IELTS

هر آنچه برای موفقیت در آیلتس 7 نیاز دارید فراهم کرده ایم

با توجه به پیشرفت تکنولوژی آموزشی و همچنین استفاده روز افزون افراد از گوشی های هوشمند و همچنین نیاز به وجود سیستمی که در بین مشغله روزانه بتوان از آن برای آمادگی آزمون IELTS در چهار مهارت، استفاده کرد ما را بر آن داشت علاوه بر دوره های حضوری آیلتس از Learning Management System به همراه کلاسهای Online در ارائه دوره های آیلتس خود استفاده نماییم. در حال حاضر کلاسهای آیلتس ما در چهار نوع زیر که همه آنها از امکانات سیستم آموزش آنلاین نیز بهره مندند ارائه میگردد.

 

کل متقاضیان

زبان آموزان موفق

کسب نمره بالای 7

دوره های حضوری آیلتس

در محل شعبه های موسسه زنگنه برگزار شده و در کنار حضور در کلاس، تمامی شرکت کنندگان از مزایای سیستم مدیریت آموزشی آنلاین آیلتس نیز به عنوان یک مزیت رقابتی بهره مند میگردند.در این دوره ها تلفیقی از سنت و مدرنیته شکل گرفته است به نحوی که در کنار شرکت در کلاسهای حضوری با استفاده از سیستمهای مدیریت آموزش آنلاین، تمامی شرکت کنندگان میتوانند بخشی از تکالیف، آزمونهای ارزیابی آیلتس، جزوات انحصاری زنگنه، و مقالات آموزشی آیلتس محور منظم را روی گوشی همراه یا لپ تاپ خود دریافت نمایند و به این ترتیب امکانات بیشتری نسبت به دیگر مراکز آموزشی آنها را در جهت نیل به کسب نمره مورد نظر خود در آيلتس کمک خواهد نمود.

دوره های گروهی آنلاین آیلتس

این نوع کلاس شبیه سازی فضای کلاس واقعی را در محیط آنلاین میسر مینماید به این طریق که کلاسهای آنلاین IELTS در زمان و ساعت از پیش تعیین شده توسط استاد مربوطه در فضای مجازی برگزار میگردد.استفاده از این سیستم بسیار آسان بوده و تمامی امکانات کلاس سنتی را در محیط برنامه به استاد و زبان آموز میدهد.این دوره مناسب افرادی است که به هیچ عنوان امکان حضور در کلاس های حضوری آیلتس موسسه زنگنه را ندارند ولی میتوانند از طریق اینترنت از کلاس مذکور استفاده و سئوالات خود را نیز بصورت زنده از استاد بپرسند. لازم به ذکر است در این روش تمام کلاس ضبط شده و زبان آموز در آینده نیز میتواند از آنها استفاده نماید.

دوره های مجازی آیلتس

نوع دیگری از کلاس آیلتس میباشد که محتوای آموزشی از قبیل فیلمهای آموزشی انحصاری زنگنه، فایلهای پاور پوینت، آزمونهای ارزیابی آیلتس، مقالات و کتابهای الکترونیکی مورد نیاز سیلابس درسی به همراه نقشه راه آیلتس بر اساس جلسات آموزشی مدون و آزمونهای مکرر آنلاین آیلتس در آن پیش بینی شده است. این دوره مناسب متقاضیانی است که یا امکان حضور در محل موسسه زنگنه را نداشته و یا برنامه زمانبندی آنها امکان حضور در دوره های آیلتس را فراهم نمی نماید.در این روش طول مدت دوره بستگی به سرعت پیشرفت خود زبان آموز دارد و در اصطلاح Self-paced میباشد.

دوره های خصوصی آیلتس

این نوع کلاس همانطور که از نامش پیداست بصورت خصوصی یک یا دو نفره برگزار میگردد.سیلابس این کلاس کاملا بر اساس نیازهای فردی و اهداف متقاضی نوشته و برگزار میگردد.دوره های خصوصی آیلتس متقاضیان متنوعی را در بر میگیرد ولی عمدتا افرادی که در سریعترین زمان ممکن نیاز به کسب نمره آیلتس دارند از دوره های خصوصی بهره مند میشوند. این دوره میتواند بصورت حضوری در محل شعبات موسسه و یا بصورت آنلاین Live بدون نیاز به حضور در محل موسسه زنگنه در ساعات درخواستی برگزار گردد.

دوره های حضوری گروهی آیلتس

این دوره ها بصورت نیمه گروهی در محل موسسه برگزار میگردد

دوره های گروهی آنلاین آیلتس

این دوره ها بصورت زنده با سیستم کلاس آنلاین برگزار می گردد

دوره های مجازی آیلتس

این دوره ها بصورت مجازی و محتوا محور برگزار می گردد

دوره های خصوصی آیلتس

این دوره ها بصورت حضوری یا آنلاین برگزار می گردد

زبان آموزان موفق موسسه زبان زنگنه

آیلتس چیست؟

آیلتس چیست؟ "آیلتس سیستم سنجش زبان انگلیسی بین المللی است که تبحر در زبان انگلیسی را در سراسر جهان می سنجد. با اجرای یک میلیون آزمون در سراسر جهان، آیلتس محبوب ترین سیستم سنجش زبان انگلیسی دنیاست. از وب سایت آیلتس به آدرس http://www.ielts.org  دیدن کنید."

مراکز مجاز برگزاری آزمون IELTS کجاست؟

سازمان سنجش تنها مرجع صادرکننده مجوز فعاليت جهت برگزاري آزمون هاي بين المللي در ايران مي باشد و فعاليت مراکزي که از اين سازمان مجوز اخذ نکرده اند فاقد اعتبار و غيرقانوني مي باشد. اسامی مراکزی که مجوز برگزاری آزمون IELTS را از این سازمان دریافت کرده اند به شرح زیر است. بدیهی است که مجوز سازمان صرفا جهت برگزاری آزمون IELTS می باشد و فعالیت های دیگر این موسسات منوط به اخذ مجوزهای جداگانه از مراجع ذیصلاح است.

آیلتس تهران:
پايگاه اطلاع رساني: http://www.ieltstehran.com
هزينه علي الحساب: 950 هزار تومان (از اول فوریه سال 2017 ميلادي)
نشاني: تهران، خیابان ولی عصر، پایین تر از پارک وی (ضلع جنوب غربی)، جنب بانک ملی شعبه امانیه، پلاک 2690، طبقه سوم
شماره تماس: 22655141 و 22655165 (پيش شماره 021)

نشانی: کرج، میدان شهدا، خیابان بهار (شهید شرع پسند)، برج دالاهو
شماره تماس: 02632220830 و 02632234923

دانشگاه آزاد اسلامی:
پايگاه اطلاع رساني: http://english.iau.ac.ir/ielts
هزينه علي الحساب: 950 هزار تومان (از اول فوریه سال 2017 ميلادي)
نشاني: تهران، خيابان حافظ، پايين تر از خيابان جمهوري، روبروي تالا بورس اوراق بهادار، ساختمان فرهيختگان، طبقه چهارم
شماره تماس: 66348856 و 66348862(پيش شماره 021)

موسسه آموزش عالي عصر دين و دانش:
پايگاه اطلاع رساني: http://www.ieltsadd.ir
هزينه علي الحساب: 950 هزار تومان (از اول فوریه سال 2017 ميلادي)
نشاني: تهران، خیابان ولی عصر ، ضلع شمالی پارک ساعی،کوچه ساعی یکم، بن بست دانش،موسسه آموزش عالی عصر دین و دانش
شماره تماس: 88644690 و 88644691(پيش شماره 021)

موسسه فرهنگي و هنري ايرسافام:
پايگاه اطلاع رساني: http://ielts.irsafam.com
هزينه علي الحساب: 950 هزار تومان (از اول فوریه سال 2017 ميلادي)
نشاني: تهران، خيابان دكتر شريعتي، بالاتر از پل صدر، انتهاي شهيد ميرزاپور(سهيل)، قلندري شمالي، بن بست ساناز، پلاك 3
شماره تماس: 22246710 الي 22246713 - (پيش شماره 021)

موسسه شكوه سمنان:
پايگاه اطلاع رساني: http://www.semnan-ielts.ir
هزينه علي الحساب: 950 هزار تومان (از اول فوریه سال 2017 ميلادي)
نشاني: سمنان، بلوار جمهوري، خيابان شانزدهم، پلاك 583
شماره تماس: 33457731 و 33447322 - (پيش شماره 023)

موسسه شكوه تهران:
پايگاه اطلاع رساني: http://ielts.shokouh.com
هزينه علي الحساب: 950 هزار تومان (از اول فوریه سال 2017 ميلادي)
نشاني: تهران - جنت آباد شمالي - نرسيده به اتوبان نيايش - ساختمان بانك سينا - پلاك 268 - طبقه سوم
شماره تماس: 44899277 - (پيش شماره 021)

موسسه آموزش عالي آزاد پروشات نوين:
پايگاه اطلاع رساني: http://www.proshotielts.com
هزينه علي الحساب: 950 هزار تومان (از اول فوریه سال 2017 ميلادي)
نشاني: تهران - سعادت آباد، بالاتر از میدان کاج، کندرو یادگار، نرسیده به بلوار بهزاد، پلاک 1، طبقه پنجم، واحد 10
شماره تماس: 24886 و 22129433 و 22129434 و 26766237 و 26766581 و 26766573 - (پيش شماره 021)

موسسه پارسیان:
پايگاه اطلاع رساني: http://www.ielts-parsian.ir
هزينه علي الحساب: 950 هزار تومان (از اول فوریه سال 2017 ميلادي)
نشاني: تهران - خیابان جلال آل احمد(شرق به غرب). بعد از پل آزمایش، سرلشکر آریافر، خیابان جانبازان شرقی، جنب پل زیر گذر، روبروی خیابان سرسبز، ساختمان امام رضا(ع)
شماره تماس: 44280713 - (پيش شماره 021)

توضیح:
قيمت قطعي هر آزمون توسط سازمان سنجش محاسبه و اعلام مي شود تا در صورت افزايش نسبت به مبلغ علي الحساب، داوطلبان مبلغ مابه التفاوت را به حساب مرکز مربوطه واريز کنند و چنانچه قيمت قطعي کمتر از قيمت علي الحساب باشد، مراکز مي بايست مابه التفاوت را به ذينفعان مسترد کنند. لذا تا زماني كه سازمان سنجش اطلاعيه اي در اين زمينه اعلام نكرده است هزينه آزمون، همان هزينه علي الحساب اعلام شده خواهد بود

این اطلاعات در تاريخ 96/07/10 توسط سایت سازمان سنجش بروزرساني شده است 

کدام سازمانها آیلتس را می پذیرند؟

کدام سازمانها آیلتس را می پذیرند؟ آیلتس توسط بیش از 6000 سازمان در سراسر دنیا پذیرفته می شود. این سازمانها شامل دانشگاهها، دپارتمان های مهاجرت، نهادهای دولتی، افراد حرفه ای و شرکتهای چند ملیتی می باشند.

چه کسی آزمون آیلتس را طراحی میکند؟

چه کسی آزمون آیلتس را طراحی میکند؟ آیلتس بطور مشترک توسط British Council ، IDP:IELTS استرالیا و مرکز امتحانات ESOL دانشگاه کمبریج (Cambridge ESOL) اداره می شود. تیم های بین المللی از طراحان در مواد آزمون آیلتس همکاری می کنند. تحقیقات در جریان اطمینان می دهند که آیلتس عادلانه و انحراف نیافته باقی می ماند. نویسندگان آزمون از کشورهای مختلف انگلیسی زبان محتوای آیلتس را توسعه می دهند بطوری که شرایط زندگی واقعی را بازتاب می دهد.

چرا دو نوع آزمون آیلتس وجود دارند؟

چرا دو نوع از این آزمون وجود دارند؟ آیلتس دارای دو نوع می باشد: آکادمیک و آموزش عمومی. آزمون آکادمیک برای آن دسته از افرادی است که می خواهند در سطح تحصیلات عالی در یک کشور انگلیسی زبان مطالعه کنند. آزمون آموزش عمومی برای آنهایی است که می خواهند تجربه کاری یا برنامه های آموزشی، مدرسه راهنمایی یا مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان را داشته باشند. همه متقاضیان آزمونهای شنیداری و گفتاری مشترک اما آزمونهای خواندنی و نوشتاری متفاوتی می دهند.

چگونه به نمره آیلتس خود اعتراض کنم؟

در صورتی که از نمره­ ی کسب شده  در آزمون آیلتس به هر دلیلی راضی نیستید می توانید تا 6 هفته پس از دریافت نتایج، به نمره خود  در آیلتس اعتراض کنید. فرم درخواست تجدید نظررامیتوانید اینجا یا اینجا و یا در وب سایت مرکزی که در آن امتحان آیلتس دادید پیدا کنید.درفرم باید تاریخ آزمون، اسم و شماره­ ی مرکز، اسم و شماره  و آدرس داوطلب، بخش هایی از امتحان که می­خواهید توسط ممحتن ارشد مجددا بررسی شوند و امضا و تاریخ را با دقت قید کنید. بعد از تکمیل کردن فرم، باید آن را به همراه کارنامه حضوری به مرکز ببرید و یا همراه با فیش پرداخت هزینه به آدرس ایمیلی که سنتر آیلتس برای شما مشخص کرده ارسال کنید و زمانی را برای تحویل کارنامه به صورت حضوری با مرکز آیلتس تنظیم کنید یا مدارک را به سنتر آیلتس پست کنید.هزینه این درخواست در حال حاضر حدود 470 هزار تومان (هزینه امتحان اصلی آیلتس 950 هزار تومان) است که در صورت تغییر نمره به طور کامل به شما برگرداننده خواهد شد.

eor ielts

شما چه در یک بخش آزمون آیلتس مثلا SPEAKING چه در هر چهار بخش آن در خواست تجدید نظر کنید باید کل هزینه درخواست را بپردازید. طی 6-8 هفته بعد (معمولا زودتر) به شما از طریق ایمیل اطلاع داده میشه که آیا نمره آیلتس شما تغییر کرده یا نه و به شما گفته میشه برای دریافت کارنامه جدید در صورت تغییر نمره، چه تاریخی باید به مرکز آیلتس مربوطه مراجعه کنید و در چه تاریخی هزینه اعتراض به شما برگردانده میشود؛ اگر نمره افزایش پیدا نکرده باشه فقط به شما اطلاع داده میشه که برای دریافت کارنامه آیلتس اصلیتون به مرکز مراجعه کنید.

حتما از فیش پرداخت به خوبی نگه داری کنید ممکنه در مراحل بعدی در صورت تغییر نمره آیلتس شما برای عودت دادن هزینه اعتراض به آن نیاز پیدا کنید.

کدام نوع آزمون IELTS برای من مناسب است؟

کدام نوع آزمون برای من مناسب است؟ توضیح آزمونهای آکادمیک و آموزش عمومی را بخوانید، سپس با سازمان یا موسسه ای که برای آن تقاضا می کنید برای فهمیدن اینکه چه چیزی را نیاز دارند تماس بگیرید. نکته اینجاست که شما باید بدانید وقتی که فرم تقاضای آنلاین را تکمیل می کنید کدام نوع آزمون را بدهید.

ساختار و مدت آزمون آیلتس چقدر است؟

ساختار آزمون چیست و مدت آزمون چقدر است؟ آیلتس دارای چهار قسمت است : شنیداری (30 دقیقه)، خواندنی (60 دقیقه)، نوشتاری (60 دقیقه) و گفتاری (11 -14 دقیقه). زمان کل آزمون 2 ساعت و 45 دقیقه است. آزمونهای شنیداری، خواندنی و نوشتاری در یک جلسه انجام می شوند. آزمون گفتاری ممکن است در همان روز باشد یا بیش از هفت روز قبل یا بعد از آزمونهای دیگر برگزار شود.

آیا تمام مراحل آزمون آیلتس در یک روز انجام می شود؟

بخش های شنیداری، خواندنی و نوشتاری آزمون همیشه فورا یکی بعد از یکی دیگر و بدون هیچ توقفی انجام می شوند. بسته به مرکز آزمون، آزمون گفتاری شاید تا 7 روز قبل یا بعد از تاریخ آزمون (نوشتاری،شنیداری و خواندنی)گرفته شود.

چه نوعی از لهجه ها در آزمونهای شنیداری و گفتاری آیلتس شنیده می شوند؟

از آنجایی که آیلتس یک آزمون است، تنوعی از لهجه های زبان انگلیسی در هر دو این آزمونها استفاده می شوند.

آیا زمان 10 دقیقه ای در قسمت READING آیلتس برای انتقال پاسخ به پاسخنامه وجود دارد؟

آیا دوره مشابه 10 دقیقه ای در آزمون خواندنی برای انتقال پاسخ  به پاسخنامه وجود دارد؟ خیر

آیا می توانم از خودکار برای تستهای شنیداری و خواندنی استفاده کنم؟

خیر، شما باید آن را با مداد انجام دهید. پاسخنامه توسط کامپیوتری که نمی تواند خودکار را بخواند اسکن می شود.

تستها چگونه ارزشگذاری می شوند؟

آیلتس از یک سیستم نمره دهی 9 امتیازی برای اندازه گیری و گزارش دهی نتایج تست به روشی مرتبط استفاده می کند. شما نمرات طبقه منحصر بفردی را برای بخشهای شنیداری، خواندنی، نوشتاری و گفتاری و یک نمره کلی را که میانگین هر چهار بخش آزمون است بر اساس یک مقیاس از یک تا نه دریافت می کنید.

چه کسی نمره قبولی را برای آزمون آیلتس تعیین می کند؟

هیچگونه قبولی یا ردی درآزمون آیلتس وجود ندارد. نمرات بر اساس سیستم 9 طبقه ای درجه بندی می شوند. هر موسسه یا سازمان آموزشی سطح خودش از نمرات آیلتس را برای محقق کردن نیازهای منحصر بفردش تعیین می کند.

چه می شود اگر احساس کنم نتیجه آزمون آیلتس من اشتباه است؟

شما می توانید نسبت به  "اعتراض درباره نتایج" در مرکز آزمون خود در طی شش هفته از تاریخ آزمون درخواست کنید. شما باید هزینه اعتراض را بپردازید که اگر نمره شما تغییر کند هزینه شما بطور کامل برگشت می شود. توجه داشته باشید که ممتحنین و نمره دهندگان آیلتس از اصول راهنمای ارزیابی شدید پیروی می کنند و بطور معمول رصد می شوند. فرآیند تست آیلتس دارای بالاترین روندهای کنترل کیفیت است.

چه کمکی برای متقاضیان آیلتس که ناتوان هستند وجود دارد؟

چه کمکی برای متقاضیان ناتوان وجود دارد؟ مراکز آزمون هر تلاشی را برای پذیرایی از نیازهای خاص متقاضیان ناتوان انجام می دهند. این هدف ماست که برای همه متقاضیان بطور عادلانه و هدفمند ارزیابی انجام شود. اگر شما دارای نیازی خاص هستید، هنگام ثبت نام با مرکز آزمون محلی خود صحبت کنید. مراکز ممکن است نیاز به سه ماه زمان برای سازماندهی چیدمان داشته باشند.

چه زمانی می توانم آیلتس بدهم؟

چه زمانی می توانم آیلتس بدهم؟ آیلتس سالانه در 48 تاریخ ثابت ، تا چهار دفعه هر ماه، بسته به تقاضای محلی برگزار می شود.

هزینه آزمون آیلتس چقدر است؟

هزینه آزمون آیلتس چقدر است؟ آیلتس دارای مجموعه هزینه ای برای آزمون خودش است. آزمونهای آکادمیک و آموزش عمومی هزینه مشابه ای دارند. وقتی که شما آنلاین تقاضا می کنید، هزینه به شما گفته می شود

نتیجه تقاضای به تعویق انداختن یا ابطال آزمون آیلتس چیست؟

نتیجه تقاضای به تعویق انداختن یا ابطال آزمون آیلتس چیست؟ اگر شما تقاضایتان را بیش از 5 هفته قبل از تاریخ آزمون به تعویق بیاندازید یا باطل کنید، شما مبلغ برگشتی را منهای هزینه مدیریتی دریافت خواهید کرد. اگر در طی 5 هفته از تاریخ آزمون به تعویق بیندازید یا باطل کنید، شما کل شهریه را پرداخت خواهید کرد مگر اینکه یک دلیل پزشکی داشته باشید. اگر شما یک گواهی پزشکی در طی 5 روز از تاریخ آزمون ارائه دهید، شما مبلغ برگشتی را منهای هزینه مدیریتی محلی دریافت خواهید کرد.

چه می شود اگر من روز آزمون آیلتس غیبت کنم یا بیمار شوم؟

  چه می شود اگر من روز آزمون آیلتس غیبت کنم یا بیمار شوم؟ اگر شما روز آزمون آیلتس بدون هیچ اطلاع قبلی غیبت کنید، شما کل هزینه تان را از دست خواهید داد. با این وجود، اگر یک گواهی پزشکی در طی 5 روز از تاریخ امتحان ارائه کنید، شما کل مبلغ برگشتی منهای هزینه مدیریت محلی را دریافت خواهید کرد.

چه چیزی می توانم داخل محل آزمون IELTS همراه داشته باشم؟

تنها خودکار، مداد وپاکن.شما باید گذرنامه یا کارت شناسایی ملی که در فرم تقاضای آزمون آیلتس استفاده کردید همراه خود بیاورید. شما باید هر چیز دیگر را خارج از محل امتحان باقی بگذارید. تلفن های همراه و هدفونها باید خاموش شوند و همراه با متعلقات شخصی در ناحیه طراحی شده توسط ناظر قرار گیرند. اگر تلفن/هدفون خود را خاموش نکنید یا آن را روشن نگهدارید، شما رد صلاحیت خواهید شد.

کدام قسمت آزمون آیلتس را ابتدا جواب بدهم؟

شما آزمون شنیداری را ابتدا و بدنبال آن قسمتهای خواندنی و شنیداری آزمون را انجام می دهید. بسته به مرکز آزمون، آزمون گفتاری شاید تا 7 روز قبل یا بعد از تاریخ آزمون گرفته شود.

آیا نوار شنیداری دستورالعمل ها و توقف ها را ارایه می کند؟

بلی، در ابتدا شما دستورالعمل ها و یک نمونه سئوال را می شنوید. سپس شما سئوالات بخش 1 را می خوانید، به بخش 1 گوش کنید و سئوالات را پاسخ دهید.

آیا می توانم روی برگه های پرسشنامه LISTENING و READING یادداشت کنم؟

بلی، آزمون گیرنده آیلتس برگه پرسش شما را نخواهد دید.

آزمون اسپیکینگ آیلتس چیست؟

آزمون گفتاری گفتگویی است با یک آزمون گیرنده دارای مدرک آیلتس . آزمون گفتاری از سه بخش تشکیل شده است و روی یک کاست صوتی یا یک ضبط کننده دیجیتال ضبط شده است.

برای آزمون Speaking آیلتس چه نیاز دارم؟

شما باید مدارک شناسایی مشابه که در فرم تقاضای آیلتس خود ارایه داده اید به همراه بیاورید و برای باقی آزمون استفاده کنید. کارت شناسایی شما قبل از اینکه وارد اتاق مصاحبه شوید بازرسی خواهد شد.

چه زمانی نتیجه آزمون IELTS را دریافت خواهم کرد؟

فرم گزارش آزمون شما 13 روز بعد از تاریخ آزمون تان برای شما پست خواهد شد. برخی مراکز آزمون نیز هشدارهای پیامکی و خدمات نتایج آنلاین را ارایه می کنند. فرم گزارش آزمون خود را در یک مکان امن نگهدارید چرا که شما تنها یک نسخه را دریافت می کنید.

در چه مدت زمان کوتاهی می توانم آزمون آیلتس را دوباره بدهم؟

هیچ محدودیتی درباره آزمون دادن وجود ندارد. با این وجود، آیلتس پیشنهاد می دهد که شما مطالعه ای اضافی را قبل از آزمون مجدد دادن انجام دهید. برخی مراکز آزمون دوره های آمادگی و کلاسهای زبان را پیشنهاد می دهند. شما نیز می توانید مهارتهای خود را با استفاده از مواد آموزشی تمرین رسمی آیلتس بهبود ببخشید – برای جزئیات بپرسید.

چه می شود اگر کارنامه آیلتس خود را گم کنم؟

کارنامه آزمون برای دو سال معتبراست. نسخه ها نمی توانند به متقاضیان ارسال شوند اما آیلتس یک فرم گزارش آزمون را به موسسه یا سفارت مربوطه شما ارسال خواهد کرد. تا پنج نسخه بدون هزینه ارسال خواهد شد. نسخه های اضافی شامل یک هزینه مدیریتی کوچک خواهد شد. با مرکز آزمون خود برای جزئیات بیشتر صحبت کنید.

شرایط اعتراض به نمره آیلتس چیست؟

 

  1. اگر اختلاف میانگین نمرات بخش های رایتینگ و اسپیکینگ آیلتس شما با ریدینگ و لیسنینگ بیش از 2 است، دست نگه دارید و حتما با یک مشاور آیلتس مشورت کنید.
  2. اگر نمره­ ی رایتینگ آیلتس کمتر از آن چیزی است که انتظار داشتید، قبل از درخواست با مشاور صحبت کنید، چند سوال میتونه مشخص کنه آیا این درخواست میتونه به شما در گرفتن نمره ی بالاتر کمک کنه یا نه.
  3. اگر در لیسنینگ و ریدینگ آیلتس فکر میکنید باید نمره های بیشتری میگرفتید، با توجه به اینکه احتمال تغییر نمره در این بخش ها خیلی کم است، پول و زمان خود را هدر ندهید و در آزمون آیلتس جدیدی شرکت کنید.
  4. اگر در یکی از بخش های اسپیکینگ و یا رایتینگ آیلتس تنها به نیم نمره جهت رسیدن به حد نصاب مد نظر برای اقامت یا ادامه تحصیل نیاز دارید حتما اعتراض کنید.

 چگونه مطمین باشم که درخواست اعتراض من به IDP یا BC فرستاده میشه؟

شما خیلی راحت میتونید از طریق ایمیل های ارتباط عمومی این دو سازمان چک کنید که آیا درخواست به دستشون رسیده یا نه، و آیا تغییر یا عدم تغییر نمره آیلتس شما را تایید میکنند یا نه.

Go to top