آخرین تغییرات آزمون تافل (2019)

اخیراً موسسه ETS که برگزاری آزمون تافل (TOEFL) را بر عهده دارد خبری مبنی بر تغییرات این آزمون منتشر کرده است. گفته می شود این تغییرات از اول آگوست 2019 یا همان روز پنجشنبه 10 مرداد 1398 اعمال میگردد و زین پس داوطلبان آزمون تافل از این تاریخ به بعد با تغییرات جدید در آزمون روبرو خواهند شد که عمده این تغییرات به منظور کم شدن زمان برگزاری آزمون تافل که با کاهش سوالات و حجم آزمون صورت پذیرفته است می باشد که در ذیل به توضیح جامع در خصوص این تغییرات میپردازیم.

-     بخش ریدینگ (Reading Section)

این بخش در حال حاضر سه الی چهار متن را در بردارد که برای هر کدام 12 الی 14 سوال طراحی می شود و مدت 60 الی 80 دقیقه را به خود اختصاص می دهد که بعد از اعمال شدن تغییرات جدید این بخش دارای همان سه الی چهار متن خواهد بود با این تفاوت که دیگر برای هر متن 10 سوال طراحی شده و مدت زمان 52 الی 72 دقیقه را برای پاسخگویی به این بخش در نظر گرفته اند.

-     بخش لیسنینگ (Listening Section)

این بخش در حال حاضر چهار تا شش لکچر را در بر دارد که برای هر کدام از لکچرها 6 سوال در نظر گرفته شده است و همچنین دو یا سه مکالمه مشاهده می شود که برای هر کدام از مکالمات هم تعداد 5 سوال طراحی شده است و مدت زمان پاسخگویی به این بخش 60 الی 90 دقیقه می باشد که پس از اعمال شدن تغییرات جدید این بخش سه الی چهار لکچر را دارا می باشد که برای هر کدام تعداد 6 سوال در نظر گرفته شده و همچنین دو الی سه مکالمه که برای هر یک تعداد 5 سوال در نظر گرفته شده که زمان پاسخ دهی به این بخش را به 41 دقیقه الی 57 دقیقه تغییر خواهد داد.

-     بخش اسپیکینگ (Speaking Section)

این بخش از آزمون در حال حاضر دارای شش تسک می باشد که به دو تسک ایندیپندینت و چهار تسک اینتگریتد تقسیم می شود که مدت زمان پاسخگویی به آن 20 دقیقه در نظر گرفته شده است. پس از اعمال تغییرات جدید این بخش به چهار تسک که یک تسک را ایندیپندنت و سه تسک دیگر را اینتگریتد شامل می شود تغییر پیدا خواهد کرد و با 3 دقیقه کاهش زمانی برای پاسخگویی به سوالات این بخش نسبت به قبل مواجه خواهیم شد. درواقع 17 دقیقه برای پاسخگویی به این بخش در نظر گرفته می شود.

-     بخش رایتینگ (Writing Section)

در این بخش بر خلاف بخش های دیگر هیچ تغییری مشاهده نمی شود و همچنان این آزمون دو تسک خواهد داشت که در کل 50 دقیقه را به خود اختصاص می دهد.

 

* لازم به ذکر است شیوه نمره دهی در این آزمون هیچ تغییری نداشته و مانند گذشته برای هر بخش 0 تا 30 در نظر گرفته میشود که در مجموع نمره 120 می باشد.

تغییر دیگر در این آزمون مربوط به کارنامه می باشد. در کارنامه بخشی اضافه خواهد شد با عنوان MyBestScores که در این بخش بهترین نمراتی که در آزمون های قبلی در هر بخش کسب کرده اید نمایش داده خواهد شد که به عنوان یک مزیت شناخته می شود. در این بخش محدودیتی هم وجود دارد و فقط نمراتی که در 2 سال اخیر کسب کرده اید را نمایش می دهد.

در فیچرهای ثبت نام آزمون تافل هم تغییراتی اعمال شده که این روند را کاربردی تر و آسان تر کرده و دسترسی به بخش های مختلف سریع تر صورت می پذیرد.

برای مشاهده کارنامه جدید اینجا کلیک کنید.

 

  

Go to top
0
Shares