند بهتر بشناسند.در این مقاله مجموعه از لغات کاربردی در زمینه HR برای شما قرار داده شده است.

 دوره کار آموزی   apprenticeship

Example : He served his apprenticeship as a computer developer

ترجمه : او دوره کارآموزی خود را به عنوان طراح برنامه نویس کامپیوتر سپری کرد

 to ask for a rise  درخواست دادن برای افزایش حقوق

Example : 2 weeks ago, I asked for a rise and luckily it was accepted.

ترجمه : دو هفته پیش من درخواست برای افزایش حقوق دادم و خوشبختانه مورد قبول قرار گرفت.

employment for a trial period   استخدام برای دوره امتحانی

Example : After a three-month trial period, I was given an appraisal by the managing director.

ترجمه : بعد از یک دوره سه ماهه امتحانی به من نتیجه ارزیابی توسط مدیریت ارائه شد

gross wages and salaries   (درآمد کل بدون کم شدن مالیات)

Example: I am always pleased with the amount of my gross salary.

ترجمه : من همیشه برای در آمد کلم احساس خوشحالی می کنم.

 permanent job - steady job  شغل دائمی

Example: Most people, these days, are seeking permanent jobs

ترجمه : اکثر مردم امروزه به دنبال مشاغل دائمی میباشند.

short-term employment  شغل موقت

Example : Workers in short-term employment usually feel insecure about their future.

ترجمه :کارمندانی که در مشاغل موقت مشغول به کار هستند در مورد آینده شغلی خود احساس بی امنی می کنند.

to apply for a job  درخواست دادن برای کار

Example : She's applied for a job with an insurance company.

ترجمه‌ : او برای شغلی در یک شرکت بیمه ای در خواست داده است.

basic salary   حقوق ثابت

Example : She earns a basic salary of £450K per annum.

ترجمه : او حقوق ثابتی معادل ۴۵۰ هزار پوند در سال در می آورد

training period   دوره آموزشی

Example: For my new job, I had to take a training period before being able to work.

ترجمه: برای شغل جدیدم من مجبور شدم که یک دوره آموزشی را گذرانده تا بتوانم مشغول به کار شوم

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
3399 بازدید
0 نظر

مقالات و منابع تافل :نمونه اسپیکینگ تافل Task 2

مقالات و منابع تافل :نمونه اسپیکینگ تافل Task 2

TPO 48

Question 2

Some people like to shop in large grocery stores and department stores. Other people prefer to shop in small specialty stores or shops. Which do you prefer? Explain why?

(Response Time: 45 seconds)

Introduction: (6 seconds)

I, personally, subscribe to the first motion which is shopping in large grocery stores and department stores because of two main reasons:

Body: (35 seconds)

Firstly, as they put it, variety is the spice of life. I love shopping and I do find it a great way to get my stresses released to feel more comfortable. When the store is large, I can have lots of options to choose from a wide variety of products and services and this can give me the advantage of choosing the right item. Besides, Lots of people frantically look for their own items and this hustle and bustle gives me good energy to keep shopping.

Secondly, my job is demanding and my boss doesn’t approve of flextime. Large stores are usually work round-the-clock and this gives me free hand not to worry about my shopping time. Moreover, large stores are highly competitive to attract more customers which can be to shoppers’ interest.

Conclusion: (4 seconds)

That’s why I prefer large stores to specialty stores.

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
5061 بازدید
0 نظر

آموزش زبان بازرگانی:9روش برای نوشتن یک رزومه موثر

آموزش زبان بازرگانی:9روش برای نوشتن یک رزومه موثر

۹  روش برای نوشتن رزومه موثر

نوشتن یک رزومه موفق یکی ازچالش های دشوار در پیدا کردن شغل می باشد. اکثر کارفرمایان فقط با چند ثانیه نگاه گذرا بر روی رزومه نظر مثبت و یا منفی خود را ارائه می دهند.

در این مقاله سعی شده است که شما را با ۹ روش موثر برای نوشتن رزومه آشنا کنیم.

 ۱. سعی کنید که رزومه شما واقعی باشد.

معمولا یک رزومه نباید از دو صفحه بیشتر باشد. کارفرمایان به طور متوسط ۸ ثانیه زمان گذاشته تا یک رزومه را بررسی کنند و روش نادرست این است که شما بخواهید کل داستان زندگی خود را در رزومه بنویسید. سعی کنید رزومه خود را تاثیر گذار و خلاصه بنویسید و اکثر جزییات را فقط  در روز مصاحبه عنوان کنید.

۲. رزومه خود را منطبق با کارتان بنویسید.

اکثر ما ها برای اینکه در زمانمان صرفه جویی کنیم یک رزومه مشترک را به شرکت های مختلف می فرستیم . اما نکته مهم در این است که ما می بایست  رزومه خود برای هر موقعیت شغلی اندکی تغییر داده تا با نیازهای شغل مورد نظر منطبق گردد . برای این کار شما می توانید به نمونه آگهی آن کار رجوع کرده و ببینید چه مواردی  مورد نیاز کارفرمایان می باشد و آن مهارتهای خاصی که آنها نیاز دارند و شما دارید را در رزومه ذکر کنید.


 ۳در رزومه خود علت صلاحیت خود را بگویید.

تصور نکنید که کارفرما خودش توانایی های شما را دیده و آنها را با شغل مورد نظر منطبق کرده   و بهترین گزینه می باشید. شما می بایست کاملا توضیح دهید گه چرا با بقیه متفاوت هستید و در صورت قبولی شما چه خدماتی به آن شرکت ارائه خواهید داد.

 ۴. فاصله زمانی زیاد بین شغل هایتان را توجیح کنید.

معمولا وقتی بین دو شغل شما فاصله زمانی طولانی بوجود بیاید و شما آن را در رزمه مطرح کنید ممکن است باعث شود که کارفرما به این فاصله زمانی مشکوک شده و تاثیر منفی بر روی آن ها به جا گذارد. اگر شما بین دو کارتان مدت زیادی مشغول به کار نبوده اید بهتر است در مورد کلاسها و دوره  های مفیدی که در زمینه ارتباطات  و کار گروهی  که در این مدت گذرانده اید بنویسید و یا در مورد کارهای داوطلبانه ای که در آن شرکت کرده اید بنویسید. با این کار شما نشان میدهید که این فاصله زمانی برای ارتقاء مهارتهای شما به کار رفته است.   

 ۵. رزومه خود را به روز رسانی کنید.

شما چه به دنبال شغل جدیدی هستید یا خیر باید مرتبا رزومه خود را به روز کنید . هر زمان که اتفاق مهمی در کار شما رخ می دهد آن را ثبت کنید زیرا ممکن است که در اینده فراموش کنید که آن اتفاق مهم را وارد رزومه خود گردانید

 ۶. اشتباهات نوشتاری در رزومه.

کارفرمایان به اشتباهات گرامری و غیره  در رزومه دقت کرده و اگر چیزی پیدا کنند تاثیر به شدت منفی بر روی آنها خواهد داشت. مخصوصا اینکه کار فرمایان صدها مورد رزومه را تا به حال بررسی کرده و کاملا با اشتباهات گرامری آشنا هستند و این اشتباهات می توانند بهانه خوبی برای رد کردن رزومه شما باشند. برای اطمینان از صحت گرامری و کلمه ای بهتراست از نرم افزار های موجود برای چک کردن گرامر و دیکته لغات استفاده شود  و یا از شخصی که زبان خوبی دارد درخواست کنید که نگاهی به رزومه شما انداخته تا بتوانند اشتباهات را پیدا کند.

 ۷. واقعیت را بگویید.

این باور وجود دارد که همه در رزومه خود دروغ می گویند. اما در واقعیت این طور نیست. دروغ های بزرگ در رزومه می تواند مشکلات زیادی برای شما ایجاد کند مخصوصا زمانیکه کارفرمایان سابقه شما و معرف های شما را بررسی می کنند. بدترین چیزی که ممکن است رخ دهد این است که شما کار جدیدتون را شروع کنید و بعد به خاطر دروغ گویی آن شغل را از دست بدهید.و یا اینکه در زمان مصاحبه سوالاهای تخصصی از شما پرسیده بشه در مورد دروغتان و شما قادر نباشید که پاسخ دهید.

۸. استفاده از ارقام.

شما می توانید از ارقام و آمار برای نشان دادن دست آورد های خود استفاده کنید. مثلا اگر در رزومه خود در مورد کارهای قبلیه خود نوشته اید فقط نگوویید که تلاشهای شما باعث افزایش فروش گردید بلکه بگویید چقدر افزایش ایجاد شد و در چه مدت زمان این اتقاف افتاد. اعداد می توانند واضح تر ویژگیهای شما را نشان دهند.

 ۹. شکل ظاهری رزومه.

ما در دنیایی زندگی می کنیم که شکل ظاهری تاثیر خیلی زیادی دارد و این در مورد رزومه نیز صادق است. بهتره زمان زیادی را صرف بهبود شکل ظاهری رزومه خود کرده و برای این کار شما می تونید جملات خود را کوتاه کرده و از علایم مختلف برای نشان دادن لیستی از وظایف و یا توانایی های خود استفاده کنید. و سعی کنید چهارچوب صفحه رزومه شما طوری باشد که فضای سفید خالی زیادی اطراف محتوای رزومه شما وجود داشته باشد تا خواندن آنها برای چشم راحت تر گردد.

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
1249 بازدید
0 نظر

مقالات SAT:نکات کلیدی در رایتینگ آزمون SAT

مقالات SAT:نکات کلیدی در رایتینگ آزمون SAT

 


نكات كليدي در مورد بخش انشاء آزمون SAT

بخش انشاء در آزمون SAT اختياري مي باشد ولي با توجه به اينكه برخي دانشگاهها پذيرش را منوط به ارايه نمره آزمون كامل ميدانند و همچنين دانشجويان ممكن است با تغيير سياست هاي دانشگاهها و يا انتقال به دانشگاهي ديگر مواجه شوند، توصيه مي شود كه اين بخش بصورت جدي مورد توجه قرار گيرد و زبان آموزان، بخش انشاء را در رزومه زباني خود نيز داشته باشند.
در اين پُست به نكات كليدي كه براي نگارش بخش انشاء مورد نياز مي باشد مي پردازيم:
ارزيابي اين بخش بر اساس ٣ عامل صورت مي پذيرد: درك مطلب (Comprehension)، تحليل متن (Analysis) و نگارش (Writing). به هر يك از اين عوامل، نمره اي از ١ تا ٤ تخصيص داده مي شود و در نهايت ميانگين نمره نهايي نمره اي از ١ تا ٤ خواهد بود. با توجه به اينكه دو مصحح بصورت جداگانه، انشاء زبان آموزان را تصحيح مي كنند، نهايتا نمره نهايي كه در كارنامه گزارش خواهد شد نمره اي از ٢ تا ٨ خواهد بود. اين نمره بصورت مجزا جدا از نمره هاي بخش هاي رياضي و زباني گزارش خواهد شد. همچنين به منظور مقايسه عملكرد زبان آموز با نمره ساير داوطلبين، گزارش درصدي (Percentile) نيز بهمراه نمره عددي انشاء، گزارش مي شود تا عملكرد داوطلب در مقام مقايسه با سايرين نيز مورد ارزيابي قرار بگيرد. بطور معمول نمرات ٥.٥ يا ٦ نمرات قابل قبولي براي اكثر دانشگاهها محسوب مي شود.

از نظر ساختاري، اين بخش با يك متن آغاز مي شود كه در آن نويسنده ادعايي مطرح ميكند و تلاش ميكند كه با استفاده از شواهدي (مثال، آمار ارقام، اشاره به مطالعات، تاريخچه و يا نقل قول)، استدلال و برهان (اعمال قاعده اي كلي به موردي خاص، و استنباط قاعده اي كلي از موردي خاص و يا استفاده از منطق) و همچنين برخي آرايه هاي ادبي (برانگيختن احساسات خواننده، انتخاب كلمات با بار معنايي خاص، تكرار يك كلمه و يا ايده بمنظور جلب توجه خواننده، و يا استفاده از كنايه و تلميح و اغراق) خواننده را متقاعد به پذيرش موضع خود كند و خواننده (ممتحن) مي بايست با درك تحليلي متن و عناصر به كار برده شده در آن، ادعاي نويسنده و قدرت ابزار كاربردي نويسنده را براي نيل به مقصود، مورد بررسي قرار دهد. به عبارت ديگر، زبان آموز صرفا تحليل و نقد خود را از متن بيان مي دارد بدون آنكه نظر شخصي خود را دخيل كند.آنچه كه در بخش انشاء بسيار حائز اهميت است اين است كه در همه متوني كه براي تحليل داده مي شود سه عامل شاهد (Evidence)، استدلال (Reasoning) و آرايه هاي ادبي (Stylistic Elements) ميبايست مورد بررسي قرار گيرند و زبان آموز بايد با علم بر اين ابزارها و تشخيص صحيح آنها، متن را مورد نقد قرار دهد. همچنين شايان ذكر است كه در همه اين متون، متن به گونه اي طراحي شده كه نويسنده متن در ترغيب خواننده براي دستيابي به هدف خود موفق بوده و زبان آموز صرفا مي بايست علل موفقيت نويسنده (ابزارها) را تشخيص دهد و بررسي كند نه اينكه نقاط ضعف احتمالي متن و يا راههاي بهبود آن ضعف ها بيان كند.


حالا كه با كليات بخش انشاء آشنا شديم، به تفصيل به بررسي نكات كليدي اين بخش مي پردازيم:
١. به منظور استفاده بهينه از زمان نگارش، زبان آموز مي بايست با دستورالعمل نگارش در ابتدا و انتهاي متن (Prompt) آشنا باشد و زماني را به خواندن آن اختصاص ندهد. همه prompt ها قطعا از ممتحن ميخواهند كه با استعانت از ابزارهاي شاهد، استدلال و آرايه هاي ادبي، موضع نويسنده را مورد بررسي قرار دهند. در ذيل نمونه اي از يك prompt را مي بينيم كه پيش از متن اشاره مي شود:


As you read the passage below, consider how Christopher Hitchens uses
• evidence such as facts or examples to support claims
• reasoning to develop ideas and connect claims and evidence
• stylistic or persuasive elements, such as word choice or appeals to emotions, to add power to the ideas expressed.

و نمونه اي از يك prompt كه در انتهاي متن قرار ميگيرد:


Write an essay in which you explain how Christopher Hitchens builds an argument to persuade his audience that the original Parthenon sculptures should be returned to Greece. In your essay, analyze how Hitchens uses one or more of the features listed in the box above (or features of your own choice) to strengthen the logic and persuasiveness of his argument. Be sure that your analysis focuses on the most relevant features of the passage.
Your essay should not explain you agree with Hitchens's claims, but rather explain how Hitchens builds an argument to persuade his audience.


٢. زمان اختصاص داده شده به بخش انشاء ٥٠ دقيقه مي باشد. زبان آموز بهتر است ٢٠ دقيقه از اين زمان را صرف خواندن متن و ٣٠ دقيقه را صرف نگارش تحليل خود از متن نمايد. در ابتدا میبايست متن را يكبار با سرعت متوسط خواند (Skimming) و ايده اصلي متن يا ثقل متن (Main Idea) را استخراج كرد چرا كه هرآنچه كه در بخش تحليل مينويسم بايد به ايده اصلي متن مربوط باشد. 

٣. در حاليكه متن را ميخوانيم، بايد به دنبال شاهد (Ethos)، استدلال (Logos)، و آرايه هاي ادبي (Pathos) نيز باشيم.


٤. چنانچه احساس كرديد كه بار اول، متن را بخوبي درك نكرديد مي بايست دوباره متن را بخوانيد تا اطمينان حاصل كنيد كه به اندازه كافي ايده اصلي و ايده هاي حامي ايده اصلي را درك كرده ايد. در نظر داشته باشيد كه ١/٣نمره شما مربوط به درك مطلب مي شود.


٥. پاراگراف اول (Introduction) در واقع بيان ايده اصلي متن و بازگويي prompt خواهد بود. به عبارت ديگر، در اين پاراگراف، بايد اشاره كرد كه نويسنده چه مقصودي دارد و چگونه مقصود خود را از طريق شاهد، استدلال و آرايه هاي ادبي منتقل ميكند. در ذيل نمونه يك پاراگراف مقدمه را مي بينيم:


In response to our current world's dependence on artificial light, Paul Bogard resorts to his article "Let there be dark" to reason that natural darkness ought to be endeared. In order to present a compelling argument, he utilizes a personal anecdote, allusions to art and history, and rhetorical questions.


٦. پاراگراف هاي بدنه (Body) حتما مشتمل بر سه پاراگراف خواهد بود كه به ترتيب ابزارهاي نويسنده را مشتمل بر شواهد، استدلال و برهان و آرايه ها را مورد بررسي قرار ميدهند.


٧. زمانيكه به شواهد اشاره مي كنيم، حتما بايد بيان كنيم كه چگونه شواهد استخراج شده از متن به ايده اصلي (Central Claim) ذكر شده در متن مربوط مي باشد.


٨. به مسايل جزئي نمي پردازيم. ايده اصلي را با ذكر يك يا دو مثال بيان مي كنيم و بيشتر محور صحبت را بر تحليل خود از آنها و همچنين ارتباط آن مثالها، شواهد و يا آرايه ها با مضمون مورد نظر نويسنده را بررسي ميكنيم.


در ذيل، يكي از پاراگراف هاي بدنه را مي بينيم:

Bogard uses an anecdote to start off his article. He recounts a time when a summer was spent on Minnesota lake where there was woods engulfed with absolute darkness. By reference to this story, he wishes to remind the readers of a time when they assembled together without artificial light. In fact, by reminiscing those memories, he strives to enliven the potential beauty and enchantment that shere darkness can possess. In fact, the recounting of a personal anecdote furnishes the readers with first-hand encounterswith treasured value of darkness and paves the ground to give credence to author's claim on the irresistibility of natural darkness. 

٩. پاراگراف پاياني (Conclusion)، بازگويي پاراگراف اول (Introduction) خواهد بود.


١٠. هيچگاه نظر شخصي يا احساس خود را در مورد مصاديق ذكر شده توسط نويسنده متن نمي گوييم. حتي چنانچه احساس كنيم ابزارهاي قدرتمند و متقاعدكننده اي در متن ذكر شده، نظر خود و يا احساس خود را راجع به آنها نمي گوييم بلكه صرفا نشان ميدهيم كه چگونه نويسنده توانسته با استفاده از آنها، خواننده را متقاعد به پذيرش موضع خود كند.


١١. حتي الامكان از اشاره مستقيم به متن اجتناب كنيد و گاها با هدف تاثيرگذاري بيشتر، نويسنده را نقل قول كنيد. اساسا منظور خود را با بازگويي ايده نويسنده (Paraphrasing) بيان كنيد.
١٢. اِلمان هاي نگارشي و آرايه هاي ادبي معمول را بشناسيد. برخي از معمول ترين آنها شامل موارد ذيل مي باشد:

Irony, Allusion, Pun, Hyperbole, Metaphor, Simile, Personification, Sarcasm, Paradox, Repetition, Rhetorical questions and Symbol


١٣. رابطه اي مستقيم بين تعداد كلمات و نمره بخش انشاء وجود دارد. به عبارت ديگر، انشاء هاي طولاني تر در صورت رعايت موارد مهم مربوطه كه در بالا ذكر شد نمره اي بالاتر خواهند گرفت.

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
3042 بازدید
0 نظر

مقالات و منابع آیلتس : چگونه یک ایده اصلی خوب برای پاراگراف خود انتخاب کنیم؟

مقالات و منابع آیلتس : چگونه یک ایده اصلی خوب برای پاراگراف خود انتخاب کنیم؟

 

همانطور که در پست قبل اشاره شد یک پاراگراف آکادمیک IELTS معمولا با یک ایده اصلی شروع می شود. در این پست به سه ویژگی اصلی یک ایده خوب برای پاراگراف اشاره می کنیم.

paragraph 3paragraph 4paragraph 5paragraph 6

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
1911 بازدید
0 نظر

مقالات و منابع آیلتس : یک نمونه رایتینگ Task 2 برای رسیدن به نمره 7 آیلتس

مقالات و منابع آیلتس : یک نمونه رایتینگ Task 2 برای رسیدن به نمره 7 آیلتس

 

در ادامه نمونه رایتینگ های IELTS بنا به درخواست یکی از دانشجویان برای ارایه نمونه 7 به سوال ایشان پاسخ داده ایم

 

IELTS Writing Task 2

You should spend about 40 minutes on this task.

Boys and girls should study in mixed schools.

Do you agree or disagree?

Give reasons for your answer and include any relevant examples from your own knowledge or experience.

Only through an excellent way of education system can a country develop, and hence whether girls and boys should co-educate orbe separated into single sex schools has been a debate for decades. 

On the one hand, in coeducational schools, boys and girls can learn how to deal with the opposite genders. In other words, learning how to mixing in with one another at an early age is a crucial social skill. If they do not learn it, especially in modern societies where most children are the only child of the family

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
7603 بازدید
0 نظر

مقالات SAT:بررسي پركاربردترين صنايع ادبي در بخش انشاء آزمون SAT

مقالات SAT:بررسي پركاربردترين صنايع ادبي در بخش انشاء آزمون SAT

 

بررسي پركاربردترين صنايع ادبي در بخش انشاء آزمون SAT:

در بخش انشاء نويسي آزمون SAT، زبان آموز مي بايست نشان دهد كه چگونه نويسنده، بمنظور دستيابي به هدف مورد نظر خود، با استفاده از ابزارهاي مختلف سعي دارد كه خواننده را با خود همراه كند تا موضع وي را بپذيرد. بدين منظور نويسنده از ابزار مختلفي مانند شاهد (Evidence)، استدلال (Reasoning) و صنايع ادبي (Stylistic Elements) استفاده مي كند. در اين پست، به برخي از مهمترين و پركاربردترين صنايع ادبي واقع در متون SAT مي پردازيم.

١. كنايه (Irony): صنعت ادبي است كه در آن مفهوم رويدادها با آن مفهومي كه در ظاهر به نظر مي رسد متفاوت است:

Thanks for the ticket, officer! You just made my day!!

٢. تلميح (Allusion): صنعت ادبي است كه در آن نويسنده در ضمن نوشتار خود به داستان يا مثل معروفي اشاره مي كند:

His poems alludes to classical literature a lot.

٣. اغراق (Hyperbole): صنعت ادبي است كه در آن ويژگي ها به گونه اي غيرواقعي بيان مي شود:

I'm so hungry I can eat a horse.

رای دهی به این پست:
ادامه خواندن
1335 بازدید
0 نظر

  

Go to top