نکات روز (GRE)

نکته جدیدمدیر بخش پذیرش دانشگاه MIT  به نام Rod Garcia  میگوید: وقتی یک متقاضی با نمره ی ریاضی GREبالای 165 تقاضای ادامه تحصیل در MIT را میکند مطمئنا توجه ما را به خود جلب میکند زیرا این نمره به هر حال نمره ی خوبی است!

آزمون جی آر ای (GRE ) جنرال نسل جدید GRE revised General Test چیست؟

آزمون جی آر ای جنرال (GRE ) آزمونی است که جهت ادامه ی تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر در دانشگاههای آمریکا و اکثر مراکز دانشگاهی کانادا و تا حدودی در اروپا مورد نیاز میباشد.

در سالهای پیش آزمون GRE  برای رشته های مهندسی و غیر مدیریتی، مورد پذیرش مراکز دانشگاهی بود اما پس از تغییرات بنیادی آزمون جی ار ای در سال 2011 اکثر دانشگاههای مدیریت آمریکا، کانادا و اروپا اقدام به معادلسازی این آزمون با آزمون جی مت GMAT نموده و در حقیقت هر یک از آزمونهای جی آر ای و یا جی مت جهت ورود به مراکز دانشگاهی مدیریت مورد پذیرش قرار گرفتند.

جهت آگاهی از تفاوتهای دو آزمون GRE و GMAT لطفا اینجا را کلیک کنید!

آزمون جی آر ای جنرال GRE دارای سه بخش میباشد که به اختصار در ادامه میاید.

· Verbal Reasoning یا بخش استدلال کلامی GRE  که به هدف سنجش قدرت تحلیل و آنالیز متون، لغات، عبارات و همچنین میزان آشنایی متقاضی با مبحث "تفکر انتقادی" Critical Thinking طراحی گردیده است.
· Quantitative Reasoningیا بخش استدلال ریاضی GRE  که به هدف سنجش قدرت تحلیل و حل مسائل ریاضی طراحی گردیده است. مباحث اصلی ریاضیات شامل جبر، علم حساب( با حسابان اشتباه گرفته نشود)، هندسه و آمار و احتمال میباشد.
· Analytical Writingیا نوشتار تحلیلی GRE که به هدف سنجش قدرت تحلیل و همچنین میزان متقاعد کننده بودن نظرات و دلایل اقامه شده توسط متقاضی طراحی گردیده است. این بخش از آزمون جی ار ای از لحاظ اهداف و ابعاد مورد سنجش، شباهتی به بخش نوشتاری آزمونهایی مانند آیلتس یا تافل ندارد.

طریقه ثبت نام در آزمون جی آر ای GRE

در ایران آزمون جی آر ای GRE به صورت کامپیوتری برگزار میشود و تعداد آزمونهای متعدد میباشد و محدودیت های نوع کاغذی که در گذشته مرسوم بود (برگزاری آزمون سه بار در ایران) را ندارد اما باید توجه داشت که هر متقاضی بیش از پنج بار در سال نمیتواند در آزمون کامپیوتری جی آر ای GRE شرکت نماید.در ضمن فاصله ی دو آزمون باید حداقل 21 روز باشد.با توجه داشت که مدت زمان 10-15 روز جهت اعلام نمره آزمون GRE به دانشگاه مورد نظر، زمان لازم است.

دوره های آموزشی

 دوره های آموزشی GRE

توضیحات بیشتر و ثبت نام

رزرو مشاوره

رزرو جلسه مشاوره حضوری

توضیحات بیشتر و ثبت نام

تعیین سطح آنلاین

آزمون تعیین سطح Online

توضیحات بیشتر و ثبت نام

Go to top